Şimdi Ara

Bilkent Hakkında Merak Ettikleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
2.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bilkent makineye 3 sene önce girdim. Hazırlık da okudum bu sene bilkentten odtüye geçeceğim inşallah. Bilkentte 3.4 ortalama yapıp onur öğrencisi oldum ama sevmeyince olmuyor işte. Yardımcı olabileceğim bir konu varsa sorabilirsiniz. Ankarada yaşam hazırlık harcanan para yurtlar bölüm makine vs vs elimden geldiğince cevaplarım discordda oda kurup konuşadabiliriz. Bu gece 12den önce foruma giremem muhtemelen 12 gibi sorularınız olursa cevaplayacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam öncelikle ben bilkent makineden odtü kimya mühendisliğine geçiyorum.Ortamı kişiye göre değişir iyi mi kötü mü.Eğitimi makinede daha iyi mi diye sorarsanız evet odtü kat kat daha iyi.Bilkent benim gözümde mühendisten çok yönetici yetiştirmeye çalıştıran bir okul.Çok ufak bir araştırmayla ders programına bakmak gibi de olabilir görebilirsiniz.
  • Neden odtü hocam? Ortamı daha iyi olduğu için mi eğitimi daha iyi olduğu için mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ben de bilkent makine için yanıp tutuşuyordum ama tutmadı.
    odtü ise iyi değil diyorlardı bilkente göre.
    siz neden odtüye geçmek istiyorsunuz?
  • baband kullanıcısına yanıt
    hocam öncelikle ben bilkent makineden odtü kimya mühendisliğine geçiyorum.Ortamı kişiye göre değişir iyi mi kötü mü.Eğitimi makinede daha iyi mi diye sorarsanız evet odtü kat kat daha iyi.Bilkent benim gözümde mühendisten çok yönetici yetiştirmeye çalıştıran bir okul.Çok ufak bir araştırmayla ders programına bakmak gibi de olabilir görebilirsiniz.
  • enigoke kullanıcısına yanıt
    merhab hocam.Bilkenti en başından beridir hiç mi hiç istememiştim.Ne eğitimini ne ortamını zerre sevmiyorum. Odtüde makineye iyi değil diyen kim acaba çok merak ediyorum nasıl bir eğitimi bilgisi var?https://www.topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2018/engineering-mechanical örneğini de vereblirim.Odtünün makine dersleri bilkentten daha zordur ama bilkentte makine okumak mı daha zordur odtü de makine mi bilemem çünkü bilkentin bölüm dersleri yanında birsürü ottan .oktan dersleri var makine mi okuduk sosyoloji mi anlamak zor.

• bir arkadaş şöyle bir soru sormuş:
    Hocam merhaba, bilkent makineye yerlestim. Yanilmiyorsam hazirlik atlama sinavini gecemezsem yarim donem hazirlik okuyacagim. Makinede yarim donem hazirlik okuduktan sonra bolumu 3,5 senede donem kaybetmeden bitirebilir miyim? Yani yine de 4 senede mezun olabilir miyim? Birkac yil once bir arkadas makinede irregular olunmuyor vs demisti ancak senin makinede okudugunu gorunce guncel durumu sorayim dedim.

İrregular başlarsanız 3.5 yılda bitirmek için hemen her yaz okuluna gelmeniz ve bütün dersleri geçmeniz gerekiyor.Bende bu yoldan geçtim Bilkentteki hocalarımla konuştum onların ve benim şimdiki görüşüm şu evet çabuk bitirmek istiyoruz da çabuk bitirince ne olacak sen okulda projelerde yer almazsan 4 ortalamayla mezun olsan ne uzun sözün kısası sosyalleşmende çok önemli projelere katılmanda irregular olmak kötü diye düşünme makinenin ağır yükünü dağıtmış oluyorsun bir yerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: OgedayD

bir arkadaş şöyle bir soru sormuş:
    Hocam merhaba, bilkent makineye yerlestim. Yanilmiyorsam hazirlik atlama sinavini gecemezsem yarim donem hazirlik okuyacagim. Makinede yarim donem hazirlik okuduktan sonra bolumu 3,5 senede donem kaybetmeden bitirebilir miyim? Yani yine de 4 senede mezun olabilir miyim? Birkac yil once bir arkadas makinede irregular olunmuyor vs demisti ancak senin makinede okudugunu gorunce guncel durumu sorayim dedim.

İrregular başlarsanız 3.5 yılda bitirmek için hemen her yaz okuluna gelmeniz ve bütün dersleri geçmeniz gerekiyor.Bende bu yoldan geçtim Bilkentteki hocalarımla konuştum onların ve benim şimdiki görüşüm şu evet çabuk bitirmek istiyoruz da çabuk bitirince ne olacak sen okulda projelerde yer almazsan 4 ortalamayla mezun olsan ne uzun sözün kısası sosyalleşmende çok önemli projelere katılmanda irregular olmak kötü diye düşünme makinenin ağır yükünü dağıtmış oluyorsun bir yerde.
    Hocam sagolun. Benim de isime gelmiyor ancak burssuz girdim bolume, yani anlayacaginiz tamamen duygusal. Yaz okuluna kalmadan donem icinde 1 2 ders fazladan alip gecme ihtimali var midir? Ve yaz okulunun fiyati ne kadara gelir ortalama?

• gekko01 G kullanıcısına yanıt
    hocam fiyatı bilmiyorum hiç kalmadım ama sene içinden kesinlikle fazla.Bende yarı burslu girmiştim sizi çok iyi anladığımı düşünüyorum.Kasarım çok çalışırım derseniz okulda tam bursluyada geçiş yapabilirsiniz ortalama kasıp
  • Hocam yurtta kaldıysan 2 kişilik karyolalı yurt düşünüyorum hangi numaraları tercih edeyim hangileri iyi hazırlık okucam

• quote:

hocam fiyatı bilmiyorum hiç kalmadım ama sene içinden kesinlikle fazla.Bende yarı burslu girmiştim sizi çok iyi anladığımı düşünüyorum.Kasarım çok çalışırım derseniz okulda tam bursluyada geçiş yapabilirsiniz ortalama kasıp
    Sagolun hocam, sinavi gecmek sart anlasilan. Yurtlar hakkinda bilginiz, tavsiyeniz var midir? 77 veya 78de kalmayi dusunuyorum.

Yaz okulunda bu yaz döneminde 1 kredi 1590 tl idi hocam. Yani 3 kredilik bir ders aldınız diyelim, 4770 lira ödüyorsunuz. Yarı bursluysanız bunun yarısını ödüyorsunuz, tam bursluysanız hiç ödemiyorsunuz tabi.
  • Cax10 C kullanıcısına yanıt
    92 diğerlerine nazaran biraz daha genişti diye hatırlıyorum zaten hemen hepsi aynı yerde hazırlıktaysan doğuda kalmak istersin herhalde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekotor

Yaz okulunda bu yaz döneminde 1 kredi 1590 tl idi hocam. Yani 3 kredilik bir ders aldınız diyelim, 4770 lira ödüyorsunuz. Yarı bursluysanız bunun yarısını ödüyorsunuz, tam bursluysanız hiç ödemiyorsunuz tabi.
    Sagolun hocam

ben 63 ve 73'te kaldım dediğiniz yurtlarda arkadaşlarım kalıyordu herhangi bir sıkıntı duymadım.63 biraz daha küçük sessiz sakin bir yurttur tavsiyem orası 3 kişilik düşünürseniz 73 2 kişilik düşünürseniz 63 ü öneririm
  • quote:

ben 63 ve 73'te kaldım dediğiniz yurtlarda arkadaşlarım kalıyordu herhangi bir sıkıntı duymadım.63 biraz daha küçük sessiz sakin bir yurttur tavsiyem orası 3 kişilik düşünürseniz 73 2 kişilik düşünürseniz 63 ü öneririm
    Sagolun hocam.

• OgedayD kullanıcısına yanıt
    Doğuda kalmanın ne artısı var hocam tam bilniyorum ondan soruyorum

• Cax10 C kullanıcısına yanıt
    Hazırlık eğitimi doğu kampüste. Merkezde kalırsan hep ringe binmen gerekecek ayrıca merkez yurtları için bölümde okuyanlara öncelik var

• -EE hakkında varsa duyum ve düşünceleriniz neler?

-Yarım dönem hazırlık okuyacağım muhtemelen, bölüme ikinci yarıyıl başlamak bir dezavantaj yaratır mı? Bir şey kaçırır mıyım?

-Kampüs yaşamı hakkında neler söyleyebilirsiniz? Anlaşılan sevmemişsiniz nedenleriniz neydi? Eğitim hakkındaki eleştiriniz makineye yönelik miydi yoksa genel mi? Ben EE programına baktığımda gereksiz bir ders göremedim. Genel olarak neden sevmediniz Bilkent'i hocam ya, merak ettim doğrusu.

-Araştırdığıma göre çeşitli spor ve bazı dans dallarında ücretsiz kurslar var. Başka kurslar da var mı? Enstrüman, sanat falan gibi?

-Kulüpler aktif mi yoksa sadece kağıt üzerinde mi kalıyorlar? Bir sürü kulüp listelenmiş sitede ama ODTÜ kadar etkinliklerini duymadım. Aktif olmasalar da eğer birisi girip etkinlikler düzenlemek istese okul yeterli imkan, ödenek vs. veriyor mu?

-Ders programımızda olmayan derslere boş zamanda öğrencisi gibi girsek sıkıntı yaparlar mı?

-Kütüphanede olmayan kitapları talep edersek ücretsiz getirtebiliyor muyuz?

-İnternet her yerde çekiyor mu?

-Lab imkânları nasıl? Ben iki tane EE labı gezdim bilgisayarlar ve sinyal alıcılardan başka bir şey yoktu daha donanımlı özelleşmiş lablar var mi?

Teşekkürler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agathias -- 31 Ağustos 2018; 19:34:25 >

• 2018 exchange placement verilerini siteye yüklememeye yeminliler.

Mailime en kısa zamanda yüklenecektir diye cevap vermek kolay gelmiş anlaşılan.

Sana zahmet hocam bulabilir misin acaba?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MIT Yolcusu -- 31 Ağustos 2018; 19:20:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • OgedayD kullanıcısına yanıt
    Bilkentin ders programina baktim fakat neden oyle dedigini anlayamadim. Hangi derslerden dolayi oyle dusundugunu belirtir misin? Peki hangi acidan odtu makine kalite konusunda kat kat daha iyi diyorsun?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.