Şimdi Ara

Bios Pili çeşitleri ve Bios Pilini Değiştirme Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
11.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaşadığım bir sorun nedeniyle Bios pilini değiştimeye çalışıyorum. Sorunu burada paylaşmıştım.

Bugün bir elektronik mağazasına bilgisayarımdan çıkattığım pili götürerek aynı kod numarasına sahip bir tane pil aldım. Ancak eve gelip pili paketinden çıkarttığımda diğerinden az da olsa ufak göründü gözüme.

Dikkatli incelediğimde aldığım pilin CR2032, Bilgisayarımdan çıkanın ise CR2032E kod numarasına sahip olduğunu gördüm.

Şimdi benim merak ettiğim şey bu pili bilgisayarımda kullanabilirmiyim yoksa birebir aynı pil mi olması gerekir?

Aldığım pil:

Benim Bilgisayarımdan Çıkan Pil

• yerine uyup uymadığını denemedim.. açıkcası yanlış birşey yapıp anakarta yada biosa zarar vermekten çekiniyorum.. mesajda da söylediğim gibi boyut olarak biraz farklı görünüyor..
  • pili taktım, boyut olarak oturdu.. gece de adaptörü ve bataryayı çıkarttım, sabah kalktığımda saat düzgün bir şekilde çalışıyordu.. sanırım sorun yok, yardım için teşekkürler..
  • sorun çıkartmaz ki zaten..
    yapmanız gereken doğru boyutta,voltajda bir pil almak ve + , - dikkat ederek takmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedman

sorun çıkartmaz ki zaten..
    yapmanız gereken doğru boyutta,voltajda bir pil almak ve + , - dikkat ederek takmak

yukarıda da yazdığım gibi sorun aynı boyutta/aynı tür olup olmadıkları? işin uzmanı olmadığıma göre CR2032 ve CR2032E arasındaki farkı bilmemem normal sanırım.. anladığım kadarıyla bu E son eki standart bir sınıflandırma olmayıp üreticiye özel bir isimlendirme..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi obi1 -- 22 Ağustos 2011; 17:40:04 >
  • quote:

Hort olacak ama masaüstü bilgisayar anakartlarında +,- değeri?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThbrK

quote:

Hort olacak ama masaüstü bilgisayar anakartlarında +,- değeri?

+ yukarıya bakacak kardeş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.