Şimdi Ara

BİMEKSTEN YENİ ÖDEME SECENEĞİ İLE YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bimeks'in yeni ödeme seceneği olan kefilsiz senetsiz kredi kartsız 15.000tl'ye kadar olan alışverişlere 24 ay taksit imkanı ile yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum.Oyun için toplayacagım sistemde monitör dahil fiyat aralıgım 2000-2500 anca.Alışverişi bimeksten yapacagım için seçilen parçaların bimeksten olması lazım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

• bimeks'ten almaya kalkarsan çok üzülürsün gibime geliyor.
    Zira sattıkları ürünlerin ne oldukları ve değerleri hakkında hiç bir fikirleri yok.

r9 290x 2149 tl
  • R7 265 TurboDuo GDDR3 475tl ekran kartı
    Asus h81-plus 270tl anakart
    AMD FX X6 6300 420tl işlemci
    Corsair Vengeance 8gb 285tl ram
    Frisby FC8850 450W 285tl kasa

Dostum bunların yanına monitör ve harddisk ekleyeceğim fakat fazla anlamadıgım için yukarıdaki parcalar ve fiyatları uygun mu bilmiyorum. Sadece bimeks'ten alabileceğim için böyle birşey meydana cıktı.Bu konuda bilgiliysen benide bi aydınlatsanda artık toplayayım su sistemi . Şimdiden teşekkürler
  • NoaN N kullanıcısına yanıt
    dostum 2000 tl'lik kasa önerisi istersen aşağıdaki gibi birşey önerebilirim.
    monitör konusunda çok bilgili değilim.

işlemci: i5 4460
    anakart : asus H81M
    ram : 2x4gb 1600mhz cl9 corsair ya da gskill
    hdd : 1 tb 7200 rpm 64mb seagate ya da WD
    ekran kartı : r9 280
    güç kaynağı : 600W - 650 W 80+ sertifikalı
    kasa: paşa gönlünün beyeneceği ucuz yollu birşey.

2000- 2200 tl için üç aşağı 5 yukarı böyle bir sistem toplanır.

senin topladıklarında, işlemci ve anakart uyumsuz ve diğer parçalarda zayıf.

parçaları yazdım sana farklı sitelerden al fiyatları karşılaştır.

sen şimdi 24 ay kartsız veriyolar diye heves ediyorsun ama gidip bir bankadan 2 sene vadeli kredi çeksen daha az kaybın olur benden söylemesi, bimeksten pc toplama derim.
  • Anakart http://www.bimeks.com.tr/urun/129376/gigabyte-970a-ds3p-amd-970-sb950-am3-ddr3-2000mhz-o-c--usb-3-0-sata-3-0-anakart-.aspx

kasa+psu http://www.bimeks.com.tr/urun/133780/dark-optimus-600w-piyano-siyah-kasa.aspx

Diğerlerini değiştirmene gerek yok.

Yalnız kendiniz bankadan kredi çekip alsanız daha iyi olur. En azından istediğin yerden istediğin parçaları alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turuncu Sakal -- 17 Mart 2015; 17:02:53 >

• Yeni baslik mi acsam buraya mi yazsam bilemedim. Bugun bimeksten bu kampanya ile hp marka bir laptop aldim. Eve gelip kurulumu yaptiktan sonra kullanacagim birkac programi indirdim; spotify, chrome, steam, fm 2015, vlc. Bir de eski bilgisayardan dosyalarimi atarken virus bulasmasin diye esed nod 32 indirip kurdum. Hepsini kendi sitesinden indirdim. Ancak esed calismaya basladiktan sonra bilgisayar kilitlendi, islem yapamaz oldum. Ne kadar ugrastiysam da duzeltemedim.

Simdi ben bu laptop u yarin bimekse geri goturunce ne talep etsem kararsiz kaldim. Format atip verelim derler muhtemelen, acaba yenisini mi istesem? Bimeks ile ilgili tecrubesi olan var midir? Tuketi haklarina gore yenisini talep edebiliyor muyum?

Simdiden tesekkurler.
  • Program bilgisayarı kitledi diye iade mi olurmuş. Güvenli modda açıp eseti sil düzelir.
  • NoaN N kullanıcısına yanıt
    hocam ne kadara aldınız ne kadar ödeyeceksiniz öğrenebilir miyim? ona göre alışveriş yapmayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: genesis23

Yeni baslik mi acsam buraya mi yazsam bilemedim. Bugun bimeksten bu kampanya ile hp marka bir laptop aldim. Eve gelip kurulumu yaptiktan sonra kullanacagim birkac programi indirdim; spotify, chrome, steam, fm 2015, vlc. Bir de eski bilgisayardan dosyalarimi atarken virus bulasmasin diye esed nod 32 indirip kurdum. Hepsini kendi sitesinden indirdim. Ancak esed calismaya basladiktan sonra bilgisayar kilitlendi, islem yapamaz oldum. Ne kadar ugrastiysam da duzeltemedim.

Simdi ben bu laptop u yarin bimekse geri goturunce ne talep etsem kararsiz kaldim. Format atip verelim derler muhtemelen, acaba yenisini mi istesem? Bimeks ile ilgili tecrubesi olan var midir? Tuketi haklarina gore yenisini talep edebiliyor muyum?

Simdiden tesekkurler.

http://www.bimeks.com.tr/musteri_hizmetleri/hizmet_politikamiz.aspx#iade_degisim

• Merhabalar,

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Bimeks direkt iade aldı bir sorun çıkartmadı. İsterseniz recovery atalım ama değişim hakkınız da var dediler, ben de tekrar uğraşmamak için yenisini aldım. Muhtemelen benden kaynaklı bir sorun oldu ama emin olamadım.

Güvenle alabilirisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DatKebabGuy

hocam ne kadara aldınız ne kadar ödeyeceksiniz öğrenebilir miyim? ona göre alışveriş yapmayı düşünüyorum

Merhaba hocam,

Benim aldığım model 1700 liraydı, bir de yanında 3 yıl ötesi garanti paketi aldım 130 liraya. Bankadan onay gelmesinin akabinde 12 ya da 24 ay vade seçeneği sunuluyor, vade uzadıkça vade farkı da artıyor. 12 ay vade ile toplam 2040 liraya geldi, ayda 183 lira gibi bir miktar. 24 ay ile de 110 liraya yakın bir aylık tutar çıkıyordu.

Yalnız ödeme konusunda henüz çeşitlilik yok. Aldığınız mağazada elden ya da PTT üzerinden ödeyebiliyorsunuz sadece. Ayrıca ilk ödeme bir ay sonra belirlenen bir tarihte oluyor.

Benim hazır nakit param ya da limiti yeterli bir kredi kartım olmadığı için bu şekilde aldım. Siz kendi koşullarınıza göre tercih edebilirsiniz.

iyi günler.

• hocam vakti zamanın da bimeksten ucuza 130 tl 2*4 ram almıstım piyasa da 160 tl filandı bazen ucuza urunler olabiliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.