Şimdi Ara

Beyler Anakart Ekran kartı uyumlulugunu merak ettim..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim Sapphire PURE Element 690g PE-AM2RS690MH anakartım var. Zotac 9600gt ekran kartım var. Oyun oynarken aniden kitlenme oluyor. Ne aradıysam çözümü bulamadım. Eğer anakart ekran kartı uyumsuzlugu varsa anakartı satıp yeni bi anakart almayı dusunuyorum yardım ederseniz sevinirim... ???

• Uyumsuzluk falan yok,problemi başka şeylerde ara.Oyun kilitlenmesinin bir çok sebebi olabilir.

Donanımsal bir sıkıntın yoksa tüm driverlerinin güncel olduğundan emin ol....
  • yetersiz bilgi vermişsin eğer ekran kartı zaten anakarta uymuş ve çalışmıs ise uyum sorunu diye bişe yoktur sorun oynadığın oyundan, driverdan, işletim sisteminden, oyun için kullandığın ilaçdan (eğer korsan ise), donanımdan, powerdan, fanlar ve sıcaklıktan olmak üzere birçok sebebi vardır bu bilgileri de detaylı birşekilde ver sorunun çözmeye çalışalım
  • Anakart = Sapphire Pure Element 690g
    İşlemci = AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2.11GHz
    Ekran Kartı = Zotac 9600gt Snergy Edition 1gb 256bit
    Ram = 1adet 1gb 1 adet 2gb Kingston 800mhz
    Sabit Disk = Seagate 7200rpm 160gb
    Güç Kaynağı = Everest EPS-1660A PEAK 460W

birde suna bakarsanız iyi olur.. Biosta +12 tam gorunuyor Everestte düsük görünüyor.

Bios =http://img717.imageshack.us/i/biosj.jpg/

Everest =http://img30.imageshack.us/img30/1033/everestig.jpg

Ben ne denediysem sorun cozulmedi bios update gerekir dediler yaptım yine olmadı. Anakartın kendi ekran kartı var onunla hic denemedim... Bana sorarsanız anakartta bi sorun var ama kesin bilgi olmadan yeni anakart alıp masraf yapmayayım...

• oynadığın oyunla alakalı olabiliyor ben daha önceden nvidia chipsetli bir anakartta sapphire ati hd 2600 pro kullanmıştım ve değil oyunu çalıştırmak daha açılma aşamasında bile takılmaktaydı aynı kart intel chipsetli bir anakartta hiç sorunsuz çalışabilmekteydi
    sana tavsiyem ekran kartını başka birinin makinesinde dene eğer sorun çıkarmazsa anakartını değiştir mümkün oldukça ekran kartının chipseti ile anakartın chipseti uyumlu olsun örneğin ati chipsetli bir anakartta nvidia kullanma
  • sanırım sorun uyumsuzluktan kaynaklanıyor anakartta ati x1250 var benim 9600gtyi cıkardım kitlenen oyunlar sorunsuz calıstı. Mesela Cabal Online Soul Of Ultimate Nation vb. Benim anlamadıgım Cod 6da 15 dk sonra kitlenme oluyor. Alien Versus Predatoru gun boyu oynuodum hic kitlenme olmuyordu. Cod 4ude aynı makinede sorunsuz bitirmistim. Ayrıca makinede isletim sistemi degistirirsem mesela w7de 10 oyun kurdum diyelim 5i kitleniyor 5i sorunsuz calısıyor. Bu oyunların aynısını xpde kurunca 10oyunun 9u kitleniyor 1i sorunsuz calısıyor. Sanırım gercekten uyumsuzluk sorunu var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aldarin23 -- 1 Mart 2010; 4:11:54 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.