Şimdi Ara

Bilgisayarım mavi ekran ve ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarım bazen donuyor ve mavi ekran çıkıyor donanım falan diyor bu esnada kasadan hıııın cık hıııın cık diye yükleme sesi gibi bir şey geliyor acaba sorun nerde ? Not işlemcim 2.4 den 1.8 cift cekirdege düşünce olmaya başladı Şimdiden teşekkürler

• aynısı bendede olmuştu öylece donuyor bir süre sonra bi yükleme yapıyor mavi ekranda ve öyle kalıyordu sorduğumda ise fazla ısındığı söylendi kasayı açık kullanıyorum sorun düzeldi bi dene derim.
  • Denerim ama bu bazen ilk 5 dakikada oluyor yani o kadar cabuk ısınır mı ki ?
  • Mavi ekran kodunu yazarsanız daha iyi olur. Mesela buradaki kod 50;

Birde bipleme oluyor sanırım?
  • Şu an kodu hatırlamıyorum donanım falan diyordu tekrar olursa donanımla ilgili geciyordu sanırım hep.. aynen bipleme oluyor
  • Bu da resmi hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6420dd33 arkadaşımızın demiş olduğu bilgilere bende katılıyorum, işlemciniz ısındığı için fanlar yeterli gelmiyor, zaten belirttiğiniz hata kodu da ısınma ve fan sıkıntısını gösteriyor, saygılar
  • Bunu denemem gerekiyor yani kasa açık bir deniyorum şimdi daha sonrada yanına vantilatör koycam teşekkürler

• Bip sayısına dikkat edip bilgilendirirsiniz. Mesela "1 uzun 2 kısa" gibi..
  • Hocam yardımın için saol ama bip gibi çıkmıyor ses daha dikkatli dinledim sanki harddisk bir şey açıp kapıyor gibiydi hıııın cııık hııın cııık ediyordu ki su anda ısı sorunu üzerine yogunlastım ve vantilatörü açtım şu anda hiç bir şey olmadı ve bir yükleniyorum bilgisayara o hata yada ses çıkmıyor ama kasıyor donuyor biraz onun için ne yapmamı önerirsiniz ?
  • kasanın içini aç temizle bi sonra işlemci fanını temizle termal macun felan sür sonra güzel bir format at.
  • Ses HDD'den geliyor gibiyse "HD Tune Pro" programının Health sekmesinin resmini koyun. Birde "Benchmark" yapıp resmini koyun..
  • Aynen hdd den geliyor bana o proglamlarin linkini atar misin hocam çünkü pc dediğim gibi o sesi çıkardı ve kitlendi bende kapattım

• Bilgisizz1 B kullanıcısına yanıt
    Isınmadan mavi ekran çıktığını ilk kez duyuyorum. Benim tavsiyem ise RAM'leriniz ile ilgili. Mavi Ekran donanımsal bir sorun olmakla birlikte daha çok RAM'den sorun çıkarmakta. Ayrıca "bip" sesleri bilgisayar açılışında çıkar. Mavi ekranda herhangi bir ses duymazsınız. duyduğunuz ses büyük ihtimal ile Hard Disk'inizden geliyordur. Ana Kartın marka / modeline bağlı olarak anakartta bazı sesler çıkarabilir. İşlem yürütürken, bilgi aktarırken vs. gibi.

İnternette pek çok RAM testi uygulamaları var. Bu uygulamalar bir format CD / DVD si gibi çalışır. Bir CD'ye yazarsınız ve ön yükleme ile çalıştırırsınız. Gerekli bilgiler ekranda görülür. Hatalar gösterilir. Sisteme herhangi bir zararı yoktur. Denemenizi tavsiye ederim.
  • Hocam şimdi bilgisayar kendi kendini resetliyor xp yükleme ekranına geliyor ve baştan başlıyor şimdi mavi ekran çıkmıyor ama o hdd den ses çıkıyor bir şey yeniden başlıyor yada yukluyormus gibi pc açılmıyor yani dediğiniz programi deneyemedim ve diğer arkadaşın dediği ram proglamini denicem birazdan

• Bilgisizz1 B kullanıcısına yanıt
    Benimde RAM 4 GB 'den 2 GB düştü.Dün format atarken aynı mavi ekran bende de çıktı ve format atamadım yardım !

Merhaba arkadaşlar,yaklaşık 1 haftadır bilgisayarımda şu her yerde dolaşan,kendini hacker sanan lamerlerin oluşturduğu server var.Virüs, kardeşim bilgisayardayken bulaşmış ve benim dalgınlığım nedeni ile de birçok dosyaya yayılmış.

Şimdi bildiğim kadarıyla o server oluşturulurken seçenekler var;

1-Sistem geri yükleme kapat.
    2-CD-DWD r kapat.gibi.
    Sanırsam benim virüste bu ikiside işaretlenmiş olmalı ki ne sistemi geri sarabiliyorum ne de format atmak için DVD-R kullanabiliyorum :(

En ilginç yanı ise hdD ye birşey yazamıyor ve HDD den birşey silemiyorum.Bu da demek oluyor ki PC'ye ne zaman antivirüs yüklesem setup sonrasında bilgisayar yeniden başlatılması gerekiyor ve yeniden başlatıldığında da malum HDD ye yazma olmadığı için antivirüs silinmiş oluyor.

Anlayacağınız en son çare DH'e başvurmak oldu.

Yardımlarınızı bekliyorum :S

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.