Şimdi Ara

Bilgisayar Hızlandırma Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, elimdeki bilgisayar bozuldu. Maddi durumdan dolayı geçici eski bir dizüstü bilgisayar aldım. Model dell latitude herhalde 10 yıllık vardır. İşlemci hızı 2.26 hz ve 3 ram var. Özellikleri aslında dönemine göre iyi Ama nedense çok yavaş. İnternette kasıyor bazen ve word belgesi çok geç açılıyor. Beklentim internette hızlı olsun ve wordde hızlı olsun. Başka bir beklentim yok bunlar işimi görür. Şu anda windows 7 var. Hızlandırmak için ne tavsiye edersiniz. Şimdiden vereceğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim.

• Ssd al diye öneri geldi sizce bu pcyi hızlandırır mi yoksa eski pcde pek işe yaramaz mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ssd alınca bilgisayar daha hızlı okuma yazma yapar hızlanır. Eski laptoplarda hızlandırmak için yapılabilecek başka bir şey zaten yok gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: relling

Ssd alınca bilgisayar daha hızlı okuma yazma yapar hızlanır. Eski laptoplarda hızlandırmak için yapılabilecek başka bir şey zaten yok gibi.
    Hocam ciddi bir hızlanma olur mu yoksa değmez mi sizce.

• İşlemciniz i5-430m veya i3-350m. İşlemci olarak benzer notebookum vardı ve ssd ile fazlasıyla hissedilir şekilde hızlanmıştı. Almanızı öneririm, pişman olmazsınız. Hatta ramleriniz de 2+1 şeklindedir muhtemelen. 1 gb çıkarıp 2+4 gb yapabilirsiniz ikinci el ram alıp fazla masrafa girmeden.

• quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

İşlemciniz i5-430m veya i3-350m. İşlemci olarak benzer notebookum vardı ve ssd ile fazlasıyla hissedilir şekilde hızlanmıştı. Almanızı öneririm, pişman olmazsınız. Hatta ramleriniz de 2+1 şeklindedir muhtemelen. 1 gb çıkarıp 2+4 gb yapabilirsiniz ikinci el ram alıp fazla masrafa girmeden.
    İşlemci çift çekirdeğin son versiyonlarında. Galiba i3 bile değil.
    Hocam bu onceki bilgisayarımin özellikleri birebir aynıydı acerdi o. Ama çok hızlıydı yaşına göre. Bu PC de aynı ama çok kasıyor. Ben bunu çok uyguna aldım yani 300 TL daha SSD alır da yine istediğim performans olmazsa boşa vermiş olurum diye endişe ediyorum. Tek istediğim internette kasma olmasın. Ama şimdi internete girerken bile ciddi kasıyor

• seyelap S kullanıcısına yanıt
    İşlemci modelini yazabilir misiniz, fakat her halükarda ciddi performans artışı olur

• quote:

İşlemci modelini yazabilir misiniz, fakat her halükarda ciddi performans artışı olur
    Intel core 2 Duo

• quote:

Intel core 2 Duo

• -imkanın varsa temiz bi kurulum yapabilirsin önce
    -görünüm özelleştirmeyi performansa ayarlamak
    -güc ayarlarından yüksek performansa almak (batarya varsa yapma)
    -eğer yapabiliyorsan fanları bi temizle macunları yenile
    -disk birleştirmeyi ve disk temizlemeyi kullan
    -malwarebytes indirip bilgisayarı tara
    -windowsun gereksiz hizmetlerini kapa(internetten bakabilirsin hangileri olduguna ve nasıl yapıldığına)
    -çalıştır kismina "%temp%" yazıp ne varsa silmek( bazıları silinmez sorun etme)
    -güncellenmemiş sürücüler varsa onları güncelleyebilirsin
    -başlatma ayarlarından gereksiz şeyleri kapat sadece kullandigin şeyler açık kalsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuğrulOdabaş -- 19 Haziran 2020; 14:19:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunları yaptığın takdirde gayet etkili performans artışı olacaktır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uzun süredir aynı pcpyı kullanıyorum malum kurdan dolayı alamıyoruz. Yurt dışından getirmek mantıklı geldi

https://almanyadayiz.com/yurtdisindan-laptop-getirmek-en-ucuz-2023/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.