Şimdi Ara

Bios tarih, saat sıfırlanması. ETIO?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptop her açıldığında saat tarih ayarları sıfırlanıyor.
    Bios pilini ve ramleri değiştirdim sorun çözülmedi.
    Ayarlar bios piliyle ilgili olmalı ama laptopun bataryası ölü, sürekli şarjda duruyor, onunla alakası olabilir mi?
    Acil yardım lütfen.
    Teşekkürler.

• bir bildiği olan kimse yok mu? acil olmasa tekrar mesaj yazmazdım. kusura bakmayın.
  • Virüs ihtimalini düşündünüz mü hiç?
  • Büyük ihtimal virüs var güzelce tarat da daha sonra combofix çalıştır en son bilgisayarına reset at.
  • ikinci bir ihtimal bios pilinin sağlm oldugundan emin ol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoece

ikinci bir ihtimal bios pilinin sağlm oldugundan emin ol.

pili değiştirmiş arkadaş..
  • anakart pil devresinde problem vardır.

yeni pil taksanızda pil devredışıdır..
  • önce bütün taramaları yaptım, virüs, combofix, vs. olmadı. recovery cd si ile formatlayıp sistemi kurdum, olmadı.
    değiştirdiğim bios pilini elektrik bandı ile yapıştırmıştım onu tamirci yine değiştirdi oldu dedi olmamış.
    bu laptopu aldığımdan beri 5. söküşüm, her seferinde 3 5 vida artıyordu. sanırım vidalardan biri de içinde kaldı.
    computeron arkadaşın dediği gibi muhtemelen pil devresi ya da başka bir devrede problem yaratmış olabilir.
    artık böyle idare edeceğim. 6 yaşını doldurmuştu zaten. miadı dolmuş.
    ilgilenen herkese teşekkürler.
  • bende 8 yaşında laptop var halen msn ,facebook ve donanımhaberime güzelce girebiliyorum...sağlammış diyorum simdi
  • keşke ben de hiç kurcalamasaydım sökünce kafayı yedi tozunu alayım demiştim devre sorunu olsa hiç açılmaması gerekmez mi bunun bataryası da ölü şimdi de bios zamanı şarjdan çıkarınca sıfırlanmaya başladı parçalanmışken ekranın üstüne de bastım ayak izim çıkıyor ekranda
  • quote:

Orijinalden alıntı: freshap

keşke ben de hiç kurcalamasaydım sökünce kafayı yedi tozunu alayım demiştim devre sorunu olsa hiç açılmaması gerekmez mi bunun bataryası da ölü şimdi de bios zamanı şarjdan çıkarınca sıfırlanmaya başladı parçalanmışken ekranın üstüne de bastım ayak izim çıkıyor ekranda

keşkelerle bakmamak lazım onu yapmasaydınız başka bir yerden çıkacaktır sorun,ekrana basmanız kötü olmuş ne yazıkki...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.