Şimdi Ara

Beyaz Aracı Dış Etkilere Karşı Korumak: Boya Koruma Mı? Seramik Kaplama mı? vs...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar araç bakımı, temizliği, detailing hakkında bu zamana kadar çok bir geçmişim ve bilgim olmadığı için sizlere danışmak ve sormak istediğim birkaç konu olacak.

1- Ben genel olarak ufak çizik ve sürtünmelere karşı bir koruma istiyorum açıkçası. Meguiar's yada Sonax gibi merkezlerde ''Nano Boya Koruma'' adı altında yapılan uygulama ufak çizikler için bir savunma oluşturuyor mu? Yoksa sadece aracın renginin daha parlak gözükmesini mi sağlıyor?

2- Yine Meguiar's ve Sonax gibi yerlerde Boya koruma değilde çizik koruma gibi bir uygulama var mı?

3- Araştırma yaparken ''Seramik kaplama'' diye yeni bir uygulama duydum ve çiziklere karşı 5 sene koruma sağladığını okudum. Fiyatı 1000-1300 tl arasında değişiyor ki çok ciddi bir para ama vaadettikleri ortada. Bazı olumsuz yorumlar var: çizikleri engellesin diye giydirilen seramik kaplamanın kendisi çok çiziliyor ve çiziği çok gösteriyormuş, daha derin çiziklerde ise uygulamanın yeniden yaptırılması gerekiyormuş VS...Bu uygulamayı yaptıran, fikri olan var mı?

4- Aracımda kaput koruma mevcut. Bu kaput korumayı sadece çamurluklara yaptırsak nasıl olur? Çok eğreti durur mu acaba?

5- Aracı yıkatırken çizilmemesi için nelere dikkat etmeliyiz?

Bunun dışında siz aracınızın bakımını nasıl yapıyorsunuz bilgi verirseniz benim gibi konunun cahilleri bilgilenmiş olur.

Şimdiden cevaplayan herkese teşekkür ederim...İyi forumlar

• Folyo

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.