Şimdi Ara

Beyaz Eşya Tavsiyeleriniz? (buzdolabı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yazın evleniyorum. Beyaz eşya seçimimde tecrübelerinize ve tavsiyelerinize başvurmak istedim.

Buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi alacağım. Öncelikle kriterler;

-Bosch, Siemens veya Profilo'dan almak istiyorum. (%90)

-Inox veya gri olması tercih sebebi (klasik kız beğenilerinden ötürü :D)

-Eğer fiyat/memnuniyet oranı çok uçuk pikler yapmazsa mümkün oldukça üçü de aynı markadan olsun (servis ve göze hitap açısından) Örneğin "Siemens'in bulaşık makineleri çok daha iyi ve fiyatı uygundur ama buzdolabı Bosch'la kıyaslanmaz" gibi kesin bi kabul yoksa hepsi aynı marka olsun.

-Fiyat sınırlamam yok ama fiyat/performans açısından iyi ürünler doğal olarak tercihim.

-Buzdolabı altta buzluklu olanından(sanırım kombi oluyor) olsun, çamaşır ve bulaşık makineleri çok çok farketmez. Mesela 8 kg bi çamaşır makinesi işimizi görür, bir de bazı bulaşık makinelerinde en üstte 3. göz varmış sanırım çatal kaşık için. O tür kullanım kolaylığı sağlayan ürün tavsiyelerinize de açığım.

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için, önerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logical -- 12 Mayıs 2014; 23:24:07 >

• Logical kullanıcısına yanıt
    öncelikle selamlar satın almak ıstedıgın 3 marka da aynı grup ıcınde ben yerınde olsam siemens i tercih ederim
    buzdolabı :http://www.n11.com/siemens-kg57np72ne-buzdolabi-siemens-turkiye-garantili-P23587579?cid=700501_siemens-kg57np72ne-buzdolabi-siemens-turkiye-garantili-P23587579&ref=akakce&v=1.98

bulaşık mak: 3ncü sepet kullanım kolaylıgı degılde daha ıyı yıkama olarak degerlendır yoksa pratık degıl hıc
    http://www.hepsiburada.com/liste/siemens-sn26l880tr-iq700-a-6-programli-jetmatic-bulasik-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtsiesn26l880tr&categoryId=22156

çamaşır mak: eger yatak yorgan yıkamayacaksan 8 kılo yeter ama ben herzaman buyuk kazandan yanayım ne olacagı bellı olmaz hem kazan ne kadar buyukse ve camasırın ne kadar az ıse o kadar guzel yıkanıyor
    http://www.bedavacim.com.tr/Siemens-WM10Q48XTR-camasir-Makinesi-SiEMENS-GARANTiLi-_13863.html?ref=akakce&v=1.58.1#0

ama para sıkıntım yok benım dıyorsan
    buzdolabı hitachi, camasır ve bulasık miele alacaksın 20 yıl bır daha beyaz esya dusunmeyeceksın simdiden kolay gelsın

• Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Miele ve hitachi dediğin gibi hem çok kaliteli hem de ömürlük ürünler ama o kadar zorlayamam sanırım.

Siemens'i ben de çok beğeniyorum ama yakın çevremde birkaç kere üst üste arıza ve sıkıntı yaratan ürünler gördüm biraz huylandım açıkçası. Gerçi servis ve sıkıntıyı çözmekte iyiydiler. Beyaz eşya biraz da şans işi.

Benim öğrenmek istediğim de bu aslında, atıyorum Bosch'un bulaşık makineleri iyi yıkamıyordur veya Siemens'in fi serisi buzdolapları gürültülü çalışıyodur.

Bile bile lades olmayalım diye bu konularda bilgi sahibi olan sizin gibi arkadaşlardan fikir almak istedim. Eğer sorunlu veya kronik kusurlu ürünleri yoksa Siemens veya Bosch'tan üçünü birden alacağım.

O zaman da fiyat/performans kriteri devreye girer ve üç ürüne toplamda 8-10 bin TL vermek yerine 4-5 bin TL ile işimi görebilecek ürünler seçerim.

• Buzdolabı - liebherr 3000 kombi tip no frost 3000TL
    Bulaşık ve çamaşır makinası miele ikisi 6000TL tutar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Bende bu yaz evleniyorum, buzdolabı konusunda nişanlım hassas bosch olsun inox olsun ve dondurucu kısmı altta olsun istiyor.Bende illa marka takıntısı olmasın istiyorum LG nin bi modeli için bi inceleme okudum hosuma gitti ama daha karar veremedim. Çokda abartı pahalı olmasın istiyorum herkes gibi:P
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurgencc

Merhaba Bende bu yaz evleniyorum, buzdolabı konusunda nişanlım hassas bosch olsun inox olsun ve dondurucu kısmı altta olsun istiyor.Bende illa marka takıntısı olmasın istiyorum LG nin bi modeli için bi inceleme okudum hosuma gitti ama daha karar veremedim. Çokda abartı pahalı olmasın istiyorum herkes gibi:P

LG ve Samsung'un beyaz eşya üreticisi olarak daha oturmadıklarını düşünüyorum. Ha kalitesi, fiyatı hakkında çok fikrim yok ama şahsen bosch, siemens almayacak olsaydım AEG, Profilo gibi markalardan alırdım. Servis vs. deyip geçmemek lazım.
  • Logical kullanıcısına yanıt
    istersen sen buzdolabı ıcın varsa olcu ve tum hepsı ıcın bır butce cıkar daha kolay olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.