Şimdi Ara

bilgisayar kapanmıyor (acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayar açılırken intel cpu ucode loading error hatası veriyor F1 ile geçince hatayı bilgisayar normal açılıyor yanlız başlat/bilgisayarı kapat/kapat ı seçerek kapatmaya çalıştığımda windows kapatılıyor yazısı geliyor tık diye ses çıkartıp monitör kapanıyor ama fanlar çalışmaya devam ediyor acil yardımlarınızı bekliyorum.

• pcnin kapanmama sorunu için geişmiş güç seçeneklerini aktif hale getir

olmaz sa chipset ses vga sırayla düzelir kurasan düzelir
    bazen önce ses daha sonra chipset yüklenince kapanmama sıkıntısı çıka biliyor veya vga chipset gibi

f1 hatası için bios pilini değiştir faydası olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: black-devil

pcnin kapanmama sorunu için geişmiş güç seçeneklerini aktif hale getir

olmaz sa chipset ses vga sırayla düzelir kurasan düzelir
    bazen önce ses daha sonra chipset yüklenince kapanmama sıkıntısı çıka biliyor veya vga chipset gibi

f1 hatası için bios pilini değiştir faydası olabilir

at kafadan bılgı yarısmasına hos geldınız ne kadar sallarsanız okadar post alıyosunuz

@djharun

dostum cpu ucode loading error hatasını duzelmesı ıcın bılgısayarına bıos update yapmalısın mevcut bıosun kullandığın ıslemcıyı tam olrak gormuyor aslında desteğı var calıstırabılıyor ama bıos versıyonu eskı kaldığı ıcın bu hatayı alıyorsun

bıos update yaptığında f1 basmak zorunda kalmayacaksın ayrıca dığer sorunlarınada cozum olacağını dusunuyorum

bıos update yapmadan f1 sorununu cozmek ıstersen Wait For F1 If error dıye secenek olur onu dısable yaparsan bu uyarıyı almazsın

ama bıos updateının mumkun olan en kısa zamanda yapmanı tavsıye ederım

kolay gelsın

• bios u update ettim ama ne hata düzeldi nede kapanmama olayı asusun sitesinden modele uygun update i indirdim driver cd sindeki update programı ile update ettim ama olmadı.

yoksa anakart garantiye gidecek gibi mi görünüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djharun -- 21 Nisan 2009; 23:31:02 >
  • Anakartının markasına, modeline göre destek verebiliriz. Bunun için Everest Free Edition programını indirerek bu uygulamayla, ekranda gösterdiği bilgilerle, donanımımıza yön verebiliriz. Bu program ayrıca destek sitesine direk ulaşmanıza da yardımcı olur. İşlemcim anakart tarafından destekleniyor mu? sorusuna cevap bulmanız veya bizim cevap vermemiz de mümkün olur.
  • kullandığın işlemcinin modelini ve anakartının marka modelini belirtebilir misin ?
  • Anakart Asus P5L-MX
    İşlemci Core 2 Duo 2.5 ghz
  • Anakartın bios'unu güncellemekte sorun giderebilir. Asus'un bios update için özel Asus Update adında windows altında çalışan programı vardır. Bios update için bu programı kullanmanızı öneririm.

DİKKAT etmeniz gereken bilgisayar default ayarlarda olsun (overclock varsa bios updete geri dönülmez hatalara neden olabilir), antivirüs programlarını kapatın ve dua edin yükleme sırasında elektrikler kesilmesin veya bir kesintisiz güç kaynağı kullanın. Kesinlikle yüklediğiniz bios'un doğru anakarta ve doğru rev. numarasına sahip olmasına dikkat edin. Beta bios yüklemenizide önermem. Asus Update <burada

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.