Şimdi Ara

Bilemediğim Problem!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni bir bilgisayar aldım, bence konuya başlamadan bilgisayarın özelliklerini yazmak daha mantıklı olacak.

Ana Kart: Asus H81m-PLUS

Ram: Kingston 4x2 1600 mhz

Ekran Kartı: R9 270X direct up ii

İşlemci: İntel i7-4770k 3.5

HardDisk: 1 Tb Seagete (yazımında yanlış olabilir kusura bakmayın)

SSD: Kingston 120Gb

750 Wat'da power suply

şimdi bu pc yi topladım çünkü iş için gerekli idi. kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez hesabı. soruna gelecek olursak. Sorunum şu bilgisayarda aslında bir sorun gözükmüyor ama bazen çalışırken kasmalar yaşanıyor olmaması gereken yerde render süreleri gereksiz uzuyor. Oyunlar hata veriyor. Bu her zaman olan bir şey değil sadece arada sırada yapıyor. daha alalı bir hafta oldu aldığım yere iki defa götürdüm onlarda olmaması gerekiyor dedi bir kaç işlem yaptı ama nafile. Windows'un yazılımını sahte kurdum Remowe bot ile lisansladım ondan mı acaba diyorum ama bir sonuç bulamadım. yardım edebilirseniz çok sevinirim. Ekranın kasılma resimlerinden bir tanesini de koydum
     Bilemediğim Problem!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gkmtn -- 7 Nisan 2014; 1:16:26 >

• başka bir windows dvdsinden kurum yap dene. olmadı harddiskin birini çıkar güç tüketimini azalt dene. dahada olmadı anakartın yeni bios sürümü varsa yükle. dahada olmazsa tekrar yaz daha denencek çok şey var
  • evet sorunda orada :) 4 kere falan format attım ama hepsi sahte oldu. yani ramlerden mi kaynaklanıyor işlemci mi arızalı bir türlü çözemedim. Peki windows yazılımının sahte olması herhangi bir windows'un sahte olması bu tip bir sorun yaratabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gkmtn

evet sorunda orada :) 4 kere falan format attım ama hepsi sahte oldu. yani ramlerden mi kaynaklanıyor işlemci mi arızalı bir türlü çözemedim. Peki windows yazılımının sahte olması herhangi bir windows'un sahte olması bu tip bir sorun yaratabilir mi ?

Hayır kesinlikle sorun olmaz kaçak yazılımdan eğer kurulumda bir hata yapmıyorsan 64 bit yüklüyorsun değilmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrvzl

başka bir windows dvdsinden kurum yap dene. olmadı harddiskin birini çıkar güç tüketimini azalt dene. dahada olmadı anakartın yeni bios sürümü varsa yükle. dahada olmazsa tekrar yaz daha denencek çok şey var

sahte kullanma ,sen nekadar uyanıksan,yazılımı yapanlar senden daha uyanık:))))))))))))
  • evet 64 bit yükledim ama sanırım sorun ram de 8 gb var ama yetmiyi :) yani gerçi kullanımı da bir garip, oyun dahi çaıştırmıyorum 2 gb 3 gb altına düşmüyor bitdefender kurdum virüs taraması yapıyorum ondan da bir şey çıkmıyor. işin en garibi burnumdan geldi pc iade de edemiyorum.

bu arada çok teşekkürler ilgilendiğiniz için...
  • quote:

evet 64 bit yükledim ama sanırım sorun ram de 8 gb var ama yetmiyi :) yani gerçi kullanımı da bir garip, oyun dahi çaıştırmıyorum 2 gb 3 gb altına düşmüyor bitdefender kurdum virüs taraması yapıyorum ondan da bir şey çıkmıyor. işin en garibi burnumdan geldi pc iade de edemiyorum.

bu arada çok teşekkürler ilgilendiğiniz için...

8gb ram yetmemesi imkansız hele oyunlarda ben 4gb ram ile call of duty ghost dahil bitirmediğim oyun kalmadı hemde hiç donma sorunu yaşamadan bilgisayar da donma ların yaşnmasında ilk akla gelicek şey işlemci veya ekran kartı veya hdd nin fazla ısınması ama yeni aldım diyosun bilgisayarı normalde ısınmadan kaynaklı olmaması lazım ama bence yinede bilgisayar yükte iken sıcaklıkları kontrol et

• Görev yöneticinde hangisi daha cok ram kullaniyor dış bağlantilari kontrol et usb v.s uzay yap olmadi kolay gelsin

• Bios ve chipset guncel mi ?

• Gkmtn kullanıcısına yanıt
    hdd bad sector taraması yaptırabilirmisiniz ?
  • Öncelikle render almak sisteminizi işlemciniz iyi ,remleriniz 8 gb da yeterli gelebilir ekran kartınızında bit oranı yüksek olmalı bu tür grafik uygulamalarında en çok yükü ekran kartınızın çekirdek hızları ve bellek hızları daha önemlidir.psu nuz yeterli 1 trb depolamada gayet iyi
    ayrıca işlemcinizde soğutucu kullanıyormusunuz bilmem ama bütün sisteminizin ısılarını ölçme programıyla bi gözatın bence stok soğutma zayıf olur.
    Sonrasında sisteminiz windows 7 64 bit sp 1 kullamaya özen gösterin çünkü 8 de 8.1 de sorun yaşanlar var.
    Ayrıca masa üstündeyken hdd tune ile ssd nizi ve hdd nizi taratın mb olarak belki bozuk arızalı kısımlar olabilir ayrıca anakarınızın biosu dahil bütün driverlarını g7ncel sürümlerini bulun indirin sitesinden kurun.
    Ssd nizin hızını programla bi ölçün ayrıca 120 gb ın nekadarı dolu ve hızları ne kadar düşmüş bi kontrol edin.

• hemen deniyorum teşekkürler önerileriniz için.
  • benim tahminim ekran kartı drıver veya işletim sistemi
  • <!--ok--> arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim problem çözüleli çok oldu ama yazmak yeni aklıma geldi. Aynı sorunu yaşayan başka birileri vardır belki diye söylüyorum ssd arızalıymış. O değişti ve sorun çözüldü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa aydemir

quote:

evet sorunda orada :) 4 kere falan format attım ama hepsi sahte oldu. yani ramlerden mi kaynaklanıyor işlemci mi arızalı bir türlü çözemedim. Peki windows yazılımının sahte olması herhangi bir windows'un sahte olması bu tip bir sorun yaratabilir mi ?

Hayır kesinlikle sorun olmaz kaçak yazılımdan eğer kurulumda bir hata yapmıyorsan 64 bit yüklüyorsun değilmi

Kaçak yazılım kullanmak ve kullandırtmak suçtur.

Lütfen insanları bu şekilde yönlendirmeyin.

http://www.bsa.org.tr/yasalyaptirimlar.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.