Şimdi Ara

Bilgisayar açılıyor ekran gelmiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sorun masaüstü bilgisayarımla alakalı yaklaşık 1 haftadır açılırken 2 3 defa reset atıp açılıyordu , arada hard diski check ediyordu .Bugün bilgisayar açıkken aniden kapandı ,ve şuan bilgisayar açılıyor ancak ekrana birşey gelmiyor. Herhangi bir bip seside gelmiyor.Ekran kartında olabilir sorun diye monitor bağlantısını anakartın onboarda taktım ama birşey değişmedi.1 tane Ramim var zaten onu bide öbür slota taktım değişen birşey olmadı.Sorun anakartta olabilir diye düşünüyorum ancak hdd dede olabilir.Sizce sorun ne olabilir.

Bilgisayar baya eski 2003 yılında aldım sonra 2008 de ram taktırdım ekran kartı falan.

Özellikler

gigabyte 945 serisi anakart
    1gb ram ddr2
    80lik hdd
    ekran kartı nvidiaydı ama modelini hatırlayamadım şuan.

• Harici Ekrankartı takılmadan önce Onboard (Dahili) olan Bios'tan devre dışı bırakırılır diye biliyorum.Bence; önce harici ekran kartını çıkar.Sonra Bios'a reset at.Ekran kablosunu dahilinin çıkışın takarak aç,görüntünün gelmesi lazım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=69932377&p=1#69932377

Buraya bak,bendede aynı sorun var.Ama sende ses gelmemesinin sebebi bip sesi çıkaran aygıtın olmaması olabilir.Bir bak Power Ledini soketlerinin orada Speaker var mı?

Bi önceki cevaptada sadece düşüncelerimi yazdım.Uygulama,deneyimli arkadasların cevaplarını bekle..

• orada speaker olup olmadığını göremedim ancak sorun ekran kartında değil sorunun nerrde olduğunu anlamak için tüm parçaları söksemmi anakarttan?
  • Ben Pc yi bilgisayarcıya götürdüm,ekran kartının soketi bozulmuş,chipset elemanı olan kuzey köprüsü ile ilgili bi' sıkın tı olmuş,hepsi düzeltildi,şimdi gayet iyi,istersen ekran kartının soketini değiştirebilirsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.