Şimdi Ara

BIOS önceliği değiştirme. YARDIM_Acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, fabrika çıkışlı win 8.1 yüklü lenovo y510p laptopuma win7 ultimate 64 bit üzereceğim. Öyüklemeli usbmioluşturrdum, Bootayarlarınıa girdim, Usb yi başa almak istiyorum ama önüme çıkan ekranda bunu nasıl gerçekleştireceğimi anlayamadımyardımcı olur musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ekran görüntüsü
     BIOS önceliği değiştirme.  YARDIM_Acil
  • Benim Hp bilgisayarla aynı anakart markasına sahipsiniz. F9 tuşunu deneyin siyah ekranda yazılar geçerken ya da ESC yapınca seçenekler çıkacaktır.
  • Denedim ama işe yaramadı. Gönderdiğim ekranda iken F9a basınca default settings e dönüyor, bir değişiklik olmuyor yani. Bilgisayar açılırken F9a bastığımda ise hiçbir etki olmuyor. Windows açılmaya devam ediyor.
  • uefei değiştirin. csm olabilir... onu kapamadan boot edemezsiniz.
    ya da secure boot vardır.
  • usb yi takıp reset atın o zaman biosta usb görünür
  • quote:

Orijinalden alıntı: my_x

uefei değiştirin. csm olabilir... onu kapamadan boot edemezsiniz.
    ya da secure boot vardır.

+1

UEFI boot'u CSM boot yapmadan format atamazsınız.
    Ayrıca Güvenlik sekmesinden Secure Boot seçeneğini de silerseniz ancak format atabilirsiniz.
  • arkadaşım f1 tuşuna ardı ardına bas ekran gelecek ordan usb ni bulup formatını atabilirsin
  • Ayarları resimdeki gibi değiştirince başka hiçbir şey yapmadan USBden boot ettim. Partition bölümünde de tüm partları silip birleştirip kafama göre win7yi yükledim. Yardımlar için teşekkürler. .
     BIOS önceliği değiştirme.  YARDIM_Acil
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.