Şimdi Ara

Bilgisayar Mühendisliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Abiler bu yıl lys sonucuna göre bilgisayar mühendisliğine gidicem ve büyük ihitimalle karadeniz teknik ikinci öğretim gelecek gibi.
    Bu bölümde okumak için önerileriniz tavsiyeleriniz var mı?
    İş olanakları nasıldır üniversite bittiğinde iş bulabilir miyim nasıl maaşlarla başlayabilirim bilgi verirseniz çok sevinirim..
    Önereceğiniz çok fahiş fiyatlı olmayan dizüstü bilgisayarlar var mıdır.. Visial studio gibi programlar kullanırken öncelikle hangi bileşene önem vermeliyim.
    Benim aklımdaki sorular bunlar yardımcı olursanız çok sevinirim ha bir de ktü bilgisayar iyi midir ikinci öğretim okumam sıkıntı yaratır mı? yok bura kötü diyorsanız Balıkesir, Erciyes, Karadeniz Teknik ve Selçuk üniversiteleri bilgisayar mühendisliklerini artı eksi yönleriyle açıklayıp bunlar arasında tercih sıralamamı nasıl yapmamı önerirsiniz?

• KTÜ'nün donanım ağırlıklı zor bir eğitim verdiğini biliyorum yazılım için çalışacak vakit bile kalmıyor diyenler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: monoton dizi

KTÜ'nün donanım ağırlıklı zor bir eğitim verdiğini biliyorum yazılım için çalışacak vakit bile kalmıyor diyenler var.

ders programını inceledim %35-40 donanım %60-65 yazılım diyebilriz bu çok mu fazla
  • şevkini kırmak gibi olmasın buraya bir tanıdık gitmişti ayda 10 bin lira para alacağım diye şimdi tatlı dükkanı açtı
    bilgisayar konusunda standart bir bilgisayar işini görür abartmaya gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkockanat

quote:

KTÜ'nün donanım ağırlıklı zor bir eğitim verdiğini biliyorum yazılım için çalışacak vakit bile kalmıyor diyenler var.

ders programını inceledim %35-40 donanım %60-65 yazılım diyebilriz bu çok mu fazla

hocam doğru programa baktığınıza emin misiniz? Adamlar 1. sınıfa bile 3 tane donanım dersi koymuş %60 donanım %40 yazılım deseniz daha doğru olur. Zaten teknik üniversitenin amacı donanım ve teorik ağırlıklı eğitim vermektir üniversitenin kategorisine göre programda sıkıntı yok aslında. normal üniversitelerde ise %70 yazılım %30 donanım öğretiliyor ki bana göre yazılım ağırlıklı bir yere gitmek daha mantıklı ama şunu söyleyebilirim KTÜ cidden insana çalışmayı öğretir derslerden geçmenin zor olduğu disiplinli bir yere benziyor.

aşağıya 2 tane video koyacağım biri KTÜ bilg. müh. öğrencilerinin üni içinde çektiği videolar diğeri de yazılım mı donanım mı sorusunun cevabı ilk videodaki kıvırcık saçlı arkadaşı iyi dinlemeni tavsiye ederim ktü dersleri hakkında birkaç ipucu veriyor

KTÜ öğrencileri :https://youtu.be/hdRRuir-NoY

Yazılım mı donanım mı? :https://youtu.be/H0BqdbPyjJY

• quote:

Orijinalden alıntı: Bouncer535

şevkini kırmak gibi olmasın buraya bir tanıdık gitmişti ayda 10 bin lira para alacağım diye şimdi tatlı dükkanı açtı
    bilgisayar konusunda standart bir bilgisayar işini görür abartmaya gerek yok

ayda 10 bin lira alabileceğin meslekler sayılıdır zaten o işin abartısına kaçmış 120 küsür bin sıralamayla gittiğim bi üniversite sonucu ilk etapta 10 binle başlarım falan diyemem asla
  • quote:

quote:

quote:

hocam doğru programa baktığınıza emin misiniz? Adamlar 1. sınıfa bile 3 tane donanım dersi koymuş %60 donanım %40 yazılım deseniz daha doğru olur. Zaten teknik üniversitenin amacı donanım ve teorik ağırlıklı eğitim vermektir üniversitenin kategorisine göre programda sıkıntı yok aslında. normal üniversitelerde ise %70 yazılım %30 donanım öğretiliyor ki bana göre yazılım ağırlıklı bir yere gitmek daha mantıklı ama şunu söyleyebilirim KTÜ cidden insana çalışmayı öğretir derslerden geçmenin zor olduğu disiplinli bir yere benziyor.

aşağıya 2 tane video koyacağım biri KTÜ bilg. müh. öğrencilerinin üni içinde çektiği videolar diğeri de yazılım mı donanım mı sorusunun cevabı ilk videodaki kıvırcık saçlı arkadaşı iyi dinlemeni tavsiye ederim ktü dersleri hakkında birkaç ipucu veriyor

donanım/yazılım konusunda haklısın galiba ama baktığım programda öyle görünmüyodu .. her neyse benim üstte yazdığım üniversiteleri sıralayabilir misin peki önceklikle hangisine gitmem mantıklı olur hangisi daha yazılım ağırlıklıdır..

• quote:

quote:

quote:

quote:

donanım/yazılım konusunda haklısın galiba ama baktığım programda öyle görünmüyodu .. her neyse benim üstte yazdığım üniversiteleri sıralayabilir misin peki önceklikle hangisine gitmem mantıklı olur hangisi daha yazılım ağırlıklıdır..

hocam bence erciyesi öne almalısınız hem ingilizce hazırlığı var hem de akademik kadrosu iyi klasik bilgisayar müh. eğitimi veriliyor gibi duruyor ders programından ben bunu çıkardım selçuk hakkında 1-2 öğrenciyle konuştum hocaların çok ilgisiz olduklarından bazılarının derse gelmediğinden, derslerin sürekli ertelendiğinden bahsetti ama tabi 1-2 kişinin yorumuna bakarak üniyi yargılamak yanlış olur siz de biraz araştırın bence

• Erciyes düşünür müsün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: METUEngineer

Erciyes düşünür müsün

hocam şuana kadar bu forumda 3 kişiyi erciyes yazmaya ikna ettim bize yer kalmayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: METUEngineer

Erciyes düşünür müsün

erciyeste düşünebilirim tabiki ama ktü nün teknik üniversite olması beni çok cezbediyor bu yüzden emin değilim teknik üniversite olmasının bi artısı var mıdır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.