Şimdi Ara

Bios Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorun 2-3 gün önce başladı.Bilgisayarı her açışımda bios ayarları sıfırlanıyor.Mesela işlemcim amd3200 1100mhz olarak gözüküyor.Sabit disk SATA dan RAID oluyor.Bunun gibi bir kaç ayar sürekli değişiyor.Sonuçta bilgisayar açılmıyor tabi siyah ekranlarda kalıyor.Elimde doğru bios ayarları var onları giriyorum.Bilgisayar normale dönüyor kapatıyorum bir sonraki açışta tekrar eskiye dönüyor.Bilgisayar açılınca tarih saat falan yanlış oluyor.Bunun sebebi nedir nasıl düzeltilir? Yardımcı olursanız sevinirim.(biraz araştırdım anakartın pili falan deniliyor ama emin değilim.) Anakartım Gigabyte GA-7NNXP

• Eğer bios sıfırlanıyorsa sorun bios pilidir büyük ihtimalle. Yerinden oynamış veya bitmiş olabilir. Kontrol edin. Pili çıkarıp takın, işe yaramazsa yeni bir pil ile deneyin.
  • Yardımın için teşekkürler. Pildendir heralde çünkü bilgisayarı kapatıp psu yu kapatmayınca bilgisayar sorunsuz açılıyor.Yarın yeni pil alıp deneyeceğim.
    *******Sağlam pil takınca sorun düzeldi.*********

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 00BRK00 -- 7 Şubat 2009; 0:46:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.