Şimdi Ara

Bilgisayar kendiliğinden açılıyor! :S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayarı Kapat diyorum , bilgisayar kapanıyor ama 1 sn sonra tekrar kendiliğinden açılıyor , Elektrik kesintisi oldu , ve ondan sonra böyle oldu bilgisayar , bilgisayarın fişini çekmek zorunda kalıyorum kapatmak için, bu niye böyle oldu ? neden kaynaklanıyor bu ? yardımlarınız çok teşekkürler şimdiden

• lütfen yardımlarınızı esirgemeyin, bu işten anlayan , bilen kişiler arkadaşlar varsa yardım etsinler, bilgisayarım kapanmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper_as91

lütfen yardımlarınızı esirgemeyin, bu işten anlayan , bilen kişiler arkadaşlar varsa yardım etsinler, bilgisayarım kapanmıyor
    upp....
  • quote:

upp....

Alıntıları Göster
    hiç mi yardım edebilecek yok
  • quote:

Alıntıları Göster
    Dostum ilginç bi durum acele etme bakalım benim hiç başıma gelmedi şimdi bi üstad çıkar yanıtı verir ve bize öğrenmiş oluruz acele yok sabır
  • quote:

Alıntıları Göster
    ...
  • quote:

...

Alıntıları Göster
    valla gerçekten çok garip bir durum , ... bu konu hakkında bilgili olan arkadaşlar , kişiler var ise , lütfen yardım
  • quote:

valla gerçekten çok garip bir durum , ... bu konu hakkında bilgili olan arkadaşlar , kişiler var ise , lütfen yardım

Alıntıları Göster
    allah yardımcın olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: DR.KDRR

allah yardımcın olsun

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim , amin ama birde bu işten anlayanlar yardımcı olursa daha iyi olur

• quote:

...

Alıntıları Göster
    BIOS'u sıfırlamayı dene. BIOS'taki birkaç ayar, bilgisayarın kendiliğinden açılmasını sağlar ve bu ayarlardan birisi etkin hale gelmiş olabilir. BIOS sıfırlamayla sorun düzelemzse sorun anakarttan kaynaklıdır. Ani elektrik kesintisi anakarta zarar vermiş olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paramedik 112

BIOS'u sıfırlamayı dene. BIOS'taki birkaç ayar, bilgisayarın kendiliğinden açılmasını sağlar ve bu ayarlardan birisi etkin hale gelmiş olabilir. BIOS sıfırlamayla sorun düzelemzse sorun anakarttan kaynaklıdır. Ani elektrik kesintisi anakarta zarar vermiş olmalı.

Alıntıları Göster
    Bios nasıl sıfırlanır ? bilmiyorum ki :(
  • quote:

Alıntıları Göster
    Bilgisayarını kapat ve kasanın yanını aç. Anakart üzerinde bir pil göreceksin. Onun yakınında, dibinde 'CLR RTC', 'C_MOS" gibi yazılar olan bir jumper göreceksin. Jumper üç tane pinin üzerinde 2 ve 3'üncülerine takılı halde olacaktor. O plastik jumper'ı çıkartıp 1 ve 2 numaralı pinlere oturacak şekilde tak ve kasanın fişini tak, güç düğmesin bas. Doğru jumper'ı değiştirdiysen bilgisayar açılmayacaktır. Şimdi fişi çekip, jumper'ı eski konumuna (2 - 3) getir. Fişi tak ve bilgisayarı aç.
     Bilgisayar kendiliğinden açılıyor! :S

Bunu yaptıktan sonra BIOS ayarların sıfırlanmış olacaktır. Açılışta, post ekranında karşına bir mesaj çıkar. Mesahda "CMOS sıfırlandı. Ayarları varsayılana almak için F1'e, ayalarları yapılandırmak içim F2'ye basın" der. Sen de F2 ile tarih ve saati, boot ayarlarını ayarlarsın ve BIOS menüsünden F10 tuşuna basarak çıkarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 1 Şubat 2008; 14:41:10 >

• quote:

Alıntıları Göster
    dostum billgisyarına restart at sonra windows yuklenmeden önce del tuşuna bas biosa girer ordaki ayarları default yap ayarların sıfırlanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xcalibure

dostum billgisyarına restart at sonra windows yuklenmeden önce del tuşuna bas biosa girer ordaki ayarları default yap ayarların sıfırlanır

Alıntıları Göster
    Tech Türk , senin dediğini yaptım , ama sorun hala devam ediyor ... hala aynı , bilgisayar kapanmıyor,tekrar açılıyor...
  • quote:

Tech Türk , senin dediğini yaptım , ama sorun hala devam ediyor ... hala aynı , bilgisayar kapanmıyor,tekrar açılıyor...

Alıntıları Göster
    Öyleyse elektrik kesildiğine anakartın zarar gördü. Başka çözüm üretebilecek varsa buyursun fakat sorun çok büyük ihtimalle anakartın yanmasından. Anakartın garantisi devam ediyorsa, aldığın yere götürmekten başka çaren yok. Serviste sorun halledilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 1 Şubat 2008; 14:51:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paramedik 112

Öyleyse elektrik kesildiğine anakartın zarar gördü. Başka çözüm üretebilecek varsa buyursun fakat sorun çok büyük ihtimalle anakartın yanmasından. Anakartın garantisi devam ediyorsa, aldığın yere götürmekten başka çaren yok. Serviste sorun halledilir.

Alıntıları Göster
    evet garantisi var , of yaaaaa... olay kesin anakart ile alakalı değil mi ? başka bir parçadan olamaz ?
  • quote:

evet garantisi var , of yaaaaa... olay kesin anakart ile alakalı değil mi ? başka bir parçadan olamaz ?

Alıntıları Göster
    Hocam;biosu sıfırladım diyorsun ama belki olmamıştır sen yine de bir
    Pc nin biosuna gir. Açılırken ram gösteren ekran delete basarak. Power seçeneğinnde Wake up options yada wake on gibi olan seçenekler var. Wake on lan, eake on modem gibi. Onların disable olup olmadığına bak.

Düzelmezse bios pilini değiştirmeyi,
    Düzelmezse, kasandaki parçaların hepsini sök.işlemci, ramler, hdd,ekran kartı.kısadevre tarzı birşey de olmuş olabilir.
    örneğin geçenlerde bir kasa ile uğraşıyordum, ekran kartına değdi elim makina kendi kendine açıldı
    yine düzelmezse bios update etmeyi düşünebilirsin.
    Düzelmezse
    bir de varsa elinin altında psu nu değiştirip dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 1 Şubat 2008; 15:08:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

Hocam;biosu sıfırladım diyorsun ama belki olmamıştır sen yine de bir
    Pc nin biosuna gir. Açılırken ram gösteren ekran delete basarak. Power seçeneğinnde Wake up options yada wake on gibi olan seçenekler var. Wake on lan, eake on modem gibi. Onların disable olup olmadığına bak.

Düzelmezse bios pilini değiştirmeyi,
    Düzelmezse, kasandaki parçaların hepsini sök.işlemci, ramler, hdd,ekran kartı.kısadevre tarzı birşey de olmuş olabilir.
    örneğin geçenlerde bir kasa ile uğraşıyordum, ekran kartına değdi elim makina kendi kendine açıldı
    yine düzelmezse bios update etmeyi düşünebilirsin.
    Düzelmezse
    bir de varsa elinin altında psu nu değiştirip dene

Alıntıları Göster
    Bios a girdim , şöyle yazıyor orda

WAKE UP BY PCI-card - Disabled
    Power on by ring - Disabled
    ACPI function - Enabled
    ACPI suspend type - S1(POS)
    Power On Function - Button only

• quote:

Bios a girdim , şöyle yazıyor orda

WAKE UP BY PCI-card - Disabled
    Power on by ring - Disabled
    ACPI function - Enabled
    ACPI suspend type - S1(POS)
    Power On Function - Button only

Alıntıları Göster
    bios da bir sorun görünmüyor.pc açılışı sadece power düğmesine basmakla açılıyor diye belirtiyor ayarlarında.
    o zaman dediğim gibi donanıma bakacaksın.
    kısa devre olabilir
    tüm parçaları sök, anaartın sağına soluna bak.bir çatlak vs var mı diye.
    sonra tekrar tak parçaları anakarta
    denemekten zarar çıkmaz
    olmazsa bios update en son
    o da olmazsa psu nu dene
    o da olmazsa anakart sorunlu gibi görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

bios da bir sorun görünmüyor.pc açılışı sadece power düğmesine basmakla açılıyor diye belirtiyor ayarlarında.
    o zaman dediğim gibi donanıma bakacaksın.
    kısa devre olabilir
    tüm parçaları sök, anaartın sağına soluna bak.bir çatlak vs var mı diye.
    sonra tekrar tak parçaları anakarta
    denemekten zarar çıkmaz
    olmazsa bios update en son
    o da olmazsa psu nu dene
    o da olmazsa anakart sorunlu gibi görünüyor

Alıntıları Göster
    hemen deniyorum mesuthaksoy , hemen geliyorum şimdi deneyip , denedikten sonra sana belirteceğim sonucu ... hemen geliyorum seni de çok yordum biliyorum, yardımların için gerçekten çok sağol... bana msn ni verebilir misin acaba , bu arada ben alper , msn den konusalım abi ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.