Şimdi Ara

BEKLENEN OLDU!!! SONY SXRD GELDİ AMA... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.167
Cevap
2
Favori
92.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • görüntü kalitesi olarak uçuk bir fark yok arkadaşım.bunu belirteyim ben daha çok fark olurdiye düşünmüştüm özelliklerinden dolayı ama hayır .yakında bir çoğunuz gider incelersiniz zaten . dış görünüm yada şöyle diyelim büyüklük açısından baktığımızdada uçuk bir fark yok . baktığınzaman ölçüleriyle olsun özellikleriyle olsun fiyatıyla olsun diğerine baya bir fark atması gerektiği düşünülürse açıkça ben açık ara bir fark göremedim bu fark ileride yayın kalitesi ve konsolllar ile ortaya çıkabilir beklemek lazım ama ben bekleyemiyorum bu gün yarın birisini alıcam . ama kafam baya karıştı yaklaşık 2000 ytl gibi bir fark vermeğe değermi bilemiyorum. öğlen doğubankdan haber gelecek buraya yazar sizlerle paylaşırım.
  • dostlar pazar gunu calıstıgım ıcın dun ızınlıydım bugun yazılarınızı okudum soyle cevap vereyım daha evvelde yazmıstım herhangı marka model tv yı karsılastırırken aynı cıhaza baglanmalı aynı kablolar kullanılmalı aynı buyuklukte olmalı ve en onemlısı aynı goruntu ayarlarında(parlaklık renk kontrast sharpness vb) ızlenmelıdır ve yanyana seyretmek gerekır bunu ulkemızde yapmak cok zor ancak rıca mınnet ıkı modelı yanyana test etmek ancak teknosa da yapılabılır dıye dusunuyorum

ben yazdıgım gıbı 4500ytl ayırdım tv ıcın ıkısını arasında cok fark olmasa bıle dıs gorunus ve donanım ıtıbarı ıle(1920x1080-10.000:1kontrast-2.5ms tepkı suresı-1080p sınyalı gosterebılme-2hdmı 2component vb) eger dogubanka gelecek olan 127 yada 140 ın fıatı 4500ytl yı(yaklasık 2400euro) gecmezse kesınlıkle SONY KDS50 yada KDS55 A2000 alırım Ama fıatı yuksek cıkarsa zaten yapacak bırsey yok gozumu kaparım(dıs gorunum kdf nın kds ye gore ıgrenc) vazıfemı yaparım ve SONY KDF 50 E2010 alırım konuyu kapatırım cogu arkadas ıcın cok onemlı olmayabılır ama bence salonda olamsı onemlı bu sebeple tv alırken %50 kalıtesı ve teknık donanımına %50 de dıs gorunumune dıkkat ederım

ozetle benım tahmınım KDF 50 E2010 dogubank a gelırse tahmınıme gore 1500euro cıvarında satılacak KDS 50 yada KDS 55A2000 ıse aldıgım duyumlara gore 2300-2500euro arasında satılacak yanı ben dolayısıyla ıkısını arasında goruntu olarak fark yoksa bıle(cok zor ama neyse) eger KDS serısını alırsam aradakı 800 yada 1000euro farkı DIS KASASINA TEKNIK OZELLIKLERINE ve DONANIMINA vermıs olacagım kı bana gore bu farka deger arkadaslar

• valla ben değmez dedim ve dün KDF-A50E2000 aldım . doğubank daki ark sordurdum 5800 den aşa veren yok bende böğle bir tv için sehpa hariç bu parayı vermem zaten bu paraya çıksam gider lcd alırdım neyse tabi hepimizn hesabı ayrı dün itibariyle aldım bakalım memnun kalacakmıyım salondaki tv işini kafamdan silmiş oldum .

BEKLENEN OLDU!!! SONY SXRD GELDİ AMA...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak reis -- 31 Ekim 2006; 12:16:14 >

• dostum cok sık cok guzel olmus gule gule kullan hayırlısı olsun tv nereden ne kadara aldın yazarsan ılgenen arkaslara bılgı olur aldıgın cıhaz yenı yazılımlı ve 2hdmı gırıslı dolayısyla ılerıye yonelık bır urun almıs oldun baglayacagın cıhazlara ve kullanacagın kablolara dıkkat et lutfen

bu arada dosubankta sordurdugun 5800ytl lık fıat oradakı sony nın garantılı urun satan yerlerı bu cıhaz kasım 15 e kadar almanyadan ıthal edılerek gelecek ve fıatıda 4000-4500ytl arasında olacak dedıklerıne gore ınsallah yoksa 6200ytl ye sony eurosıa da satılan urun 5800ytl ye dogubankta satılırsa kımse dogubanktan almaz zaten

zaten bende yazdıgım gıbı eger KDS 50 yada KDS55 A2000 modelı dogubanka gelıpte fıatı 4500ytl yı gecerse(valla o kadar bekledım hayalını kurdum atarım kendımı kopruden) hıc dusunmeden KDF50 E2010 modelını alır tv ısımı bıtırırım

• teşekkür ederim arkadaşım. akmerkez sony den aldım tv ve sehpa 12 taksit 3550 doğubankda daha ucuza bulunabilir ama garantili ürünlerde fiyat farkı çok büyük olmuyor.
  • normal yayında dvd de vsvs tabii ki farkı anlayamazsınız...hepsi birbirinin aynı gibi gözükür sxrd adı üzerinde full hd bi cihazdır...hd yayın da hd -dvd yada blu ray - ps3 - xbox 360 gibi hd makinelerde bu farkı anlayabilirsin...benim tercihim sxrd den yana niye mi ?

çünkü 2.5 ms tepkime hızı 10000:1 kontrast ve 1080p 1920x1080 çözünürlüğü ile tam bir hd - ps3 - xbox 360 canavarı bir cihaz...yoksa sony nin oyun fuarında bu cihazın işi ne lcd ler dururken

• akşam 360 ı bağlayacağım görücem ne denli iyi ne denli kötü gerçi ben konsolu lcd tv de kullanıyorum ama merak ettim performansını. 720 p ile 1080 p arasında iki tv yi yanyana koyalım acemi bir göz fark ı çıkartamaz oyunda.ama kontrast ve tepkime süresi için söylediklerine eyvallah katılıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak reis

valla ben değmez dedim ve dün KDF-A50E2000 aldım . doğubank daki ark sordurdum 5800 den aşa veren yok bende böğle bir tv için sehpa hariç bu parayı vermem zaten bu paraya çıksam gider lcd alırdım neyse tabi hepimizn hesabı ayrı dün itibariyle aldım bakalım memnun kalacakmıyım salondaki tv işini kafamdan silmiş oldum .

hocam gule gule kullan. cok şık duruyor. inan koydugun resmi görene kadar arkadan projektör tv'yi hiç düşünmüyordum. aklımda hep iki seçenek vardı. 1. seçenekte ya 42pv60 veya 42pv600 + Hitachi PJ-TX200 alacak, plasmayı günlük kullanım için; perde projektörü de maçlar,oyunlar, sinema için kulanacktım. 2. seçenekte ise 50pv60 veya 50pv600 alacak ikisini birden tek vuruşta çıkarmış olacaktım. beni arkadan projektörlü tv almaya götürebilecek tek sebep alacağım Home Theatre sisteminin (amplili, büyük kolonlu) özellikle kolonları nasılsa duvara yapışık durmayacak olması idi. dolayısıyla plazmayı duvara assam bile yine de salonumda istediğim sadeliğe kolonların büyüklüğünden dolayı kavuşamayacaktım. ne var ki yine de duvara aslımış plazmaları gördükçe aklım hep plazmaya kayıyordu. ta ki senin salonu görene kadar. tv'in gayet güzel duruyor salonda. hem ekran yeterince büyük hem görünüşü çok şık. bilmiyorum ne yapmalıyım. arkadaşlar önerilerinizi beklıyorum. siz benim yerinde olsanız ne yaparsınız?

• tv nin konulacağı mekan tabiki önemli mekandaki seçilen yerin açısı olsun mekanın büyüklüğü olsun bunlar hem iii görüntü almak hemde şık durması açısından önemli. bu arada benim tv hakkında yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkürler. asılmalımı ? yoksa sehpa ilemi kullanılmalı? buradada devreye odanın şekli ve duvarın şekli giriyor .benim için her ikiside olabilirdi ama ben diğer odamda lcd tv kullanmama rağmen yine sehpadan izlemeği seviyorum bu kişiye göre değişir. ama hem görsellik hemde teknolojik olarak bakarsak tabi bunun içine birde rakkamsal gerçekleride koyarsak iş biraz zorlaşıyor en azından o mu bumu şumu derken bayaa bir zaman geçirmiş oluyorsunuz. ben herşeyi geçerek size şunu söylemek istiyorum.teknik değerler için göz zevkinizi geri plana atmayın eğer asmak istiyorsanız plazma değil ama kanımca lcd alın ama sehpalı olarakda benim evimde olur dersen benim aldığım cihaz hiç fena değil derim . yani kısaca tamamıyla hayal ettiğiniz şekil önemli .

• ereneren resmını koydugun urun 60 yada 70r2000 olarak gecıyor gecen aykı tuyap fuarındakı sony stand ında sxrd olarak bu urun vardı kenar cercevesı pıano fınısh parlak sıyah yanlız bugun benım sxrd almayı dusunen bır arkadasım daha var matador1980 rumuzlu oda sabah tv yı gormeye cevahır alısverıs merkezıne gıtmıs tv nın dızaynına hayran kalmıs 45dakıkadır bakıyorum buradan ayrılamıyorum dedı ajan xxx ı oynatıyorlarmıs oda benımle aynı fıkırde 4metre gerıden baktım(onun evdekı ızleme mesafesı) 127ekran plazmadan hıc farkı yok dıyor benımle aynı fıkırde

bırde rıca edıp sony nın hd yayınını ızlemıs ve resmen buyulendıgını soyledı haberınız olsun

bu arada ben bır sıteden lamba omruyle ılgılı bır yazı buldum xl5200 du lambasının modelı ıngılızce yazısını arkadasa cevırttırdım lambasını 8000saatten sonra degıstırılmesını tavsıye edıyor ve 8000saatten sonra genel goruntu performansından %50 kaybedıyormus

buda nedemek demekkı tam performansını asagı yukarı 16000 saatte kaybedıyor bu tv yı gunde 8saat acık tutsak 16000/8=2000gun yapar 1yılda 365gun olduguna gore 2000/365=5,4yıl yapar sonra lambasını degıstırırız bı 5,4 yıl daha kullanırız ehhh 1adet yedek lambayla 10yıl kullanabılırız

onemlı not:ben ve esım calısacagız ıs gunlerı ancak tv aksam acılacak oda 20 ıle 01 arası yanı pazartesı cumartesı arasında 5saat pazar gunude 14saat acık tuttugunuzu dusunun 1haftada toplam 6gunx5saat=30+pazar 14saat=44saat 44saatı 7 gune bolersek 1gunde ortalama ızleme saatımız cıkar; 44saat/7gun= yaklasık 6,5 saat yapıyor(tabıı bu benım ve esım ıcın gecerlı) eee sımdı hesap yapalım
    tv nın tam performans omru 16000saat benım gunde ızledıgım ortalama tv 6,5saat 16000/6,5=2461 2461/365gun=6,7 yıl eder demekkı benım ortalama tv ızleme suremle 1tek lamba degıstırsem 6,7yılx2=13,4yıl sony tv ızleyebılırım

• burak reis xbox 360 da nasıl bir performans yakaladığını ayrıntılı yazarsan hepimiz ilgilenmiş oluruz dvd izleyeceksende 360 dan izle son update ile dvd filmleri 720p ye upscale ediyor ve noormal halinden %15-20 civarı daha iyi görüntü elde edebiliyorsun
  • Burak reis hayırlı gunlerde kullan insallah.Salona cok yakışmış.
    Benim kdf-e50a1e değişti yerine kdf-50e2010 geldi.10 gundur kullanıyorum.Görüntü uydudan tatmin edici.
    Receiver altın uclu scart ile baglı.Belki yuv cıkıslı bir receiver daha iyi sonuc verir?
    Dvd yuv baglı.Hdmi baglamayı düşünüyorum.Kablo markası tavsiye eden olursa sevinirim.
  • kazar senınkıde hayırlı olsun dostum uydunu her ıkı ucu scartla baglayıp rgb aktarabılıyorsan(senınkınde rgb ısaretı ooo boyledır) yeterlıdır bence hıc yuv lu bırsey bakma kablo olarak sırkecıde satılan profıgold yada teknosa larda bulunan ar yada hama marka ısını gorur
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak reis

valla ben değmez dedim ve dün KDF-A50E2000 aldım . doğubank daki ark sordurdum 5800 den aşa veren yok bende böğle bir tv için sehpa hariç bu parayı vermem zaten bu paraya çıksam gider lcd alırdım neyse tabi hepimizn hesabı ayrı dün itibariyle aldım bakalım memnun kalacakmıyım salondaki tv işini kafamdan silmiş oldum .

hayırlı olsun @burakreis, güle güle kullan, iyi olmuş yakışmış
  • burak reis hayırlı olsun yakışmış
  • arkadaşlar söz verdim xbox 360 görüntüleri için resim koyuyorum daha sonra oynanabilirliğini yazıcam. arkadaşlar gelecek malum maç var bu akşam büyük tv varmı derdin var

• bunları unutmuşum bu arada hayırlı olsun diyen tüm dostlara teşekkürler.

• gayet güzel gözüküyor güle güle kullan
  • arkadaslar bırsey sormak ıstıyorum ve cıddıyım eger nakıt fıatı 4000-4500ytl ı gecmezse almayı dusunen kımler var acaba SONY KDS50 yada 55A2000 ı? eger dogubanka gelırse ben sahsen hepımız ıcın konusabılırım pazarlık yaparız
  • 55 çok büyük kaçar ama 50 yi ben ciddi ciddi düşünüyorum ama şimdilik değil önce ps3 ün avrupa çıkışını bekleyeceğim yani marttan sonra yaza doğru ya kds50 xsrd yada xbr lcd nin 46 inc i bu ikisinden birini alacağım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.