Şimdi Ara

Bilgisayar Donanım Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Kendim için yeni canavar bilgisayar toplatacağım. Bununla ilgili olarak son iki haftadır yeni teknolojileri araştıyorum. Bilgisayarı grafik tasarım, render ve oyun amaçlı kullanacağım. Çift ekranlı bir sistem istiyorum ve bütçem ortalama 5000 TL. Monitörler bu bütçeye dahil değil. Araştırmalarıma göre şu şekilde bir sistem düşünüyorum. Eğer şu parça yerine şunu al, yada bunun yerine bunu alman daha mantıklı gibi tavsiyeleriniz varsa lütfen belirtin.

- Intel i7 6700K 4.0 Ghz (Gpu fan yok)
    - MSI Z170A M7 anakart
    - MSI R9 380 GAMING 4GB Ekran Kartı
    - Kingston Hyperx Furry DDR4 2x8 GB 2400 Mhz
    - Western blue sata 3 2x1 TB (raid olacak)

- Kasa konusunda çok kararsız olup AEROCOOL GT-A 600W 80Plus düşünüyorum. Ama bu kasaya sığar mıyım emin değilim yada bazıları kaliteli malzemesi yok demiş. Kasa konusunda kafam son derece karışık. 300 - 500 lira aralığında olup şekilli bir kasa olmasını tercih ederim açıkcası.

- İşlemci soğutucu konusunda hava soğutma mı yok sıvı soğutma mı almalıyım emin değilim. Bu konuda da tavsiyenizi rica ediyorum.

- Ayrıca SSD de almalı mıyım yine emin değilim. Araştırmalarıma göre SSD de önemli olan 4k okuma ve yazma hızıymış. Eğer SSD al derseniz 240 yada 120 gb olacak şekilde yine tavsiyeye ihtiyacım var.

- İşletim sistemi olarakta daha uygun fiyatlı olduğu için Windows 8.1 SL alsam, bunu Windows 10 a ücretsiz yükseltebiliyor muyuz?

Dediğim gibi bütçem 5000 TL. Tabi 5000 dedim diye bu rakama dayamak şart değil. Ama rakamı geçmeyecek şekilde tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi countryman -- 17 Ocak 2016; 19:52:27 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.