Şimdi Ara

.bin dosyalarını açamıyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • XP'de DWD'ye kaydettiğim .bin uzantılı foto ve video dosyalarımı yeni VİSTA yüklü notbuk'umda açamıyorum..
    Lütfen yardımcı olabilirmisiniz?

• .bin uzantılı dosyalar video veya resim dosyaları değildir zaten ?

ha yanılıyosam bile gom player de açmayı dene eğer gom da açmazsa hiçbişey açmaz
  • Ben .bin dosyasını data dosyaları olarak biliyorum bir nevi .rar uzantışı dosyaları gibi .Büyük ihtimalle cd yi .iso gibi .bin olarak yazdırdın ,nero ile açmanı dene derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: murderuo

Ben .bin dosyasını data dosyaları olarak biliyorum bir nevi .rar uzantışı dosyaları gibi .Büyük ihtimalle cd yi .iso gibi .bin olarak yazdırdın ,nero ile açmanı dene derim.

DWD'ye kaydı NERO ile yapmıştım zaten..
    Dediğinizi deniyeceğim.
    Teşekkür ederim.
  • Daemon tools kurup bin dosyasını mount edersen sana sanal bir sürücü oluştuıracak.Sanki cdroma bir cd takmısşın gibi.Orada resimlerini görebilmen lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

Daemon tools kurup bin dosyasını mount edersen sana sanal bir sürücü oluştuıracak.Sanki cdroma bir cd takmısşın gibi.Orada resimlerini görebilmen lazım

NERO ile açmayı denedim..''Beklenmiyen dosya biçimi'' şeklinde bir uyarı veriyor..ve resimleri açmıyor.

Daemon Tools'la mount yapayım dedim..

BİN dosyasını NRG dosyası haline getirdi..Açmak istediğimde ''Unable to mount image.Unable to open file in kernel mode'' uyarısı veriyor..

Kısaca işin içinden çıkamıyorum.

Eski masaüstü bilgisayarın XP'siyle seyredebildiğim bu fotoğrafları VİSTA Basic yüklü notbuk'ta açamıyorum.

Yardımcı olan ve olmak isteyenlere çok teşekkürler.
    Bu işin bi PÜF noktası var ama...
    Ne?

• Son olarak bir forumda okuduğum bilgilerden yola çıkarak Ultraİso programını yükledim.
    Sanal CD oluşturdum.
    Fakat yinede açamıyorum dosyaları.
    Ultraİso 300 MB'den büyük dosyalara yanıt vermiyor deneme sürümünde.
    Bunların dışında bir free program varmıdır acaba?
  • Valla benim bildiğim BIN dosyalarının yanında CUE uzantılı bir dosya olması gerekiyor ki mount ederken aynı klasördeki CUE dosyası seçilir ama mount etme programı BIN dosyasının içindeki dosyaları açar,sistem böyle işler.
    Senin cdnin içinde CUE uzantılı bir dosya yok mu?
  • quote:

Valla benim bildiğim BIN dosyalarının yanında CUE uzantılı bir dosya olması gerekiyor ki mount ederken aynı klasördeki CUE dosyası seçilir ama mount etme programı BIN dosyasının içindeki dosyaları açar,sistem böyle işler.
    Senin cdnin içinde CUE uzantılı bir dosya yok mu?

Dosyalardan birinin ÖZELLİKLER sekmesini tıkladım..

Dosya türü:BİN dosyası diyor..
    Ayrıntılara baktım..orada da CUE diye bir eklenti yok..
  • o zaman şu cdnin içindeki BIN dosyasını masaüstünde bir klasöre kopyala.
    Adı resimler.bin diyelim.
    aynı klasörde yeni bir txt dosyası aç.Çift tıkla içine gir ve şunları oraya yapıştır.

FILE "resimler.bin" BINARY
    TRACK 01 MODE1/2352
    INDEX 01 00:00:00

dikkat et ikisinde de resimler.bin yazıyor yani o isimlerin aynı olması lazım.
    sonra bu txt dosyasını kaydet.
    Sonra bu txt dosyasını adlandır ve uzantısını CUE yap.(resimler.cue olacak tam isim)
    ,daha sonra daemon toolsda bu dosyayı mount et (CUE dosyasını)
    kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 22 Şubat 2009; 13:04:11 >
  • quote:

o zaman şu cdnin içindeki BIN dosyasını masaüstünde bir klasöre kopyala.
    Adı resimler.bin diyelim.
    aynı klasörde yeni bir txt dosyası aç.Çift tıkla içine gir ve şunları oraya yapıştır.

FILE "resimler.bin" BINARY
    TRACK 01 MODE1/2352
    INDEX 01 00:00:00

dikkat et ikisinde de resimler.bin yazıyor yani o isimlerin aynı olması lazım.
    sonra bu txt dosyasını kaydet.
    Sonra bu txt dosyasını adlandır ve uzantısını CUE yap.(resimler.cue olacak tam isim)
    ,daha sonra daemon toolsda bu dosyayı mount et (CUE dosyasını)
    kolay gelsin

Dediğiniz gibi bir 92 KB'lik resim dosyasını masaüstünde bir klasöre kopyaladım.
    Ama bu dosyayı açıp yeni bir txt dosyası eklemek istediğimde dosya MİCROSOFT OFFİCE PİCTURES MANAGER yoluyla açılmıyor.
    Çift tıklasam dahi bu klasör açılmıyor.
    BİRLİKTE AÇ seçeneklerinide (mesela WİNDOWS FOTOĞRAF GALERİSİ) uyguladığımda hiçbiri bu klasörü açamıyor.
    Bu yüzden dediklerinizi uygulayamıyorum.
    Saygılar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.