Şimdi Ara

bilgisayarıma tıklayınca 2 dk bekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar iş yerinde ki makinelerden birinde bi sorun var ben bi kaç işlem yaptım fakat durum aynı bide
    size danışayım dedim

makinenin özellikleri p4 2 ghz
    512 ram

sorun da şu
    bilgisayarıma çift tıklayınca yada sağ tık aç diiince en az 1 dk bekliyor kum saati dönüp duruyor
    sonrasında açılıyor
    başlat-çalıstıra c: yazınca hemen açıyor
    yapılan işlemler
    * chkdsk yapıldı . hiç bir sorun bulunamadı
    *virüs taramasından gecirildi . virüs bulunamadı ( nod32 kaspersky la taradım )
    *windows görünüm ayarları en iyi performansa getirilip denendi gene aynı.
    hdd nin yarısı da boş.
    özetle makinede normalde sorun yok tek sorun bilgisayarıma tıkladıında bekletmesi
    format atmadan bu yaptıklarımın dışında bi önerisi olan varmı? format atmak istemiyorum. ilgilenen arkadaslara şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carpediemct -- 13 Şubat 2008; 14:11:23 >

• cc cleaner ile bir temizlik yap.ram de yetersiz kalıyor olabilir.
    sistem sıcaklıklarını da bir kontrol etmeni tavsiye ederim.
  • hocam aynı özelliklerde bir çok makine var onlarda sorun yok

ayrıca temizlenebilcek bütün klasörleri temizledim

ya bi sorun var ama nerde işte :s çıkamadım işin içinden
  • ŞÖYLE DENEYEBİLİRSİN SORUN NE ZAMAN BAŞLADI ACABA BİLG. Bİ PROGRAM MI YÜKLENDİ YADA BAŞKA BİŞEY NE YAPTIKTAN SONRA BU PROBLEM DEVAM ETTİ GERİ YÜKLEME YAPABİLİRSİNİZ SADECE Bİ ÖNERİ.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MOYKAN

ŞÖYLE DENEYEBİLİRSİN SORUN NE ZAMAN BAŞLADI ACABA BİLG. Bİ PROGRAM MI YÜKLENDİ YADA BAŞKA BİŞEY NE YAPTIKTAN SONRA BU PROBLEM DEVAM ETTİ GERİ YÜKLEME YAPABİLİRSİNİZ SADECE Bİ ÖNERİ.

Katılıyorum.
  • bilgisayarıma çift tıklıyorsunuz.geç açılıyor.peki diğer klasörlere, sürücülere girerken bu kum saati olayı tekerrür ediyor mu?
    eğer sadece orada oluıyor ise cd sürücünüz ya da sürücünüzlerinzde disk var ise onları çıkartarak deneyin.
    bilgisayarım klasörü çok kalabalıksa o yüzden de yapıyor olabilir.
    hatta biosdan cd romu iptal edip bir kere öyle de deneyebilirsiniz.ayrıca bu işlemi yaparken yanii bilgisayarıma girerken
    ctrl+alt+delete ile görev yöneticisini açın.orada işlemci ve ram kullanımlarına bir göz atın.
  • öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim. firmanın I.T departmanına baslayalı 1 ay oldu. yani
    daha öncesini bilmiyorum. sadece muhasebe programlarının çalıstığı bir bilgisayar bu
    msconfig de hiçbirşey bırakmadım denedim gene aynısı oluyor. çünkü mcafee 8.5 vardı makinede ondan yapıyor sandım ama değil

cd rom un içinde cd yok. kullanıcı çok profosyonel değil ama sorduğumda uzun zamandır bu problemin olduğunu söylüyor.
    o yüzden geri yükleme yapmayı manasız buldum. hatta güvenli modda bile aynı sorunu yapması çok garibime gitti :S

farkındayım çok saçma geliyor yani yapılması gerekenleri yapmama rağmen hala sorun devam ediyor fakat bende uzun zamandır bu sektördeyim.
    dediklerinizi daha önceden denemiştim çözemeyince
    sizlere danışmak istedim.

bilgisayarıma tıklayınca bekletiyor fakat c: yazdığınızda sorun yok :) galiba nefret etmeme rağmen format yolu göründü bana :)
    başka çözüm gelmiyor malesef .
    fikirleriniz için teşekkür ederim.
    saygılar

• Yani senin de dediğin gibi bazen ne yaparsan yap ,tek çözüm format kalıyor ki uzun süredir de format atılmadı ise en hayırlısı bence de öyle olur ama dikkat et muhasebe prog vs var diyorsun.yedeklerini al, kurulumlarını vs nasıl yapılacağını bilmeden böyle birşeye kalkışma
    netsis ile çok uğraşmıştım ben
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

Yani senin de dediğin gibi bazen ne yaparsan yap ,tek çözüm format kalıyor ki uzun süredir de format atılmadı ise en hayırlısı bence de öyle olur ama dikkat et muhasebe prog vs var diyorsun.yedeklerini al, kurulumlarını vs nasıl yapılacağını bilmeden böyle birşeye kalkışma
    netsis ile çok uğraşmıştım ben

önerilerin için teşekkürler :) benimde zamnımda çok ağzım yandı çok terler akıttım
    hata yapa yapa öğreniyor insan hangi dosyaları yedek alacağını :)

tekrar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. başka ilginç sorunlarla karşınıza çıkmamak umuduyla

saygılar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.