Şimdi Ara

BIOS ta ve Windows da tanınan DVD optik okuyucu hiçbir şekilde çalışmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ASUS Maximus 2 Formula Board da iki hafta önce "Chassis Intruded" hatası aldım. Bu sitede resimleri olan şekilde lehim yaptım sorun kalmadı. Fakat Samsung SH-222AB ve yeni aldığım SH-223C model DVD writer ları çalıştıramıyorum. Windows ta ve Bios ayarlarında model numaraları dahil dvd writerlarım sağ tık "Çıkar" komutunu da yerine getirmesine rağmen ne windows ta ne de BOOT sırasında okumuyor. Format da atamıyorum malesef. İşin ilginci herşey sağlam ve gayet stabil çalışmaya devam ediyor.
    Muhakkak gözden kaçırdığım bir yer var ama bulamadım. Yardımlarınız ilginiz için şimdiden teşşekkür ederim.

İki yıldır sıkıntısız kullandığım sistem.

Win-7 işletim sist.
    E6300-1,86 Ghz
    2 x OCZ 2 GB ram
    MSI nvidia GTX460 hawk
    Segate Sata 1 TB
    Thermal Master PSU

• Kasa hatasına bağlı olmasını bilemem, data hatası kablodan veya çipsetten olabilir. Bios ayarlarını resetleyip yeniden yapılandırabilirsin. Sata arayüz ayarlarına bakmak lazım, Sata3 portuna takılıysa Sata2 portuna (mavi olanlar) bağlayıp deneyin.
  • 01myavuz 0 kullanıcısına yanıt
    Bios sıfırlama yaptım. Pilden bile yaptım olmadı. Aynı kablolar Harddiski çalıştırıyor. Maalesef çalılştıramadım. Sata arayüz ayarları nasıldır tam olarak nedir? (bios dvd writer ları görüyor bilginiz olsun.) Çipset benim de şüphelendiğim bir olay. Fakat driverlar hepsi güncel. Sistem geri yükleme sadece iki hafta öncesini gösteriyor. Format zaten atamıyorum. Son çare de olsa çok uzun sürecek ama usb den format yolu gözüküyor malesef. İlginiz teşekkür ederim "01myavuz".

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blocker -- 28 Şubat 2014; 16:47:59 >
  • USB den format attım olmadı. koskoca donanım haber de buna çare bulamadıysa, ben de birşey yapamam demektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.