Şimdi Ara

bios dan o/b ses kartı nasıl iptal edilir??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bios dan bir türlü o/b ses kartını disable yapma seçeneğini bulamadım.yardım lütfen???

• anakarta yeni bir ses kart taktığın zaman zaten iptal olucaktır
  • integrated periherals--->south on-chip pci device ---> ac 97=> disable
  • Anakartın marka/modeline göre değişir.Kimi zaman ses kartı taksan bile biostakini iptal etmeyebiliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: İmportant

Kartı bu yolu izleyerekte iptal edebilirsiniz.
    Başlat-->Çalıştır-->Regedit/Hkey_Local_Machine/Software/MicrosoftWindows/CurrentVersion/Uninstall

Driver silmekten ne farkı var? Kart değil sürücü iptal olur ayrıca...
  • Ses özelliklerinden kullanmak istediğin ses kartını seç, bukadar 10 tane ses kartın olsa bile 10'undan istediğini aktif edebilirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noitu -- 25 Ocak 2008; 19:35:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Revue

Ses özelliklerinden kullanmak istediğin ses kartını seç, bukadar 10 tane ses kartın olsa bile 10'undan istediğini aktif edebilirsin..

oyle olmuyor işte ya parazit yapıyor ya da algılaımyor birini
  • quote:

Orjinalden alıntı: awareturkey

quote:

Ses özelliklerinden kullanmak istediğin ses kartını seç, bukadar 10 tane ses kartın olsa bile 10'undan istediğini aktif edebilirsin..

İmzamdaki sistemi kullanıyorum... Yani şu anda sistemimde 3 tane aktif, 1 tane de pasif ses kartı var (OB. - Audigy Value ve 2900XTnin ses kartı aktif) ve bu durumdan dolayı hiç problem yaşamadım...

• quote:

Orjinalden alıntı: awareturkey

quote:

Evet bende de olmuyor bi ara iki kartı birden deniyeyim demiştim ama öyle basit bir fare tıklamasıyla olmadı ne yazık ki...

• bu konuda yaptığım testler;

5 kart ile;
    http://forum.donanimhaber.com/m_13069903/mpage_1/key_//tm.htm#13069903
    2 kart ile (Marka ve model aynı_donanım imzası aynı üretici:1102-Aygıt:0004 )
    http://forum.donanimhaber.com/m_18872900/mpage_1/key_varan//tm.htm#18872900
  • quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

bu konuda yaptığım testler;

5 kart ile;
    http://forum.donanimhaber.com/m_13069903/mpage_1/key_//tm.htm#13069903
    2 kart ile (Marka ve model aynı_donanım imzası aynı üretici:1102-Aygıt:0004 )
    http://forum.donanimhaber.com/m_18872900/mpage_1/key_varan//tm.htm#18872900

Hocam bu konuyu en iyi sen bilirsin gerçi, bana da yardımcı olmuştun.

1 - Önce o/b kartı biostan iptal edin (mutlaka vardır(sound-audio veya o/b özelliklerle ilgili bir bölüm), anakarta göre değişir)

2 - Diğer kartı pci slotuna takın ve kurun

3 - Bilg. kapatın, Pci slotundaki kartı çıkarın

4 - o/b biostan açın ve kurun

5 - Bilg.kapatın, pci kartı aynı slota takın

Bunlar işin zor kısmı ama sorunsuz olsun diye, direk iki kartıda takıp kurarsanız da olabilir ama sıkıntı yaşadıysanız bu yöntemle kurun.

ek : 2 hoparlör kullacaksanız, ben windows media player ile çalarken o/b karttan ses alıyorum, creative media source ile çalarken ses kartından alıyorum, biri salondaki 5.1 hoparlörlere bağlı diğeri bilg. yanında 2.1 e bağlı, oyunlarda o/b dan ses geldiği için bilg.yanındaki hoparlör o/b karta bağlı tabiki. Bunun ne faydası var, ses özelliklere girip varsayılan ses kartını değiştirmem gerekmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muzeg -- 25 Ocak 2008; 23:47:25 >

• @muzeg,
    makinanda şu an kaç kart var gene ikitane değil mi ?
    üçüncü içinmi pcix kart arayışı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

@muzeg,
    makinanda şu an kaç kart var gene ikitane değil mi ?
    üçüncü içinmi pcix kart arayışı.

yok hocam, o/b kartı iptal etmeyi düşünüyorum, 1 pci slot var, hazır çıkmışken pci ex almak istiyorum, pci sıkıntısı çekiyorum.

java yurtdışından ürün getirecekmiş arkadaşı, konuştuk getirecek umarım, Tr. distribütörlerine de mail attım ama bir cevap veren olmadı, zaten Creative.in sitesinden baktım, satılmayan tek yer Türkiye herhalde

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.