Şimdi Ara

bilgisayar sebepsiz donuyor !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • uzun zamandır sorunsuz çalışan bilgisayarım artık sık sık 8-10 saniyelere varan sürelerde donmaya başladı.
    hemde pcyi kasacak hiçbi işlem yapmıyorum. media player ve firefox (veya chrome) açıkken bi anda kasılıp kalıyor pc
    8-10 sn sora kendine geliyor. amd athlon x2 4600+ işlemci - 2 gb 800mhz ram - 1 tb hdd - 1 gb sapphire ati 4670 pc min özellikleri
    ilk önce virüs yedim diye düşündüm tarattım nod32yle virüs bulunamadı. hdd de sorun var sandım checkdisk (scandisk ) yaptım ondada sorun çıkmadı.
    trojen flndır belkide nod32 yetersizdir die düşündüm ve donmalardan sıkılıp format attım pcye. ama aynı sorun devam ediyor. geriye kalan ihtimaller, anakart yada cpu da sorun var gibi gösteriyor.
    sorunun nerede oldugunu nasıl anlayabilirim. şmdiden teşekkürler

• ısınma varmı kontrol et, başka psu dene, ramleri farklı slotlarda dene, varsa onbord ekran kartınız deneyiniz
    ama mutlaka önce sıcaklık değerlerine bakınız
  • RAM veya ısınma sorunu gibi geldi bana da, hoş; forumdaki sorunların %70'i ısınmadan kaynaklanıyor.

Everest gibi bir yazılımla pc ısısını kontrol et önce. Mümkünse pcde başka bir ram dene, ve senin rami de başka bir pcde.
  • ısınmayla ilgili bi sorun yok 30 derecelerde çalışıyor pc maximum zorladıgımda 40lı derecelere çıkıyor. harddiskle ilgili bi sorun olabilir mi
  • http://support.amd.com/us/psearch/Pages/psearch.aspx?type=2.1&product=2.1.2&contentType=Tech%20Download%20Processor

Yukarıdaki linkteki dual core optimizer ve processoru kur bakalım düzelecekmi?
  • arkadaşlar bendede böyle bir sorun var hatta arkadaşın dedigi gibi bilgisayar normal çalışıyor ama firefox da bazen sayfa açınca filan yada oyunlarda kısmi donmalar oluyo özellikle yeni oyunlarda cod modern warfare 2 gibi bölüm yukleme ekranında cok uzun kaliyor .vista yukluyken(önceden problem yoktu) başlamiştı problem virüstür filan diye formatladim win7 kurdum ama düzelmedi . dikkatimi çeken şey ısınma problemidir diye işlemciyi söktüm ve fanı filan temizlerken anakarttaki işlemci yuvasında bazı dişler bana yamulmuş gibi geldi ama zaten kıl kadar ince oldukları içinde geri kaldırırsam kırılabilirler gibi sizce sorun bumudur yoksa başka nedenler aklınıza geliyormu

sistem : c2duo E6600 @ 2.8 ghz
    gigabyte ga-965p-ds3
    2gb twinmos ddr2 800mhz ram
    palit 9800gt 512mb ekran kartı
    450w kasanın psu su .......

sorun bu sistem daha öncelerden normal çalışıyordu aynı program ve oyunları normal çalıştırıyordu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.