Şimdi Ara

benq p50 önerirmisiniz???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar nokia n91 cihazımı satıp benq p50 almayı düşünüyorum.bu cihaz hakkındaki görüşlerinizi iyi yada kötü söylerseniz sevinirim.

• Ben benq (siemens) kalite kontrol birimi cok iyi islemiyor diye dusunuyorum,
    cunku sorunlu urunler ile karsilasan arkadaslara tanik oluyoruz
    burada ve bir kac yerde daha, ben daha once de sx1 kullandim 2,5 yil ve
    onda da o kadar sikayet eden olmasina ragmen ben hic sorun yasamadim
    ve P50 yi de yaklasik 2-3 aydir kullaniyorum ve oldukca memnunum hic sorun yasamadim
    tavsiye de ederim, ama tedbirli olmak adina buyuk bir yerden ve kesinlikle
    garantili alin derim, sorun olursa destek alabilmek adina.
  • Nisan ayından beri benq p50 kullanıyorum. WM harika biseymis. Cihazın genel olarak cok guzel calistigini soyleyebilirim. ancak su kronik sorunlar tum kullanıcılarda var. Oncelikle bazen telde konusurken karsi tarafa kendi sesi yankilaniyor. Bazi arkadaslarım bu durumdan sikayet ediyorler. Onun dışında sarjı çok az gidiytor. Özellikle kablosuz aga felan baglanıyosan su gibi içiyor. Ben hergün şarj ediyorum kısacası. Ama cok da memnunum. İki gunde bir soft reset yaparak aldıgımdan beri teli sadece 2 kere hard reset yapmak zorunda kaldım. Ancak sıfır alacaksan. Hem boyut olarak hem de sarj süresi açısından qtek s200 tavsiye edrim. Sahsen ben devamlı ekrandan sanal klavyeyi kullanıyorum. Klavye benim pek işime yaramıyo. Tabi kullanıcıya göre değişir.
  • klavye p50 de encok kullandigim sey, p50 secme sebeplerimden biriydi zaten klavye
    ve bekledigim gibi de cikti, msn, excel vs. programlar da buyuk rahatlik gercek klavye kullanmak, sanal klavyeler ya ekran dan yer goturuyor (yaklasik 1/3 unu) yada full screen klavye kullanip (elle yazmak icin) bir klavyeyi bir uygulamayi gormeniz gerek, yani bence kullanissiz ikiside.
  • öncelikle cevaplar için cok tesekkür ederim.aldım benq p 50 yi.2 gündür kullanıyorum.herseyi mükemmel bence.bikere cok hızlıymıs gercekten.ama hakkaten sarj olayı berbat.arkdaslar benm cihaz 5 saatte fln sarj oluo normalmi bu?ve 1 gün anca dayanıo oda power saving modunda ve ekran ısığını biraz kısarsam.bi arkadasımdan aldım garantisi sürüyo.ama kulaklığı yok.kutudan cıkıyomu yada nerden temin edilir?cok saolun
  • Gittigidiyorda vatandaşın biri 99 YTL 'ye 2600 mAh pil satıyor. Acaba almaya değer mi ? Orijinal değil galiba.

http://urun.gittigidiyor.com/Yeni-BENQ-P50-P51-2600-mAh-Yuksek-KAPASITE-PIL_W0QQidZZ3105230
  • @longrifle

yogun kullanımda 1gunde bitebilir sarj,
    adaptor ile sarj ~3saat civari olmasi lazim, usb daha uzun suruyor,
    kulaklik kutudan cikiyor, ince jack li microfonlu bir kulaklik belki baska telefonlarin da uyuyorsa piyasadan bulma ihtimaliniz olabilir.
    gule gule kullanin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: umarmara

@longrifle

yogun kullanımda 1gunde bitebilir sarj,
    adaptor ile sarj ~3saat civari olmasi lazim, usb daha uzun suruyor,
    kulaklik kutudan cikiyor, ince jack li microfonlu bir kulaklik belki baska telefonlarin da uyuyorsa piyasadan bulma ihtimaliniz olabilir.
    gule gule kullanin.

cok tesekkürler umarmara.8310 kulaklığı olur sanırım denicem yrn.bilgi veririm burdan belki soran olur yine.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Adamın Biri

Gittigidiyorda vatandaşın biri 99 YTL 'ye 2600 mAh pil satıyor. Acaba almaya değer mi ? Orijinal değil galiba.

http://urun.gittigidiyor.com/Yeni-BENQ-P50-P51-2600-mAh-Yuksek-KAPASITE-PIL_W0QQidZZ3105230

valla aslında ben bunu bi tele service e danıscam.onların ellerinde varsa ordan almak daha makul.eğer pil cihaza zarar verirse garantiden düşer.riske girmemek lzm.ama batarya hakkaten iyiymiş.

• P50 güzel cihaz ama eksileri şu şekilde:

RAM/ROM kapasitesi yetersiz.
    Pil ömrü kısa. İlaveten satılan 2600 mA pil güzel görünüyor ama ters bir şey olursa milyarlık cihaz elimizde kalabilir.
    İşlemci hızı düşürülünce menüler yavaşlıyor. 416 MHz'de kullanmak iyi ama bu sefer de pil çabuk bitiyor.
    Kamera kalitesiz. En azından K750 kalitesinde çekim yapabilmeliydi. Ayrıca 1.3 MP. Bu çok düşük bir rakam.
    Tasarım biraz daha ince olabilirdi.
    Çift batarya var. İlki telefon için. İlk bil bitince telefon devre dışı kalıyor ve cihazı sadece pocket pc olarak kullanıyorsunuz. İkinci batarya da telefona ayrılabilmeliydi.
    Alt kısımdaki klavye çok gereksiz. Sanal klavyeyle tıkır tıkır yazıyorsunuz zaten. Bu kısım olmasa cihaz hatırı sayılır derecede küçülürdü.
    WM2005 yüklenemiyor. Bununla orantılı olarak WM2006 da kurulamayacak.
    Fiyat/performans oranı oldukça iyi ama 500 milyon kadar daha fedakarlık yaparsanız XDA Atom Exec alabilirsiniz.
    Performans oranı ASUS MyPal'e göre düşük. Bu oran java uygulamalarında %40'a dek çıkıyor.
    Hoparlör ses kalitesi bir Nokia ya da Sony Ericsson kadar iyi değil. Mp3 zil sesi yapıp ortalığı inletmeyi unutun.
    Cihaz için 133x Kingston SD bellek öneriyorum. 1 ya da 2 Gb olabilir.

Cihazın artıları oldukça fazla. Bunları yazmaya gerek yok. Eksileri gözardı edip alırsanız artıları zaten kendiniz de göreceksiniz.

• saniyorum benq 2003 isletim sistemine sahip ve upgrade edilemiyor, bir de alet emsallerine gore baya buyuk sayılır gerci klavyeden tabi ama yine de surekli tasinacak bir alet icin buyukluk de onemli olsa gerek...benim tavsiyem bir teknosaya gidip benq ve diger alternatifleri mesela qteks200 ya da hp serisi yakindan gormek elinizde bakmak, tercih yapmanizi kolaylastiracaktir, ha bir de hp rw 6815 ya da asus p525 e bakin gerci onlar fiziki olarak yok internetten bakmaniz lazim ama iyi alternatifler olabilir bu aletlerin cogu isinizi epey gorur...
  • http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=463&id2=635&id3=157&id4=461&id5=657&id6=289&id7=428&id8=658&id9=391&id10=249

Bu sayfadaki modellerin özellikleri de oldukça iyi. Özellikle 256 Mb'lık Rom'uya Asus.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.