Şimdi Ara

Bilgisayarda Belli aralıklarla Kopyalama Yapması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar umarım yanlış yere açmamışımdır konuyu
    Aradığım şey bilgisayarın belli aralıklarla bir klasörü başka bir klasöre yedek almasını istiyorum böyle bir program varmı

örneğin
    MASAÜSTÜNDE ÇALIŞMA DİYE BİR KLASÖR VAR
    BUNU D:/MEHMET KLASÖRÜN İÇİNE BELLİ ARALIKLARLA KOPYALASIN böyle bir program var mı dır?
    ŞİMDİDEN TŞK EDERİM YARDIMLARINIZ İÇİN

• Cobian Backup programı ile kolaylıkla yapabilirsin.
    Ücretsizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sessizada01

Arkadaşlar umarım yanlış yere açmamışımdır konuyu
    Aradığım şey bilgisayarın belli aralıklarla bir klasörü başka bir klasöre yedek almasını istiyorum böyle bir program varmı

örneğin
    BUNU D:/MEHMET KLASÖRÜN İÇİNE BELLİ ARALIKLARLA KOPYALASIN böyle bir program var mı dır?

Selam
    Ekstra program kullanmaya gerek yok kanımca..

Bunu şu şekilde yaparsanız D:\birimi içinde çalışmış olursunuz..

1. Örnek verdiğinizin ÇALIŞMA klasörünün tamamını aynı şekilde D:\birimine kopyalayın..
    2. D:\birimindeki ÇALIŞMA klasörüne SAĞ tıklayarak, menüdeki Gönder seçeneğinden Masaüstü (kısayol oluştur) yazan yere tıklayarak masaüstüne kısayol olarak ekleyebilirsiniz.
    3. Artık bundan sonraki tüm çalışmalarınızı D:\birimindeki bu klasör içinde gerçekleştirmiş olur ve kopyalama işinden de kurtulmuş olursunuz..

Ya da bir komut dosyası oluşturarak, aralıklarla bunu çalıştırıp dosyalarınızı kopyalayabilirsiniz.
    Kolay gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

quote:

örneğin

Selam

1. Örnek verdiğinizin ÇALIŞMA klasörünün tamamını aynı şekilde D:\birimine kopyalayın..
    2. D:\birimindeki ÇALIŞMA klasörüne SAĞ tıklayarak, menüdeki Gönder seçeneğinden Masaüstü (kısayol oluştur) yazan yere tıklayarak masaüstüne kısayol olarak ekleyebilirsiniz.
    3. Artık bundan sonraki tüm çalışmalarınızı D:\birimindeki bu klasör içinde gerçekleştirmiş olur ve kopyalama işinden de kurtulmuş olursunuz..

Ya da bir komut dosyası oluşturarak, aralıklarla bunu çalıştırıp dosyalarınızı kopyalayabilirsiniz.
    Kolay gelsin..

yarbayım aslında mevzu o değil Şimdi şöyle anlatayım flasbelleğin içerinde çalışma dosyalarım var bunu ben Google Drive dosyasına yüklemek istiyorum mevzu bu sadece

yani flashımda çalışırken mesela 30 dak. bir kopyalama yapsın Google Drive klasörüne telefondanda dosyaları görebilmem için en bulabıldıgım basit çözüm bu

İphone Var bende bazen Fabrika dışındayken bir şirket için bilgi lazım oluyor pc başında olmadığımdan o dosyaları görmek istiyorum... bunun içinde en son çözüm olarak Google Drive ı bulabildim. YADA VARSA DAHA FARKI BİR YÖNTEM MİNNETTAR KALIRIM YARDIMLARINIZ İÇİN

• KillForYou! kullanıcısına yanıt
    tşk ederim bi deneyeyim
  • quote:

tşk ederim bi deneyeyim

Rica ederim. Tam istediğin program Cobian Backup.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KillForYou!

quote:

tşk ederim bi deneyeyim

saolsın kardesım denedım aradıgım program bu

PEKI BISE DAHA SORAYIM BU PROGRAMDA SECTIGIMIZ DOSYAYI DİREK https://drive.google.com/ yükleyebiliyormuyuz pekı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KillForYou!

quote:

tşk ederim bi deneyeyim

saolsın kardesım denedım aradıgım program bu

PEKI BISE DAHA SORAYIM BU PROGRAMDA SECTIGIMIZ DOSYAYI DİREK https://drive.google.com/ yükleyebiliyormuyuz pekı

Onun kopyaladığı hedef klasörü de Google Drive ın senkron klasörü olarak gösterirsen olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• KillForYou! kullanıcısına yanıt
    paşa onu bende dusundum hatta yaptım ama daha sonra aklıma geldı calıstıgım dosyaları pcde olmaması lazım dırek flash bellek uzerınden calısıyorum zaten hanı flashdan dırek google drive ye gönderebilirsem çok ıyı olacak VEYA BUNUNLA ILGILI BANA YARDIMCI OLURSAN COK SEVINIRIM
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

quote:

örneğin

Selam

Kolay gelsin..

yarbayım aslında mevzu o değil Şimdi şöyle anlatayım flasbelleğin içerinde çalışma dosyalarım var bunu ben Google Drive dosyasına yüklemek istiyorum mevzu bu sadece

yani flashımda çalışırken mesela 30 dak. bir kopyalama yapsın Google Drive klasörüne telefondanda dosyaları görebilmem için en bulabıldıgım basit çözüm bu

İphone Var bende bazen Fabrika dışındayken bir şirket için bilgi lazım oluyor pc başında olmadığımdan o dosyaları görmek istiyorum... bunun içinde en son çözüm olarak Google Drive ı bulabildim. YADA VARSA DAHA FARKI BİR YÖNTEM MİNNETTAR KALIRIM YARDIMLARINIZ İÇİN

Selam
    Önce masaüstünden bahsettiniz ve ben ona göre cevap yazdım. Şimdi iş Flash Belleğe dönüştü! Ne iştir anlamadım?

Eğer kararınız kesinse, Yandex Disk denen bir şey var. Oraya üye olun ve oradan indireceğiniz küçük yazılımı da bilgisayarınıza kurduktan sonra istediğiniz dosyayı senkron yöntemi ile oraya yükleyebilirsiniz.. 8-10 GB arası bir alanı ücretsiz olarak alabilirsiniz. İsterseniz size davetiye gönderebilirim ama mail adresinizi özelden vermeniz gerekir..
    Bilginize ve kolay gelsin..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.