Şimdi Ara

Bilgisayarımın donanımları eskidi yenilemek istiyorum yardım edermisiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarımın özellikleri ;

İntel(R) Pentium(R) D Cpu 2.80 Ghz

1 Gb Ram

Nvidia Geforce 7300 gs ekran kartı var

750Gb bellek

19inch Philips Monitör

500-750 lira bütçem var bu bilgilere göre bilgisayarımı geliştirmek istiyorum ortalama nette hızlı takılabileceğim Cod4 tarzı oyunları kaldırabilecek ortalama bişey çıksa yeter bütçede anca ona yeter zaten 2. el parçada alabilirim şimdiden teşekkürler.

• Hocam bence sen o bilgisayari sat, bana kalirsa 1000 TL'den fazla gayet iyi bütcen olur onlada sana gayet güzel bir sistem toplariz para gömme bosuna
  • Yok bilader bunun üstüne yapıcam artık bişeyler satsam para etmez anakart , ram ekran kartı desteği ile düzeleceğini düşünüyorum ama hangi modeller onun hakkında fikrim yok bu donanımlar için tavsiyede bulunacak birileri olsa iyi olurdu.
  • Yardımci olabilecek biri ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam o sistemi baştan dizmek lazım. Anakart v.s herşeyi sat bence. Sonra tam bütçeyle yeniden toplayalım. Çünkü şimdi 500 750TL harcarsın 1 sene sonra çöp olur yine.
  • COD MF2, PES 13, Fifa 13, Prototype yüksek çözünürlük bu sistemle çok rahat oynarsın. Fakat dediğim gibi seni 2 sene götürür sonraki güncel oyunlar zor.

http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/msi-h77ma-g43-h77ma-g43-intel-h77-soket-1155-ddr3-1600mhz-sata30-usb30-vga&dvi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=59264 ANAKART

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/msi-n9800gt-md1gd3-9800gt-gddr3-1gb-256bit-nvidia-geforce-dx10-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=53802 EKRAN KARTI

http://www.vatanbilgisayar.com/CPU%20-%20%C4%B0%C5%9Flemci/intel-bx80637i53330-core-i5-3330-soket-1155-30ghz-6mb-cache-22nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=61901 İŞLEMCİ

Güç kaynağın eskidir bu yüzden kasana yeni bir güç kaynağıhttp://www.vatanbilgisayar.com/G%C3%BC%C3%A7%20Kayna%C4%9F%C4%B1/xigmatek-nrp-vc503-nrp-vc-serisi-500w-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=42529 PSU

http://www.vatanbilgisayar.com/ram/products.aspx?L2=OEMMEM&qs=|31=8192 RAM

1087 TL Vatandan %25 indirimle 817TL. Zaten sende Anakart, İşlemci, Güç kaynağı, Ram i satarsan çok rahat bu sistemi alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makmeden -- 20 Aralık 2012; 19:45:22 >

• Monitor dahil herseyi sattığın anda 200-250 arası bi para geçer eline 1000 civarına da düzgün bisey toplanır

• Monitor kalmak sartiyla 1000TL ye guzel bir sistem toplayabilirsiniz.AMD nin yeni cikardigi FM2 bordlara bakabilirsiniz ucuz ve performanslidir , ayrica dahili ekran kartida yeterli olacaktir diye dusunuyorum.
  • 1000tl ye sana bf3 ü yüksek ayarlarda açan bir sistem çikaririz.

• @bluehawk Çok teşekkür ederim bunlar kafama yattı gerçekten.
    Diğer arkadaşlara da teşekkür ederim düşünüp yardımcı olmaya calıstılar iyi forumlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: makmeden

Adam zaten parçaları satsa benim dediğim sistemi rahat alacaktır.

Öyle sistem sat demekle iş olmaz kardeşim . Tamamen bir kasa topla ki adam diğer sistemi satsın . Parça parça satması zor olur . Bütçe kısıtlıysa AMD toplamalısın . Bi senin önerdiğin sisteme bak birde benimkine . Hangisi daha iyi ?

Not : Ben topladığım sistemle övünmüyorum sadece senin önerdiğin sisteme göre daha iyi .
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlueHawk*

quote:

Öyle sistem sat demekle iş olmaz kardeşim . Tamamen bir kasa topla ki adam diğer sistemi satsın . Parça parça satması zor olur . Bütçe kısıtlıysa AMD toplamalısın . Bi senin önerdiğin sisteme bak birde benimkine . Hangisi daha iyi ?

Not : Ben topladığım sistemle övünmüyorum sadece senin önerdiğin sisteme göre daha iyi .

Hocam anakart, ram v.b sattığında benim sistemimi alacaktır. Bundan kuşkun olmasın. Şunu diyim sana hangisi daha çok götürecek bu adamı ? Bunada dikkat et. 600TL ye sistem toplarsın 1 yıl götürür 1000 TL ye toplarsın 3 sene götürür.

• quote:

quote:

quote:

Hocam anakart, ram v.b sattığında benim sistemimi alacaktır. Bundan kuşkun olmasın. Şunu diyim sana hangisi daha çok götürecek bu adamı ? Bunada dikkat et. 600TL ye sistem toplarsın 1 yıl götürür 1000 TL ye toplarsın 3 sene götürür.

GT9800 ile mi 3 sene gidecek ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

GT9800 ile mi 3 sene gidecek ?

Benim sistemim 3 sene götürür diye neyse tartışma yaratıp konuyu kapattırmayalım.

• ekran kartını 7300 ü bana 20 tlye sat
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.