Şimdi Ara

Bilgisayar aniden donuyor ve fare bile donuyo kıpırdamıyo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
17.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim bilgisayar son bikaç aydır. Gerekse oyunlarda gerekse normal msndeyken aniden kitleniyo ve fare donuyo hiç kıpırdamıyor. sadecee res atmak zorunda kalıyorum. fikirlerinizi söylerseniz seviinirim. fanlar gayet normal soğutuyo.

pc özellikleri:

celeron d 3.3 ghz
    1gb ddr2 ram
    40 gb hard disk
    128 fx5200 ekran kartı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi p@zzini -- 14 Ağustos 2008; 23:34:40 >

• akla gelen ilk olasılık pcye virüs bulaşmış olmasıdır. güncel kaspersky ile bir tarama yapın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yavuzsv

akla gelen ilk olasılık pcye virüs bulaşmış olmasıdır. güncel kaspersky ile bir tarama yapın.

onu yazmayı unutmuşum. Windows Xp Home Edition. Orjinal cd si ile sürekli format atıyorum. ve bu sorun için birden fazla format attım.. cd de sorun yok. 1 sene öncede kullanıyordum. böle bi sorun yoktu. konuya ilgin için sağol .
  • ilk bilgisayarı aldığımda bendede böyle bir problem vardı. sonra deneme yanılma yöntemiyle anakartın bozuk olduğunu anladık. imkanın varsa sende bi anakartı başka bilgisayarda dene bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yavuzsv

ilk bilgisayarı aldığımda bendede böyle bir problem vardı. sonra deneme yanılma yöntemiyle anakartın bozuk olduğunu anladık. imkanın varsa sende bi anakartı başka bilgisayarda dene bence.

sanmıyorum anakart olsa sürekli yapar hatayı. ama bu genelde oyunlarda yapıyo.
  • aynı sorun benim eski pcdede vardı ne kadar sinir bozucu bi durum olduğunu bende biliyorum bende de pcyi açtıktan sonra 2 dk 5 dk veya 20 dk sonra mutlaka ama mutlaka donuyodu pc ne yaparsam yapayım sorun büyük ihtimal ankarttadır en azından benimkinde sorun oydu.
  • ok sağolun. denicem
  • Ramlerini çıkar tak ve işlemci fanını kontrol et tozlanmıs olabilir. bi de virüs taraması yaparsan sorunun çözülebilir kolay gelsin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: QbLaY!!!

http://forum.donanimhaber.com/m_25638014/tm.htm

Buraya bi gözatın!!!

Verdiğin link bu konunun linki.

Ben bazen Biosta yanlış birşey yaparsam böyle donmalarla karşılaşabiliyorum. Eğer Biosla uğraştıysan bir hata yapmış olabilirsin. Biosu resetlemen sorununu giderebilir.

Kolay gelsin.

• abi banaanlatırmısın
  • bendede aynı sıkıntı war bende ne yapacağımı bilemiyorum bir süre sonra bilgisayar dona dona ilerliyor ve hiç bir şey yapamıyorum neden acaba yardım lütfen
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.