Şimdi Ara

bios güncellemesinin bilgisayara faydası nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bios güncellemesinin bilgisayara faydası nedir?şimdiden teşekkürler arkadaşşlar...

• yaw güncelle işte kardeşim (ama güncelleyip pişman olan da gördüm...onla alakalı mı bilinmez ama..bios update yapıp anakartı duranlar vardı )
    yenisi iyidir..bu kadar

şaka şaka...bazı ek özellikler ekleniyor anakarta ya da bios a

mesela benim anakartın desteklediği işlemci seviyesi bios sürümüne göre değişiyor

bios u yenilersen daha yeni işlemcilerle de çalışabiliyor...ama bios F1 sürümü o işlemcileri çalışltırmıyor

bu sabah farkettim...yani sabaha karşı

• Çok riskli bir işlemdir ve bence özel durumlar haricinde gözle görülür bir faydası yoktur...

Özellikle acemi kullanıcıların uzak durması gereken bir işlem...
  • Güncel bir biosun olur
    Yeni bios sürümüyle gelen değişikleri indirmeden önce oku sana yarar bir özellik eklemeyecekse yada bir iyileştirme içermiyorsa gerek yoktur.
    Genel performansa çok nadir durumlarda etki eder.
    İlla yapmak istersen anakart üreticinin msi da olduğu gibi windowstan güncelleme yapan programı varsa onu kullan ve verdiği mesajları dikkate alarak oku.Ayrıca kesintisiz güç kaynağının olması ve bu işlem yapılırken pcnin ona bağlı olması , olası elektrik kesilmesinde faydanadır.
  • evet bios update sırasında yaşanacak bir elektrik kesintisi

NUH Tufanı gibi etki edebilir

dünyanı yıkar

benim gigabyte....sitesinde @bios diye bi program var

onu indirdim..update yaptım..bir ya da iki sonraki gün 3-4 defa elektrik kesildi ( ucuz yırttım yani)

sonra programı sildim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.