Şimdi Ara

BENQ 24/27' XL serisi 3D LED, 120/144HZ, 1/2MS KULLANANLAR KULUBU (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
530
Cevap
9
Favori
18.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vbalikci

ürün bu gün geldi arkadaşlar. Evde, akşama açacağım inşallah. Bakalım nasılmış :D Amazon 1 gün gecikmeli olarak sözünü tuttu :D Pazartesi dediler salı geldi :D

Bekliyoruz.
  • O kadar TR'de ilk incelemesini yaptık konuya yorum yazmıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

O kadar TR'de ilk incelemesini yaptık konuya yorum yazmıyorsunuz

Harbi TR'de ilkmiş.
  • Not : Benim yaptığım incelemelerin yarıdan fazlası TR'de ilk tir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Not : Benim yaptığım incelemelerin yarıdan fazlası TR'de ilk tir.

Aynen öyle başarılı ve güzel
  • Arkadaşlar ürün geldi amazon'dan, yazdım daha önce.

Bu inceleme için öncelikle teşekkür ediyorum, bu inceleme olmasa bu monitörle karşılaşma şansım yoktu neredeyse.

Öncelikle, "işçiliği" harika. Yani bu kadar güzel olabilir, hem ayağı, hem yanındaki minik kontrolleri, süper. Malzeme kalitesi, renkleri, tepkime süresi falan süper.

Cihazı pc'de kullanıyorum, display port ile bağlı ve 3 monitör yan yana duruyor, bu ortadaki monitörüm. Cihazı, amfiye bağladım hdmi'dan, ve amfiye xbox one, tv ve ps4 bağlı. Cihazdan bağlantıyı değiştirip hepsini kullandım.

Pc performansı zaten güzel, renkleri için küçük bir ayar yapmak gerekti, herkesin bakışı farklı ama ben ayardan sonra memnun kaldım.

Önce xbox one'da denedim, titanfall oynadım, fifa oynadım, forza oynadım, renklerden, tepkime süresinden çok memnun kaldım. Tam bir oyuncu monitörü olmuş, mat ekranın etrafındaki mat çerçeve de çok önemli, o iyi bir detay, karanlıkta özellikle çok hoş oluyor.

ps4'de de denedim, önceden, her iki cihaz da plazma'ya bağlıydı, siyahları çok güzel vermesine rağmen plazma renkleri istediğim doygunlukta ve canlılıkta değildi, ama bu moitöre geçince süper oldu. ps4'de cod oynadım, watch dog oynadım, mgs oynadım, hepsinde de renkler ve akıcılık çok iyiydi. Açıkçası çok memnun kaldım.

Bunu alıp her şey için kullanabilir insan..

Bir kaç tane ss koymak isterdim ama zamanım yok bu gün, lakin koymak istiyorum..

• arkadaslar, XL2420Z modeli almayi dusunuyorum fakat arastirma sonucu yabanci forumlarda ``Customize BENQ Blur Reduction`` bahsediliyor ve bu yontem BenQ sitesindeki V2 Firmware update ile oldugu soyleniyor bu islemi aranizda yapan varmi ?? ve ben nasil yapabilicem alinca monitoru cunku ozel bir kart takarak updateden bahsediliyor ?

http://www.blurbusters.com/benq/strobe-utility/
  • Arkadaslar, cihaziniza hangi versiyon yuklu olup olmadigini linkteki video yu izleyerek ulasabilirsinizhttp://www.youtube.com/watch?v=MDskWs9qj-M burada V001 ile basliyorsa firmwareniz eski versiyon V002 ile basliyorsa yeni versiyondasiniz demektir. bilginiz olsun...
  • Arkadaslar birsey sormak istiyorum bu BenQ XL2420Z monitor ile ilgili.

Bu monitoru takacak iyi bir oyun PC'im yok, konsol oyuncusuyum ama monitoru burda (Hollanda) bir oyun sitesinden kazandim. Biraz arastirdim PS4 ile felan calisiyor cok guzel fakat kendinde hoparloru yok ne yazik ki. Ben bunu ust katta TV ekrani olarak kullanmak istiyorum, normal hoparloru direk baglayamam buyuk ihtimalle, araya converter tarzi birseyler almam lazim.

Ne almam gerektigi konusunda bir bilgim yok, yardimci olursaniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tècnics

Arkadaslar, cihaziniza hangi versiyon yuklu olup olmadigini linkteki video yu izleyerek ulasabilirsinizhttp://www.youtube.com/watch?v=MDskWs9qj-M burada V001 ile basliyorsa firmwareniz eski versiyon V002 ile basliyorsa yeni versiyondasiniz demektir. bilginiz olsun...

Bende böyle öğrendim. Benimki 2.0 sunumu. Yeni Amazon'dan aldığım ürün. Yenilerde 2.0 olmuş demek ki?
  • @Stubborn
    Monitorden ses almak istiyorsaniz ps4 yada herhangi bir cihazi HDMI ile baglayin ve USB cikislarinin yanindaki stereo ses cikisi kablosu ile herhangi bir speaker vs cihaza sesi aktarabilirsiniz, aparata gerek yok he 5.1 yada 7.1 gibi birsey dusunuyorsaniz onu zaten monitorden almak icin beklemeyin yada bn bilmiyorum...

@vbalikci
    hocam bende monitoru aldim :D ama bavula biraz zor sigiyor kutu ile, bilmiyorum nasil TR sokucam :D bnm cihaz December 2013 oldugu icin v1.0 olarak cikti January 2014 ve sonrasi cihazlar v2.0 olarak cikiyor... ama arastirma sonucunda MSTAR ISP cihazi almadan bu islemi saolsun bir Linux sever guzelce yazmis ve bende bu islemi uygulayarak cihazi v2.0 cikardim konu linki asagida, biraz karisik gibi gelebilir ama aslinda kolay yapmak isteyenlere yada yapamayanlara yardimci olabilirim.

http://www.blurbusters.com/upgrade-benq-z-series-to-v2-without-mstar-isp/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tècnics -- 28 Temmuz 2014; 11:59:51 >

• quote:

quote:

Arkadaslar, cihaziniza hangi versiyon yuklu olup olmadigini linkteki video yu izleyerek ulasabilirsinizhttp://www.youtube.com/watch?v=MDskWs9qj-M burada V001 ile basliyorsa firmwareniz eski versiyon V002 ile basliyorsa yeni versiyondasiniz demektir. bilginiz olsun...

Bende böyle öğrendim. Benimki 2.0 sunumu. Yeni Amazon'dan aldığım ürün. Yenilerde 2.0 olmuş demek ki?

İyi bayramlar herkese:)

Monitör resimlerinizi koyar mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Surfing with the Alien

quote:

quote:

İyi bayramlar herkese:)

Monitör resimlerinizi koyar mısınız?

Iyi bayramlar, henuz monitoru kuramadim malum yurtdisindan getiricem kismetse simdilik bu sekilde...

BENQ 24/27" XL serisi 3D LED, 120/144HZ, 1/2MS KULLANANLAR KULUBU

BENQ 24/27" XL serisi 3D LED, 120/144HZ, 1/2MS KULLANANLAR KULUBU

• quote:

@Stubborn
    Monitorden ses almak istiyorsaniz ps4 yada herhangi bir cihazi HDMI ile baglayin ve USB cikislarinin yanindaki stereo ses cikisi kablosu ile herhangi bir speaker vs cihaza sesi aktarabilirsiniz, aparata gerek yok he 5.1 yada 7.1 gibi birsey dusunuyorsaniz onu zaten monitorden almak icin beklemeyin yada bn bilmiyorum...

@vbalikci
    hocam bende monitoru aldim :D ama bavula biraz zor sigiyor kutu ile, bilmiyorum nasil TR sokucam :D bnm cihaz December 2013 oldugu icin v1.0 olarak cikti January 2014 ve sonrasi cihazlar v2.0 olarak cikiyor... ama arastirma sonucunda MSTAR ISP cihazi almadan bu islemi saolsun bir Linux sever guzelce yazmis ve bende bu islemi uygulayarak cihazi v2.0 cikardim konu linki asagida, biraz karisik gibi gelebilir ama aslinda kolay yapmak isteyenlere yada yapamayanlara yardimci olabilirim.

Yorumun icin tesekkur ederim dostum :)

Yurt disindan sokmak icin en temizi (ben daha once benim biradere laptop, X360 ve 17 inchlik ekran goturmustum) kutuyu bosaltip valize parcalari ve kutuyu sokman, ekrani elinde bir baska el valizi ile goturmen.

Orta boy, ucaga alinabilecek bir el valizine sarip sarmalayip rahat goturursun, bilmiyorum Turkiye girisinde vergisini felan istiyorlar mi ama beni kimse durdurup bu ne birader demedi simdiye kadar, normal valizde ata tuta canini cikarirlar ekranin, benim tas gibi (markaydi mefta) valizi darmadagin ettiler.

Bi de yurtdisindan gelirken o ucaktan cikan valizler kontolden geciyor, biliyorsundur; el valizini kimse sormuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stubborn

quote:

@Stubborn

@vbalikci

Yurt disindan sokmak icin en temizi (ben daha once benim biradere laptop, X360 ve 17 inchlik ekran goturmustum) kutuyu bosaltip valize parcalari ve kutuyu sokman, ekrani elinde bir baska el valizi ile goturmen.

Orta boy, ucaga alinabilecek bir el valizine sarip sarmalayip rahat goturursun, bilmiyorum Turkiye girisinde vergisini felan istiyorlar mi ama beni kimse durdurup bu ne birader demedi simdiye kadar, normal valizde ata tuta canini cikarirlar ekranin, benim tas gibi (markaydi mefta) valizi darmadagin ettiler.

Bi de yurtdisindan gelirken o ucaktan cikan valizler kontolden geciyor, biliyorsundur; el valizini kimse sormuyor.

Bu aciklamardan sonra biraz korkmaya basladim.. benimde cantayi kirdilar suan teker aksami kirik ama bnm planim cantanin icine direk kutusu ile koymak ozaman pek kirilcagini sanmiyorum ama kontrol felan olursa ozaman zor olucak bnm icin, en iyi fikir paneli ele alip goturmek ama onun boyutunca canta bulabilcegimi sanmiyorum...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Stubborn

quote:

@Stubborn

@vbalikci

Bu aciklamardan sonra biraz korkmaya basladim.. benimde cantayi kirdilar suan teker aksami kirik ama bnm planim cantanin icine direk kutusu ile koymak ozaman pek kirilcagini sanmiyorum ama kontrol felan olursa ozaman zor olucak bnm icin, en iyi fikir paneli ele alip goturmek ama onun boyutunca canta bulabilcegimi sanmiyorum...

El bagaji guya 56x45x25 ama sirketten sirkete degisiyor. Onu iyice arastirman lazim bu sefer de ucaga almayiz derlerse tutup o sekilde bagaja koyarlar o daha sakat, cok buyuk olmasi ne yazik ki isi zorlastiriyor.

• Lütfen konuyu inceleyelim sizin yararınıza...

http://forum.donanimhaber.com/m_95396715/tm.htm
  • Amazondan alanlar kontrol etsin benim gumruk masrafini iade ettiler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: casparza

24' te de kampanya başlamış hepsiburada.com da, ilgilenenlere duyurulur. 1199 TL
    http://www.hepsiburada.com/liste/benq-xl2420z-24-1ms-gtg-analogdvi2xhdmidisplay-full-hd-led-gaming-monitor/productDetails.aspx?productId=bd801343&categoryId=3002879&SKU=BD801343

Teşekkürler haber için:)

Senin için iyi bir haber.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.