Şimdi Ara

BİLGİSAYAR AÇILIYOR BİOS YOK GÖRÜNTÜ YOK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar karantinaya girdiğimiz ilk gün annem laptobumu bozdu çok moralim bozuk yardımcı olabilirseniz sevinirim işte sorunum:

Sabah Battlefield indirmesini açık bırakıp pc'ye daha önceden ilk defa kullandığım shutdown kodunu kullanıp yattım (2 saat içinde kapancaktı.)

Annem sabah bilgisayarı eline almış bi şeyler izlemek için bilgisayarı açmış açılır açılmaz (yani oturum açma kısmına gelmeden) "Easy" ile başlayan bir hata almış devamında tek hatırladığı Flash falan yazıyormuş bu tarz konulara yabancı olduğu için bilmiyor aklında da kalmamış ama tahminim harddiskle ilgili bi şey sorduğu. Altında da Yes ve No seçeneği varmış annem Yes'e basıp geçmeye çalışmış. Ondan sonra Warning çıkmış bi şeyler dolmaya başlamış. Annem'de panik yapıp kapatmış.

Elimde sadece bu bilgiler var şimdi Laptop açılıyor bütün fanları falan dönüyor klavye tepki vermiyor çünkü caps lock bastığım zaman ışığı yanıp sönmüyor ekran tamamen ölü siyah ekran değil ışık var ama siyah demek istediğimi anlamışsınızdır yani ekranda donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum dediğim gibi hem daha bu sabah oynuyordum hem de annem de sorunun başlangıcında görüntü almış. Şimdi Bios'a giremiyorum tuşlara hiçbir tepki vermiyor , hiçbir şey açılmıyor defalarca yeniden başlattım bütün komut tuşlarına bastım ama hiçbir tepki alamadım.

Lütfen yardımcı olur musunuz 20 gün bilgisayarsız geçirmek istemiyorum

• biosu sıfırlamayı dene

• axelfoly kullanıcısına yanıt

dediğinizi nasıl yapabilirim? Bilgisayar hiçbir komuta tepki vermiyor bios komutları için ctrl shift del f2 falan hepsine basıyorum açılışta ama bir sonuç yok evde bir tane daha laptop var dandik bi şey onunla buna bi müdahaelede bulunabilir miyim acaba

• biloski B kullanıcısına yanıt

bunu yapmak için pc içini açıp bios pilini söküp power tuşuna 40sn basılı tutman gerekir , birde siyah ekran var demişsin laptobu görüntü çıkışından görüntü almayı dene farklı monitöre vs bağla laptobu bak görüntü vericek mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 30 Nisan 2021; 13:54:39 >
  • hocam öncellikle çok teşekürler dediğinizi yapacağım şimdi kız kardeşimle konuştum o da abi şu ekran çıktı diyip telefondan bana bios ekranını gösterdi yani karşılarına bios ekranı çıkmış orda neyi bozmuşlarsa bozmuşlar sanırım dediğinizi yapsam çözülür bi deneyeceğim

• biloski B kullanıcısına yanıt

bios ekranı geldiyse hiç kurcalamasınlar o zaman sıfırlamaya gerek kalmadı , boot menüde baksınlar hdd sisteme bağlı görünüyor mu olmadı bios ayarlarını fabrika ayarlarına alıp deneyebilirler

bu linke bakarak fabrika ayarlarına alabilirsin

https://codoschool.ru/tr/uslugi/kak-obnulit-bios-na-noutbuke-asus-sbros-bios-na-zavodskie.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axelfoly -- 30 Nisan 2021; 13:58:14 >
  • yok sabah bozulma gerçekleşmeden bios ekranı gelmiş şu an hiçbirşey gelmiyor bios pilini çıkartacağım birazdan olursa yeşillendiririm burayı tekrardan teşekkürler

• GÜNCELLEME*

Bios pilini çıkarıp 40 saniye power tuşuna bastım hiçbir değişiklik yok maalesef aklına fikir gelen varsa yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bencede bios pilini çikarip bekleyince goruntu gelir gibime geliyo

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ucuzcufiko U kullanıcısına yanıt

hocam bios pilini çıkardım diyelim takmadan bilgisayarı mı açacağım bi daha kullanmayacak mıyım bu pili ne kadar beklemem lazım tak çıkar tak çıkar sabahtan beri yalama ettik yuvayı zaten bir türlü sonuç alamadım yani o kadar eminim ki ekranla ilgili bir sorun olmadığına pc de canavar gibi çalışıyordu ne darbe aldı ne bi şey sadece siyah ekran oldu ve hiçbir şeye tepki vermiyor lanet olasıca anlamadım gitti

• quote:

Orijinalden alıntı: biloski

hocam bios pilini çıkardım diyelim takmadan bilgisayarı mı açacağım bi daha kullanmayacak mıyım bu pili ne kadar beklemem lazım tak çıkar tak çıkar sabahtan beri yalama ettik yuvayı zaten bir türlü sonuç alamadım yani o kadar eminim ki ekranla ilgili bir sorun olmadığına pc de canavar gibi çalışıyordu ne darbe aldı ne bi şey sadece siyah ekran oldu ve hiçbir şeye tepki vermiyor lanet olasıca anlamadım gitti

3 4 dakika yeterli aslinda hocam

• Ucuzcufiko U kullanıcısına yanıt

maalesef olmadı denedim :( bu bios pili yuvasından düşmeye başladı umarım hayati bir önemi yoktur saati dışında bir bilgisayarcıya götüreceğim

• Bios yazarken kapatmışlar gibi gözüküyor anlayan birine götürün yapar uğraşmayın boşuna

• Konuya sonuç getiriyorum bilgisayarcıya verdik 15 dakikada halletti bios işlemi sırasında birden kapattıkları için böyle olmuş dedi 150 liraya çözdü işi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.