Şimdi Ara

Bilgisayarıma görüntü gelmiyor lütfen yardım edin!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar bana yardım edermisiniz :) geçen gün bilgisayarımdan ekrankartını söktüm ve geri taktım calıştı sonra bilgisayarı kapatırken voltaj düştü ve bilgisayar kapandı sabah açdıgımda görüntü gelmedi.Power düğmesine bastığımda fanlar bilgisayr üstündeki ışıklar çalışıyor ancak görüntü gelmiyor bildigim herşeyi denedim. 1)ramlerin yerlerini değiştirdim olmadı 2)bilgisayarın elektriğini kesip Bios pilini çıkartım 20 dk bekledim olmadı 3) ekran kartını başka bilgisayara taktım çalıstı yani ekran kartında sorun yok. ve bilgisayar acılıyor windows'un açılış sesi geliyor ama görüntü yok o biip sesi de çıkmıyor. lütfen yardım ederseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler . :)

• anakartının agp/pci/pci-ex slotuna güç sağlayan chip yanmış gibi gözüküyor .
  • birde işlemciye bakın bence hiç ses vermiyorsa işlemcide problem olabilir işlemci fanını sökün 10 saniye kadar çalıştır bak bakalım işlemci ısınıyormu...
  • işlemci fanını söktüm yaklaşık 1 dk kadar bekledim cook az oldukça az bi ısınma oldu. anakartın agp/pci/pci-ex slotuna güç sağlayan chip yanmış ise anakartımı değiştirmem gerekir ?
  • yakınlarda anakart tamircisi (mecidiyeköy,perpa) varsa 25-30 tl ye yaptırırsın yoksa sıfır km al uğraşma
  • teşekkürler perpa işyerimin yakınında oraya göstereceğim . peki işlemci arızalanmışsa tamir edilirmi yoksa 0 mı almam gerekir
  • işlemci en az hasar gören (o/c yapılmamışsa) parçalardan birisidir fakat tamiri olmaz direkt çöpe yada geri dönüşüm kutusuna 2. el yada 0 alabilirsiniz gideceğiniz perpa dada 2. el işlemci bulabilirsiniz fakat arızalandığını sanmıyorum.
  • peki o/c nedir :D yeni bir Core2 quad q8300 2.5Ghz işlemci ne kadardır en azından tahminen :)
  • İşlemcinin fiyatına birşey diyemeyeceğim amawww.bayikanali.com dan bakabilirsin o/c overclocking yani hız aşırtma verilen hız saatinden daha yükseğe çıkma vs çok uzun anlatması yani kısaca 2.5 ghzlik bir işlemciyi 2.8ghz e vurdurma gibi vs vs forumda araştırırsan görürsünüz.
  • Dostum windows'un açılış sesi geliyor ve sadece görüntü alamıyorum demişsin. Ekran kartın veya işlemcin arızalı olsaydı bunları yapamazdın. Bence soun basit bir anakart bios hatası olabilir. Anakartında onboard vga varmı? Eğer varsa biostan onboard vga seçili olabilir ekran kartın takılı olsa bile bir işe yaramaz görüntüyü onboard vga'ya verir. Eğer onboard vga varsa ekran kartını çıkart, görüntüyü onboard'tan almaya çalış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dexter86
    Dostum windows'un açılış sesi geliyor ve sadece görüntü alamıyorum demişsin. Ekran kartın veya işlemcin arızalı olsaydı bunları yapamazdın. Bence soun basit bir anakart bios hatası olabilir. Anakartında onboard vga varmı? Eğer varsa biostan onboard vga seçili olabilir ekran kartın takılı olsa bile bir işe yaramaz görüntüyü onboard vga'ya verir. Eğer onboard vga varsa ekran kartını çıkart, görüntüyü onboard'tan almaya çalış.

bravo. konudaki en önemli detayı arkadaslar kaçırmıştılar. windowsa giriyor makina öyleyse onboard vga dan baglanıyor pc. biosa girip ilk seçenegi pci-ex diye degistirmesi gerek. yani arkadas bios pilini çıkarınca otomatikman onboard vga bulunan anakartlarda ilk ekran kartı secenegi onboard olur. bunu monitor kablosunu onboarda takarak goruntu alınca gorecektir. biostan 1 dakikasını ayırarak halledebilir sorununu.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1

quote:

Orijinalden alıntı: dexter86
    Dostum windows'un açılış sesi geliyor ve sadece görüntü alamıyorum demişsin. Ekran kartın veya işlemcin arızalı olsaydı bunları yapamazdın. Bence soun basit bir anakart bios hatası olabilir. Anakartında onboard vga varmı? Eğer varsa biostan onboard vga seçili olabilir ekran kartın takılı olsa bile bir işe yaramaz görüntüyü onboard vga'ya verir. Eğer onboard vga varsa ekran kartını çıkart, görüntüyü onboard'tan almaya çalış.

bravo. konudaki en önemli detayı arkadaslar kaçırmıştılar. windowsa giriyor makina öyleyse onboard vga dan baglanıyor pc. biosa girip ilk seçenegi pci-ex diye degistirmesi gerek. yani arkadas bios pilini çıkarınca otomatikman onboard vga bulunan anakartlarda ilk ekran kartı secenegi onboard olur. bunu monitor kablosunu onboarda takarak goruntu alınca gorecektir. biostan 1 dakikasını ayırarak halledebilir sorununu.

kart takılı ise otomatik olarak ne kadarda sıfırlasalar biosu pci-ex agp kartlarda otomatik olarak biosta o seçili olur arkadaş ekran kartını denedim demiş sağlam, hem bu arada onboard ekran kartı varmıymış onuda soralım bu arada

• Monitöer görüntü gelmediyse ama pc çalışıyorsa Hdmi kablosunda sorun olabilir kabloyu değiştirip denemeni öneririm
  • onboard vga yok asus en9600gt ekran kartı kullanıyorum Hdmi kablom yenı sayılır sorun olcağını sanmıyorum ama denicem . işlemcimde hi bir hız aşırtma ve benzeri şeyler yapılmadı. ve bios pilini cıkartıp 20 dk bekledim yine olmadı :(
  • aynısı benim başıma geldım yeni anakart ve psu aldım sorun devam ediyo offff
  • sorunumu haLa cozemedim anakart tamiri olmuyor
  • aynı sorunlar bende de oldu bilgisayar normal çalışıyordu beklemeye aldım geri bilgisayarı açtıgımda kasa çalışıyordu ama ekrana görüntü gelmiyordu bilgisayarcıya götürdüm baktım iç organlarını inceledi anakart yanmış degiştirince sorunda kalmadı tabiki 150 tl bayıldık
    ama anakart durup dururken nasıl yandı hala onu ben çözemedim
  • bunlar yanmasa yenisini nasıl alacaksınız.

adam garantiyi 2-3 sene veriyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.