Şimdi Ara

Bilgisayarım donuyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm arkadaslar bilgisayarım donuyor die format attım ama cozum olmadı hala donma war islemci amd phenom cbk ısıyor amd islemciler fanın yetersiz dediler 50-40 arası seyir ediyor islemci sıcaklıgı naptıysak olmadı yardımlarınızı bekliorm ....!!

• İşlemci sıcaklığı normal.

Sorun muhtemelen psunuzdan(güç kaynağınızdan) kaynaklanıyor. Gerçek değerleri yansıtmayan markasız psular (güç kaynakları) bu tür sorunlara neden olur. Güç kaynağınızı, gerçek değerleri veren bir güç kaynağıyla değiştirmek sorununuzu çözebilir.
  • en az 600w power takman lazım glacian power alabilirsin çok uygun fiyatı
  • 300w psu war markasıda pro2000 bnm korkum hdd de bisi olabilirmi 512 gb samsung hdd war ...
  • 300w power bence hemen değiştir işlemcin veya ekran kartın zarar görebilir aşırı ısınmadan dolayı dediğim gibi glacina al 600w işini rahat görür...
  • islemcimin sıcaklıgı genel 40 derece ekran kartıda 45 fln sıcakmı ? bnce deil...
  • yo sıcaklık değerlerin oldukça normal bu hava şartlarına göre ama psunun değeri oldukça düşük bencede yüksek değerli ve gerçek değerli bi psu ile sorununu çözebilirsin..Kolay gelsin..
  • hdd bozulmus olabilirmi? yada 400w bi psum war isimi gorurmu ?
  • hddnin bozulmuş olabileceğini düşünmüyorum ama yinede kontrol etmek lazım.psunuz gerçek değerlimi?
  • nasıl ogrencez gercek degerli olup olmadıını ve hddyi nasıl kontrol etcem??
  • PSU 400w ama ne marka markasız olan psu lar genelde yazdığı rakama ulaşamıyor. Ben psu yüzünden kaç tane anakart kaybettim. önceden donma sorunu benim bilgisayarımda da vardı daha sonra 420w bi cooler master psu aldım. 2 yıldır hiçbir sorun çıkmıyor karşıma...
  • PSU'n, Pro2000 (Inselberg) ise gerçek değerde olabilir. PSU üzerinde peak power yerine nominal power output gibi bir değer varsa, ona bak ve buraya yaz.

Sorunun sadece beslemenin yetersizliğinden kaynaklanmıyor olabilir. İşlemci sıcaklığı ve grafik kardı sıcaklığı normal görünüyor. Peki sabit disk sıcaklığı ve anakart sıcaklıkları ne alemde?

Bu tip sorunlara yerlerinden oynamış, BIOS'taki ayarlar yüzünden zorlanan ram'ler de yol açabilir.

Kablolar bile sorunun kaynağı olabilir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.