Şimdi Ara

Bilgisayarımdaki donma sorunu için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayrımda film izleyemiyorumm problemim bligisayarımda film açtıgımda yarım saat izleyebiliyorumdaha sonra bana verdiği hata hardiskte direk hardisk lambasının yanması bilgisayrın sanki hardsik o kısımda takılıomıs gibi ne acık varda donuyor hiç bi işlem yapamıyorum 5 dk sonrada eski haline geliyor yine tekrarlıyor donmayı yine aynı yine aynı offfffffff... böle sürüyor rem hatası deil yerlerini değiştirdim sürücüler codecler olsun hepsi değişti problem devam ediyor işetim sistemim windows 7 ....

sistem;
    GIGABYTE GA-MA790FXT-UD5P anakart

AMD Athlon II X4 620 Processor 2.6 GHZ İŞLEMCİ

DDR3 1333 MHZ 8 GB BELLEK

ATİ HIS REDEON HD 4850 1GB DDR3 PCI EXPRESS 1080 P FULL HD HDMI CIKISLI EKRAN KARTI

CREATIVE SOUND BLASTER X-FI XTREME MUSIC, SB0460 7.1 SES KARTI

SEAGATE Barracuda 7200.11 SATA 3Gb/s 1.5-TB Hard Drive

Thermaltake Xaser III 560W POWER
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ekran kartında yada başa bi bileşende overclock varmı ?
  • HDTune programından Health sekmesine gelip tüm değerler gözükürken ss koyun.
  • işlemcim 2.6 yeni almıstım 3ghz yükkseltmek için overlock yapmıstım daha sonra geri akldırdım orjinal fereknsına düşürüdüm yine problemim çözülmedi overlocktan kaynaklanmıyor ...ufff
  • pc nizi fazla kasan oyunlardan dolayı olablir veya işlemcinin termal macununu değiştirin fazla ısınmasındanda olablir. kolay gelsin..
  • overclocktan kaynaklanmıyor diyosun ama bu doğru kullanılmadığında sisteme gerçekten zarar verir. problem bu da olabilir.. yada bilgisayarınızı fazla kasan oyunlarda yüklemiş olabilirsiniz..
  • overclock doğru kullanılmadığında neye yapılırsa ciddi hasar verebilir belki de yaparken bi hata yaptınız... oynadığınız oyunlar falan varsa onlardan da kaynaklanabilir
  • owelocku cok ii bilen bi arkadasıma yaptırdım oyun oynamayhada yeni başladım oyundan öncede vardı aynı hatalalarım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.