Şimdi Ara

BenQ 2411Z vs BenQ 2430T vs Asus MG248Q vs Asus VG248QE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Ekran Kartım GTX 980 Bu 4 Monitörden birini almayı düşünüyorum hangisini almalıyım ?

► BenQ 2430T (1389TL)

► BenQ 2411Z (1035TL)

► Asus MG248Q (1440TL)-(Free Sync var fakat benim ekran kartım AMD değil -BenQ monitörlerindeki sorunlar yüzünden böyle bir seçenek koydum Free Synci Feda Edip kullanabilirim paneli ve Tasarımı BenQ'e göre daha güzel.)

► Asus VG248QE (999TL)

silentsv ve Overlord7134 yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bahadır CAN -- 19 Haziran 2016; 0:35:32 >

• Bütçe uygunsa mg248q kesinlike benimde almayı düşündüğüm bir monitördu. İncelemeler gayet olumlu. Fiyat biraz daha düşse viewsonic xg2401 seçenekler arasında olbilirdi ancak o fiyatlara çıkınca asus ekstra özellikleri ile daha iyi bir seçenek gibi duruyor. Benq panel şikayeti ve çözümsüzlüğü şikayeti çok fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bu sorunları göz önünde bulundurarak böyle bir yolu düşündüm dediğim gibi Free Sync kullanamayacağım, yine de çok fazla teknik sorun yaşamaktansa Free Sync kullanmadan daha kaliteli bir panel ve sorunsuz bir deneyimi tercih ederim.

Birde aklımda bir şey takıldı Ekran kartımın AMD olmaması 144 Hz deneyimine etki etmez sanırım sadece Free Synci Kullanamayacağım o kadar değil mi ?
    Tercihim BenQ'te olsa zaten G sync gibi bir olayım olmayacaktı amacım sadece teknik sorunlarlara boğuşmamak.
  • Bahadır CAN B kullanıcısına yanıt
    Bence asus mg248q almalisin cunku hem nvidia lightboost 3d vision hem amd freesync destekli her 2kartlada kullanabilirsin
    Ben bu monitoru aldigimda o monitor piyasada yoktu olsaydi eger bende ondan alcaktim.
    Ekran kartin 144fps assagi dusmedikce sorun olmaz cunku ben daha once vg248qe kullaniyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 19 Haziran 2016; 1:55:26 >
  • Bir arkadaş ekran kartın AMD değilse o monitörde 144hz alamazsın gibi bir şey uydurmuştu da ondan sordum çok teşekkür ederim
  • Bahadır CAN B kullanıcısına yanıt
    Müthiş sallamis freesync ve gsync ekran yirtilmalarini önleyen ekstra özellikler zaten gsync özellikli birsey aramıyorsun sadece 1 ms 144hz ozelligi kullanacaksin o yuzden asus secenekler içinde en iyisi freesync nvidia3d ve game plus özellikleri ile.

• benq dan şaşma
  • Benq xl2430t alma black equlizer'ı bug'lı güncelleme gelmedi ben yandım sen yanma git onun yerine samsung 4K al yeni model

• quote:

Orijinalden alıntı: Bahadır CAN

Bende bu sorunları göz önünde bulundurarak böyle bir yolu düşündüm dediğim gibi Free Sync kullanamayacağım, yine de çok fazla teknik sorun yaşamaktansa Free Sync kullanmadan daha kaliteli bir panel ve sorunsuz bir deneyimi tercih ederim.

Birde aklımda bir şey takıldı Ekran kartımın AMD olmaması 144 Hz deneyimine etki etmez sanırım sadece Free Synci Kullanamayacağım o kadar değil mi ?
    Tercihim BenQ'te olsa zaten G sync gibi bir olayım olmayacaktı amacım sadece teknik sorunlarlara boğuşmamak.

Paran varsa biraz daha bekle asus 24,5 inç 180 hz gsync monitör çıkartmak üzere ayrıca 240 hz model de yolda :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bahadır CAN

Bir arkadaş ekran kartın AMD değilse o monitörde 144hz alamazsın gibi bir şey uydurmuştu da ondan sordum çok teşekkür ederim

ASUS PG248Q 180Hz Full HD G-SYNC monitor bunu computex fuarında tanıttılar kısa 1 videosu mevcut nette,240 hz olan model Asus ROG Swift PG348 gibi alta lazerle logo aydınlatması veriyor :D
    ASUS ROG Swift PG258Q G-SYNC 240Hz G-SYNC Gaming Monitor
  • woundedknee kullanıcısına yanıt
    peki bunların fiyatları ne olucak tr ye ne zaman gelir
  • Benq

sıkıntı olduğunu bilmiyordum iyiki burayı okumuşum haberim oldu şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthyrr1976fy

peki bunların fiyatları ne olucak tr ye ne zaman gelir

Asus freesync li model 1500 t l olduğuna göre 180 hz nvidia en az 2000 tl olur diye tahmin ediyorum.240 hz olan 2400 gibi kitler asus affetmez,tamamen kendi fiyat tahminim atmasyon yani ben insaflı davrandım biraz :d
  • woundedknee kullanıcısına yanıt
    2400 tl olan 27''model mi olucak yoksa 24''mi olucak
  • quote:

24.5 olan 2400 tl fiyatı ben salladım herhangi bir yerde fiyat bilisi yok...
    ASUS ROG Swift PG258Q: 24.5-inch Full HD G-SYNC 240Hz diye geçiyor 27 inch diye model yok yeni gelecek ürünlerde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: woundedknee

quote:

24.5 olan 2400 tl fiyatı ben salladım herhangi bir yerde fiyat bilisi yok...
    ASUS ROG Swift PG258Q: 24.5-inch Full HD G-SYNC 240Hz diye geçiyor 27 inch diye model yok yeni gelecek ürünlerde...

ee dediğiniz mantıklı değilmi

bunu bile bindirimli pardan indirimli miş ülkemizde

http://www.hepsiburada.com/acer-predator-xb241hbmipr-24-1ms-hdmi-display-full-hd-g-sync-oyuncu-monitor-p-BD805146
    ederse

• monitorler cok pahalı anlaşılan daha beklemek lazım 144 hz monitorlere geçmek için :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.