Şimdi Ara

BEYLER ARADA KALDIM YARDIM LAZIM MF mi TM mi tercih etmeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

mf3 sıralamam 25k -- tm2 sıralamam 25k
    Benim hedefim diş hekimliğiydi.Ama bu sıralamaya göre olmayacak gözüküyor.O yüzden diğer alternatifleri düşünmeye başladım.
    mf3 den eczacılık veya ftr tm2 den hukuk mu tercih etmeliyim?
    Lisede sayısal bölümdeydim.Hukukta zorlanır mıyım?
    Ayrıca mühendislik hiç düşünmedim.Mühendislik önerileriniz neler?? (mf4 26k)

• up
  • Benim de hedef disti siralamam 21085 yani.olmayacak gibi ne yapsak bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rum314 R kullanıcısına yanıt
    tek hedef olarak girmiştim o da olmayacak gibi.bi de mezunum
  • Eczacilik falan ben de dusunmeye basladim aslind ama meslegin gelecegi ile ilgili o kadar cok olumsuz yargilar var ki gercekten sun an vazgecmis gibiyim yine ayni siz gibi hukuk da dusunuyorum ama dis hep icimde kalacak

20 binler çok saçma bi sıralama
  • ne istediğini bilmek çok önemli. dişle hukuk çok farklı alanlar bence puana göre değil de sana uygun olan sevebileceğin mesleği seçmek önemli. hukuk okuduktan sonra avukatlık sınavı kondu bunuda göz önünde bulundur derim.
  • hussseyin H kullanıcısına yanıt
    evet ne yapacağimi sapitmıs durumdayım ama benden sana tavsiye mühendislik düşünebilirsin özellikle ilgin varsa elektrik elektronik ya da makine
  • EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    evetoyle ama bi sene kalmaktansa hukuk mu okusam acaba diye düşünüyorum bir de diş ya da tıp kontenjanları artmayacak diyorlar hiç ümidim kalmadı
  • EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    biliyorum çok farklı alanlar ama geleceğimi düşünmek iş sıkıntısı çekmemek için birine gitmek zorundayım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milyon tane hukuk mezunu var keske sayisalci olsaydim diyorum hukuk eski prestijini kaybetti cok iyi fakultelerini tenzih ediyorum.mf siralamanla ayricalikli bir sekilde meslek icra edebilirsin ama bu tm siralamasiyla guzel bi uni olmaz.o kadar fen calisip bu kadar yuksek yapiyosunuz anlamiyorum siz fencileri

şu zamana kadar hiç düşünmedim ama bitirdiğinde iş sıkıntısı çekmemek de önemli.günümüzde mühendisleri kaç paraya çalıştırdıkları belli

• Mf varken tm nedir ?

• bende böyle bir ikilem yaşıyorum mf4 32 k tm2 ise 15k ama herhalde mühendislik seçecem.
  • modernpalyaco M kullanıcısına yanıt
    neye göre anlamadım diyorsun ben de onu anlamıyorum sıralamam 21k ne tıp ne diş olmuyor mühendislik de istemiyorum ee şimdi sn söyle bakalım ne tercih edeyim bizim için de kolay değil o kadar sene fen gör sonra hukuk düşün
  • quote:

Orijinalden alıntı: rum314

neye göre anlamadım diyorsun ben de onu anlamıyorum sıralamam 21k ne tıp ne diş olmuyor mühendislik de istemiyorum ee şimdi sn söyle bakalım ne tercih edeyim bizim için de kolay değil o kadar sene fen gör sonra hukuk düşün

Abi bilmiyomda az cok goruyoruz yani fende bu siralamalari elde etmek kolay degl.bu siralamayla gidebilecegin hukuk fakilteleri yeni acilmis dagin basnda uyduruk yerler olacak.odtude muhendislik tutuyorsa hic dusumme yaz kampusu muhtesem ingilizcesi bile yeter.ben tmci olmama ragmen hukik tercih etmekten vazgectim.cunku iyi hukuk olmadikca anlami yok.az cok arastirdim yardimci olmak isterim selcuk ikinci ogretim hukuk yazarsan koklu bi universite gidebilirsin.ama yerinde olsam kesinlikle oyle kampusu bile olmayam hukuklari yazmam 4 yil az degil.universite bi kere okjnuyor.odtuue git hayatini yasa.tasra hukuklarinda surunme

• eczacılık biraz daha yakın geliyor ama yeni yasalar falan insanı düşündürüyor

• Bence mf tercih et .
  • modernpalyaco M kullanıcısına yanıt
    odtu ye gidecek sıralamayı yapmış olsam söyler misin bana bu forumda ne işim olur
  • hussseyin H kullanıcısına yanıt
    hadi tamam eczane açmayalım ilaç firması ya da akademisyenlik falan düşünelim bu sefer de kimse eczane açamadığı için her kes bu kulvarlara yönelecek yine istihdam sorunları rekabet vs ortaya çıkacak ve sonuçta ortalıkta gezinen işşiz bi ton eczacılar olacak..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.