Şimdi Ara

BEKO KLIMA RESET NASIL YAPILIR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
26.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    LG-BEKO 24000 lik klimam var. Belirli bir ısının altına düştüğünde kendi kendine durmasını bekliyorum ama durmuyor.
    Termostatın arızalı olabileceğini düşünüyorum.
    Bu konuda fikri ve daha önce böyle birşey yaşamış arkadaşarın tavsiyelerini rica ediyorum.

Ayrıca, (uzaktan kumanda değil) panel üzerindeki açma kapama tuşuna belli bir süre basında sırası ile 1,2,3 bip sesi geliyor.
    Bunlar ne anlama geliyor? Bilen varsa lütfen yazsın.

Teşekkür ederim,

• Reset nasıl atılır bilmiyorum ancak, panodaki tuşa 3sn basılı tutunca klima test programına giriyor. Soğutma konumunda max. fan ayarında çalışma yapıyor kendi kendine ayar yapabilmek için. (18 dakika içerisinde)

Bu tuşa 6sn süreyle basarsanız otomatik başlatma özelliğini iptal edersiniz (elektrikler kesilip tekrar geri geldiğinde yeniden çalışması için) Açma kapama gösterge ledi 1,5 sn arayla ikişer kez yanıp sönecektir.
    Bu özelliği yeniden aktifleştirmek için tuşa 6sn basın. Açma kapama gösterge ledi 1,5 sn süreyle 4 kez yanıp sönecektir. Bu durumda otomatik başlatma aktifleşmiş demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 31 Ağustos 2009; 18:05:38 >
  • Afacan teşekkür ederim.

Söylediğin gibi testini yaptım.

Bu arada "kim korkar klimadan" diyebilecek duruma geldim :) Klimanın tüm aksamını söküp musluk altında yıkadım ve bahsettiğim sorunlar gitti sanırım. Şimdilik deniyorum. Sonuç olarak bir arıza değil de sanırım pislikten hissizlik vardı galiba :)

Tekrar teşekkürler,
  • Kirlilikten oda sıcaklığını ölçemiyor temizlediniz. Şimdi geçmiştir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.