Şimdi Ara

Bim'e Balıkçılık Ürünleri Geliyor Olta Seti ₺39,90 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
20.855
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Rulo yapılırsa ya da katlanırsa sırt çantasına falan sığar ama şu tamamen muşamba gibi olan neredeyse tek kullanımlık yağmurluklar gibi normal ufak çantalara sığacağını sanmıyorum.

Paketten çıkarınca bir plastik kokusu çıkıyor ama açıkta bir süre bekletince koku geçiyor. Kalitesi orta seviye diyebilirim, daha kalitesi sanırım daha kalın muşamba tarzı kumaşlı olanlardandır. Ama sağanak bir yağmurda ya da kampta falan iş görür günü kurtarır diyebilirim. Sonra kurut katla tekrar at arabaya. 14 liraya değer gibi bence.
    Teşekkürler hocam. Bulursam alayım ben de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen gördüm şokta da vardı, incelemesinin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • a101e de haftaya geliyor, Ogrenci oldugum sehirde bos gunlerimde balik tutmak istiyorum, ido iskelesi var yakinimda balik tutanlari goruyorum ara siraorda. Memlekette ara sira baliga giderdim, babam bu tur isleri sevdigi icin ekipmanlari saglamdi daha once oltayla ilgili bir sikinti yasamadim hic.
    sanirim bu oltalarin makarasi kamisi cok saglam degildir ama idare eder diye dusunuyorum bu oltalardan biri is gorur mu acaba?

Bim'e Balıkçılık Ürünleri Geliyor Olta Seti ₺39,90

• tequilla1984 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ölucu değilim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pazara goturuyon oltayı ucuna takıyon 15 lira atıyon balıkcı tezgahına taak 1 kilo hamsi çekiyon.Maddi duruma gore takıyon 50 lira barbun cekiyon

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah'ım kafalara gel

40 liralık olta, bu iş görür mü diye soran adam zaten senede 1-2 sefer piknikte falan tutmak için alacaktır, bu alette her türlü işlerini görür. tutup senede 1-2 sefer kullanılacak alete 40 liradan fazla para verilmez zaten.

alacak arkadaşlar iyi okusun. oltayı satın aldınız, hiçbir şey yapmayın. böyle mahalle arasında mütevazi bir balıkçı dükkanına gidin, ben bununla istavrit/çinekop/mezgit (ne istiyorsanız) tutmak istiyorum ama fırdöndü vs... bağlamayı bilmiyorum yardımcı olur musunuz diyorsunuz. oltacı dayı sizin malzemenin ucuna bir tane fırdöndü, onun ucuna rahatça geçirebileceğiniz bir çapari, birde 40gr kurşun verecek (havaya rüzgara oltaya göre değişir) kovanızı alıp gideceksiniz balığa. çapari ucuzdur takımı 3 liraydı en son, 4-5 takım alın, takılır kopar hemen yenisini takarsınız. oltayı ilk atmadan öncede sahilde tutanları gözlemleyin, tipi at hırsızı gibi olmayan kadirşinas bir arkadaştan gerekirse yardım isteyiniz. kolay gelsin iyi eğlenceler

• last_uk kullanıcısına yanıt
    Anca koprude baska bir ose yaramaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • newrophat kullanıcısına yanıt
    secovaleo S kullanıcısına yanıt
    güzel özetlemişsin kardeş teşekkürler.
    başta ki alaycı tavır hariç.

@secovaleo eyv,saolasın.
    Sende saol dost

• Alacak arkadaşlar,yeni başlayanlar icin gayet de işe yarar. Her hafta birkaç kez mutlaka balığa giderim. Iyisi kötüsü,ucuzu pahalısı çantada 10-12 civari takim mevcut bende.Yakaladığım hatri sayılır bir trofeyi bimden aldığım bu tarz bir setle almıştım. Iki sene surekli kullandım. Internetten aldığım ucuz yollu bir gol kamışını ise balık aldı götürdü gece öylece fosforun ışığına baka kaldık.

Balık işi şans işi öyle makinenin kamışın misinanin markasına falan bakmaz balık.

Tabii ki iyisi olursa daha rahat edersiniz ama ayda yılda bir gidecek için uzun zaman idare eder.

Iyisini de alsanız kamışın yüzükleri zamanla oynama yapar, japonla yapistirirsiniz.Makine bazen zor dönmeye başlar wd40 ile yağlarsınız şıkır şıkır çalışır.

Misina zamanla mukavemetini kaybeder alırsınız 300mt misina sararsınız.

Balıkçılığa heves eden varsa bu seti ve ya A101 e gelecek seti gönül rahatlığıyla alsın geçsin.

o baştaki kısım 40 liralık olta soran arkadaşlara 150-200 liralık olta alın diyenlere, aslında az bile o tavır ama neyse

• diabrek kullanıcısına yanıt
    hocam a101 e gelecek olan setin kamışı 3,60 metre ilave olarak taşıma çantası var, bimdekinin ise 3.00 metre ama malzeme kalitesi hangisinin daha iyidir fiziksel olarak incelemek lazım.

https://online.a101.com.tr/urun/olta-takimi.html

https://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/olta-seti/aktuel.aspx

• Bimdeki makine-kamis Albastar, balıkçılık malzemeleri üreten bir firma ve urunleri fena değildir.

Aynı seti Albastar 55 liraya satıyor

https://www.albashop.com.tr/albastar-turkuaz-serIsI-olta

Burada ise 59 lira

https://zebramo.com/products/5BD6GA

A101 dekinin markasını bilmiyorum,büyük ihtimal fasondur. Bu durumda Bimdeki 40 liraya rahatlıkla tercih edilebilir.

• O kamışın satıldığı yerde çalışıyorum. Paranızı çöpe atarsınız, almayın. Yukarıda cimbomlu arkadaş, balık çapariye gelir önemli olan o demiş. Sonrasında da makine önemli kamış önemsiz demiş. Balıkçılık hakkında kulaktan duyma bilgisi bile olduğunu düşünmüyorum yine de isteyen gidip alsın. Aldıktan sonra da allttaki metal gri olan kısmı saat yönünün tersine çevirmesin (makineyi çıkartmak için yapılır bu) yoksa kamışın gerçek yüzünü görür
  • çöp

• konuyu açan arkadaşa teşekkürler. ilk balığımızı tuttuk
    Bim'e Balıkçılık Ürünleri Geliyor Olta Seti ₺39,90
  • O oltanın muadilini geçen sene a101'den almıştım. Bu sene ilk defa kullanayım dedim, misina makarasını çeviren kol elimde kaldı. İç içe geçen kamışlar bazen kapanmayabiliyor. Ama diyorsanız ki olta kullanmayı çok iyi biliyorum. Bu fiyata alınabilecek bir ürün. Acemilerin (mesela ben) elinde kalır.

yıllardır getirdiği aynı olta. ilk makinesinin çarkı kırılmıştı. başka bir makine ayarlayınca bu sefer kamışının üstten birinci parçası kırıldı. bir tavalık balık tutarım öyle eve gelirim kafasında adamlara bir hafta dayanmaz

• 2 gün önce aldırdım. arkadaş 1.5kg sazan çektim dedi kıyıdan.yanlız ipi kötü ağır balığa gelemez dedi.

1.5kg hiç zorlanmadan çektim sorun olmadı dedi. Yani fp ürünü denilebilir.

alın dursun derim

• Kesinlikle tatli su oltasi degil en alt sekment olta bu beyler

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.