Şimdi Ara

beyaz far yasakmı ve tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
28.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    beyaz taksam dıyorum yasak degılse osram ıyımıdır nasıl alınması lazım,kısa ve uzunlar ayrı ayrı palio

• Yasak değil ama muayeneden geçmiyor. 😊
  • Mr.Soylu kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi vermeyelim xenon kalır ama led ampüller geçer
  • Beyaz fark yasak değil diyebiliyorum.

Muaneden geçiyordu ama belirli farlar.
  • Normal Helojen Beyaz farlarda sorun yok..Led farlarda da sorun yok..

Ancak led farlar merceksiz fara takildigi zaman asiri parlak ve göz aliyor karsidaki arabanin..

Normal Osram,Phillips takabilirsiniz helojen fardir ama performanslari iyidir..

Phillips Vision X-treme öneririm..
  • Beyaz halojenler yağmurlu havalarda çok sıkıntı yaratır. Üreticiler boşuna sarı takmıyor o fari.
  • Halojen beyaz ampüller geçer ama xenon'lar geçemez. Bu arada Ledler geçiyor mu ?
  • Yasak mı değil mi bilmiyorum ama, beyaz ampul takanlara ben baya beddua ediyorum.
  • Philips iyidir
  • Üç tip ampül var, biri bildiğimiz halojen ampul. Muayenede sıkıntı olmuyor, gayet güzel görüntü de veriyor. Fakat sis veya yağışlı havalarda far uzağı aydınlatmıyor, duvar etkisi yaratıyor adeta. Tavsiyem odur ki Philips ve Osram alın. Geçen mesafesi geldi, GittiGidiyor'da H7 Nightbreaker 90 Lira ona bakabilirsiniz. Diğeri Led far, muayenede sorun olmaz sanırım fakat Led far yapısı itibariyle güçlü bir aydınlatma, far çanağından yansıyan ışıkla adeta insanların gözünü şeyapıyor Uzunlarda kullanacaksanız tavsiye ederim. Xenon far, maalesef muayeneden geçmiyor. Geçmesi için otomatik far yükseklik ayarı ve far yıkayıcı olması şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Yanlış bilgi vermeyelim xenon kalır ama led ampüller geçer

Ben ampul çesiti belirtmedim zaten
    Şu forumda bir tane adamda çıkıp pardon yanlış yazmışım demiyor ya birader muayneden geçmiyor yazmışsın ledler geçiyorsa yazdığın yanlış bilgi olmuyor mu ampül çeşidi belirtmediğin için zaten hiç geçmiyor gibi anlaşılıyor yazdığın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 20 Mayıs 2017; 0:35:43 >
  • ben kısa ve uzunları philips xtreme vision ile değiştirdim, görüntü olarak çok değişti ama arkadaşların dediği gibi özellikle yağmurdaki performansı eskisine göre çok kötü. muayenede sıkıntı olmaz.
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Kardesim ben yanliş yazmadim neden düzelteyim sen tüvtürkde mi çalisiyorsun madem led far muayneden geciyor led plaka ampulleri neden kusur yaziliyor açiklarmisin?
  • Mercekli olmayan farlara takılan çok güçlü ampüller (xenon), öndeki ve karşıdan gelen araç sürücülerini inanılmaz derecede rahataız edip, görmeyi engellemektedir. Bu sebeple muayeneden geçememektedir. Bu tarz modifikasyon yaparken diğer sürücüleride düşünüp ona göne davranalım.
  • takacağın sadece beyaz bir ışık olacak ve karşıdan gelenin gözünü alacak hiç gereği varmı sence . Gerçek xenon yar mercekli ve içindeki sensörler vasıtasıyla yüke eğime vb diğer durumlara göre mercek hareket ederek karşıdan geleni etkilemez . Ayrıca muayeneden geçmiyor bilgin olsun . Sırf modifiye olsun diye yapmayın . Trafikteki diğer insanları da düşünün
    Muayneden kaldın mı ? Bizdede led plaka lambası kalmadık o zaman sıkıntı yok , led fardan muayneden kalan var mı yok hafif kusur yazılıp geçiliyor.
  • Ben soram Nb da bosch plus90 da başka bir kaç marka dahada kullandım.en beyaza yakın ve güçlüsü son kullandığım "Philips RacingVision" yakın zamana kadar ülkemizde pek bulunöuyordu ama artık rahatlıkla bulunuyor.ben n11 den almıştım
  • beyaz değil gökkuşağı renklerini takın. turuncu far takın sarı far takın yeşil far takın RGB far takın. geceleri valla araba kullanmaya korkuyorum bi de millet far ayarını hep en yukarıda tutuyor. arkamdakinin farı benim dikiz aynamda patlıyor.
  • Bende de beyaz holojen ampul var muayeneden hafif kusurlu geçti ama tavsiye etmiyorum yağmurlu havalarda inanılmaz kötü normal zamanlardada sari ampulden biraz iyi. Led durumu nasıl bilmiyorum ama beyaz holojeni bence kafandan sil derim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.