Şimdi Ara

Beytepe Kampüsü (Hacettepe) mü yoksa Davutpaşa Kampüsü (Ytü) mü? [Anket geldi] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git

Beytepe Kampüsü (Hacettepe) mü yoksa Davutpaşa Kampüsü (Ytü) mü? [Anket geldi]

(En Son Oy Tarihi: 29.6.2020)
Giriş

Şurdan bakabilirsin beytepe'ye.
  • @@skugga1
    teşekkürler hocam

@@Havya Makinesi
    bilgisayar müh yazdım hocam böteyle yakın mı çalışma alanları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monster97876 -- 5 Ağustos 2016; 9:34:27 >
  • monster97876 kullanıcısına yanıt
    Ankara sehir olarak guzeldir ama cok yokustur in cık ruhunu soldurur bol bol yürütür seni. Kafe olarak dersen mahalle arasina bile kafe acma potansiyeline sahip olduklarindan rahat edersin. Ulasim anlaminda sıkıntıları var otobus gelmesi gereken saatte gelmez bi gelir dibine kadar dolu, bos olması imkansıza yakın calisma saatlerinde. Beytepeye eger baska bir yerden ulaşacaksan tam bir facia metro çıkısını alakasız bi noktaya yapmışlar ordan otobuse binip gidersin otostop çekebilirsin (tabi okul yonetimi otostopa karşı cunku 10 dakika bile surmeyen yolculuk icin sevgili otobusleri para kazanamiyor). Ama beytepeye girdin mi her seye rağmen deger dersin. Okuduğun yorumlar ekşi sözlükteyse onların begendigi bi sey yok zaten kendilerine bile muhalefet onlar arada çıkıyor 1-2 tane o kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş ben ankaralıyım. Büyük ihtimalle ytü makine de okuyacagım. Beytepeye gittim. Anlatayım biraz sana.

Bana kalırsa odtünün kampüsünden farksız. Tek eksiği bence devrim gibi bi stadı yok. Ama gezdiğim kadarıyla odtü ile arasında çok da uçurum gibi bi fark yok. Ulaşıma gelirsek. Ankaranın merkezi kızılaydır. Burdan heryere gidebilirsin. Beytepe kızılaya metroyla 15 20 dk sürüyor. Metro ücreti 1.75tl otobüs ücretleri de aynı. Ankara kart kullanılıyor. Diyelimki ben beytepeye bi otobüs ve bir metro yaparakgidicem. Otobüse bastım 1.75 gitti. Sonra metroya basınca 0.20 tl gidiyor yani 1.95 e ankaranın heryerinden ulaşabilirsin. Kampusle giriş kapısı arası çok uzak. Öyle ki kendine ait ego otobüs hattı var. Ya ona biner aktarma yaparsın yirmi kurusa yada otostop çekersin.

Ben beytepe de okuyabilirdim. Ama hacettepenin teknik üni olmaması, elektrik ve otomotiv hariç mühendislik fakültelerinin üç sene önce kurulması ytü ye itti

• ne yazdin bilmiyorum ama beytepe kadar kötü kampüs göremezsin ben gezdim harbiden kötü davutpaşa için çok güzel diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: neary

Kardeş ben ankaralıyım. Büyük ihtimalle ytü makine de okuyacagım. Beytepeye gittim. Anlatayım biraz sana.

Bana kalırsa odtünün kampüsünden farksız. Tek eksiği bence devrim gibi bi stadı yok. Ama gezdiğim kadarıyla odtü ile arasında çok da uçurum gibi bi fark yok. Ulaşıma gelirsek. Ankaranın merkezi kızılaydır. Burdan heryere gidebilirsin. Beytepe kızılaya metroyla 15 20 dk sürüyor. Metro ücreti 1.75tl otobüs ücretleri de aynı. Ankara kart kullanılıyor. Diyelimki ben beytepeye bi otobüs ve bir metro yaparakgidicem. Otobüse bastım 1.75 gitti. Sonra metroya basınca 0.20 tl gidiyor yani 1.95 e ankaranın heryerinden ulaşabilirsin. Kampusle giriş kapısı arası çok uzak. Öyle ki kendine ait ego otobüs hattı var. Ya ona biner aktarma yaparsın yirmi kurusa yada otostop çekersin.

Ben beytepe de okuyabilirdim. Ama hacettepenin teknik üni olmaması, elektrik ve otomotiv hariç mühendislik fakültelerinin üç sene önce kurulması ytü ye itti

Şaka yapıyorsun değil mi? Mühendislik fakülteleri 3 sene önce kuruldu dedi ya la.

• @zazabel hocam geldiğim şehir karabük burası da mahalleler sürekli yokuş adam akıllı bi hava alınacak park tarzı bi yer olsa yeter kafe tarzı yerleri pek sevmiyorum gidipte 25 kuruşluk suya 2 tl vermek koyuyo

@neary hocam bilgisayar tercih ettiğim ve savunma sanayiinde çalışmak istediğim için hacettepeyi öne yazdım odtüyü gezmiştim eğer dediğiniz gibiyse gerçekten güzel bi kampüstür
    Beytepe kasaba gibi bi yer zaten daha kesfedilmemis yerleri bile vardir. Şehir olarak degisken kesin bir sey soyleyemem bolgesel dağılmış. Ama sehrin havasi cok temiz degil

böte bilgisayar öğretmenliği hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: neary

Kardeş ben ankaralıyım. Büyük ihtimalle ytü makine de okuyacagım. Beytepeye gittim. Anlatayım biraz sana.

Biri ufak biri devasa iki yanlış bilgi var.

Birincisi metronun ardından otobüse binersen aktarma ücreti kesilmez. Yani okula 1.75'e gidiyoruz. Senin dediğin aktarma ücreti metro+metro veya otobüs+otobüs durumları için.

İkincisi;

-hacettepe bilgisayar mühendisliği odtü'yle beraber türkiye'de ilk bilgisayar mühendisliği eğitimi veren 2 kurumdan biridir. (1977)
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Bilgisayar_m%C3%BChendisli%C4%9Fi#Tarih.C3.A7e

-hacettepe kimya mühendisliği türkiye'de bu alanda kurulan ilk bölümlerden birisidir. (1967)
    http://www.cheng.hacettepe.edu.tr/

-hacettepe jeoloji mühendisliği => 1968
    http://www.jeomuh.hacettepe.edu.tr/tarihce.php

-hacettepe elektrik =>1974
    http://www.ee.hacettepe.edu.tr/?link=100100&lang=t

-hacettepe gıda mühendisliği aynı şekilde 1977'de kurulmuş, 1980'de ilk öğrencilerini almıştır.
    http://www.food.hacettepe.edu.tr/

-hacettepe fizik mühendisliği =>1968
    http://www.physweb.hacettepe.edu.tr/bh.php

valla geri kalanına üşendim. yeterli olmuştur sanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneyici23 -- 5 Ağustos 2016; 9:55:58 >

• smelly cat kullanıcısına yanıt
    O detayları ben de bilemiyorum inan. Hacettepe 2013-2014-2015 girişliler gibi konular vardı forumda, ordan okuyanları bulun size yardımcı olurlar

• Haklısınız ben sadece inşaat ve makineyle ilgilendiğim için onlara bakmışım kusura bakmayın.

• Beytepe kampüsünde şok mağazası var. Burger, yelken kafe gibi önemli işletmeler ve tabii vazgeçilmez city avm var. Beytepe tamamen bir şehir içinde ormanı olan gölü olan hastanesi olan bir şehir. Odtü ile kıyaslayanı gördümde bunu ilk defa duyuyorum ve şaşkınım açıkcası.

• arkadaşlaar beytepeyle ilgili sorularinizi alabilirim.

• Hacettepe kampüsü büyük ama içi öyle dolu dolu olan bir kampüs değil, sanki kuru bir büyük kampüs gibi, yani Odtü ile çok farklı kampüsü. Ama yine güzeldir, yeşildir kampüsü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.