Şimdi Ara

bilgisayar parçalarım uymuyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dün bir hevesle ekran karti aldim r7 260x. Ancak sistemime taktigim zaman daha önce eski ekran kartım ile açılan oyunlar bile açılmaz oldu. Ekipmanlarım şu şekildi;
    İntel E8400 işlemci, Asus p5k se anakart, 450w power(yeni aldım), 3 tane ramim var 1i twinmos marka 2 gb 667mhz . Diğerleri, 1gb kington 800mhz 2 adet. Overclock yaptigim zaman eskiden ortalama 80 fps aldigim oyundan 140 fps aldim ancak overclockta bir süre sonra açmaz oldu yaklaşık 1 saat gibi bir süre sonra. İsinma problemi olmamasına rağmen açılmadı oyun.http://m.youtube.com/watch?v=UtIHp6aOOno linkteki videoda abimiz bf4 oynuyor bense sadece cs go oynamaya çalışıyorum bırakin fps almayı overclocksuz oyun bile çok zor açılıyor. Benim tahminim ramlerin markalari farklı olduğu için bir problem yaşıyorum ama başka bir tahmini veya önerisi olan varsa duymak isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok mu işin bir caresi

• recogg R kullanıcısına yanıt
    ekran kartı driverini kaldırıyorsun gidiyorsun amd nin sitesine ekran kartının driverini seçiyorsun indiriyorsun.Sonra kuruyorsun girip deniyorsun çözülüp çözülmediği sonra gelip cevap yazıyorsun.
    (Driveri kurduktan sonra yeniden başlatılmak gerekir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RisKoF -- 9 Ekim 2015; 23:07:11 >
  • RisKoF kullanıcısına yanıt
    Yeni parçaları aldıktan sonra bilgisayara format attim, yeni ekran kartının driverini indirip kurdum zaten

• recogg R kullanıcısına yanıt
    Driver booster 3 ü indir kur güzelce tarat bütün driverlerı kursun güncel olması fps e katkı sağlar.Fps düşünün başka sebepleri olabilir diyebilirdim fakat kartta güçlü bir kart öyle 150-200 TL arası bir kart değil. Ne desem bilemedim.
  • dostum senin kartın markası nedir bilmiyorum ama amd ile ortak üretim yapan sapphre nin sitesinden alınmış r7260x için sistem gereksinimleriaşağıdadır.
    500 w psu istiyor senin psu yetersiz geliyor sanırım.

yeni aldıysan 500 w üzeri bi psu al derim.
    tabiki markasıda çok önemli psu nun.

System Requirement 500 Watt Power Supply (Suggestion)
    1 x 6-pin AUX Power Connector
    CD-ROM or DVD-ROM drive for installing software
    PCI Express® based PC is required with one X16 lane graphics slot available on the motherboard.
  • Sİstemin verdiğin bilgilere göre psu normalde zar zor idare ediyor (anakart + ekran kartı + işlemci = 390 watt tdp harcıyormuş birde harddisk marddisk derken ve ram tabii 480 wattı buluyordur.) Bilgiseyar zeki tabii izin vermiyor. Hele Overclock olunca herhalde 600 watt tdp olur(düşük rakam yazdım !).

Psu tavsiyesi : Hx750i

Benimde alacağım psu bu tavsiye ederim !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bersan1 -- 11 Ekim 2015; 0:33:55 >
  • Konu hala güncel. 750w bir powerda denedim kapanmalar olmadi ama fps sorunu hala var veya oyunun acilmama sorunu devam ediyor arada. Ram siparişi verdim gelince deneyip gorecegiz.

• İşin içinden çıkılamadı yeni anakart işlemci ve ram alındı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.