Şimdi Ara

Bedelli askerlikte para iadesi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
21.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu an bir yerde çalışıyorum fakat çalıştığım yerden memnun değilim. Ne mesaim var ne de başka bir şey hatta yeri geliyor sadece 2 haftada 1 izin yapıyorum katlanmamım tek sebebi iyi para almam fakat iş proje bazlı ve 2 senelik imza attım. Şimdi bedelli de çıkmış Ocak 2020. Ben belki haziran veya temmuz gibi gider döner işi ararım diye düşünürken büyük gol yedim. Eğer iade şansı varsa böyle bir şey yapmak istiyorum bilgisi olan var mı bu konu hakkında? 6 ay gitmem daha mantıklı celp dönemlerine baktım da şubat celbi içi 30 kasım son tarih şubatta giderim temmuz'da dönerdim, param cebimde kalırdı en azından. Gerçekten kafam çok karışık ya.

• Askerlik şubesine gidip dilekçe yazacaksınız. Onlar yönlendiriyor sizi. Dilekçeye iban numaranızı da ekleyeceksiniz. Geri ödemenin ne zaman yapılacağı konusunda net bir bilgi yok ne yazık ki.
  • Aman hocam olmasın da gerçekten 1 sene beklemek manyaklık hele benim gibi istediğiniz bir işte çalışmıyorsanız veya işsizseniz.
    düşünsenize adam işsiz aradan çıksın diye veriyor ocak 2020. Yurtdışına gönderecekler bir de geri gelecen iş yok bekle ondan sonra bedelli tarihine kadar iş ara falan falan saçmalık.
  • WirLieBen kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, iptal için başvuru yaptınız mı ? Yaptıysanız para iadesi alabildiniz mı? Teşekkürler.
  • 10 ocakta başvurdum 21 gün içinde yatı hocam bana iadesi
  • Görkem XF kullanıcısına yanıt
    Peki kardeşim bedelli için söylenen celp tarihin iadeden sonra değişti mi ? Konu önemli ve acil cevaplarsan sevinirim
    Hocam iyi günler, bir iki sorum olacaktı.
    Birincisi 4 ocak 2020 benim başlangıç tarihi. Bu tarihten önceki her hangi bir tarihte iade alma hakkım var mı, yoksa bir kaç ay öncesinden mi başvurmak gerekiyor bir bilginiz var mı?
    İkincisi ise iade talep ettikten sonra asker kaçağı olarak mı göründünüz, ya da belli bir tarihe kadar sizi tecilli mi gösterdiler? Yani mevcut durumda sizin askerlik durumunuz ne oluyor? teşekkürler.
  • arkadaşlar iadeden sonra kaçak olunup olunmadığı konusunda bilgi verebilir misiniz yeni birşeyler öğredndiyseniz.
  • MErhaba arkadaşlar bu işlem dilekçeyi verdikten sonra bile aylarca sürebiliyor. Artık dilekçenizin, verdiğiniz şubenin yoğunluğuna baglı olarak , kendi askerlik şubenize gitme süresi belirsiz. En hızlı şekilde işlemleri yapmak için ; Herhangi bir askerlik şubesine başvurup dilekçenizi doldurun , daha sonra dilekçenizin elektronik arşive yüklenmesini talep edin bu sizin hakkınız ve 20 saniyelik iş talep etmezseniz aylarca o dilekçenin posta da bekleme durumu var söyleyeyim. Israrcı olun ve Dilekcenizi elektronik arşive bir şekilde yükletin. Daha sonra Kütüğünüzün bulunduğu askerlik şubesini arayıp elektronik arşivde bir dilekçeniz olduğunu ve bu dilekçenin işleme koyulmasını talep edin. Böylelikle aylar sürebilecek dilekçe yolculugunu 5 dakka içinde halledebiliyosunuz. Kimse bundan size bahsetmiyor, bende aylarca uğraştım, işini düzgün yapan ve aldığı maaşı hak eden bir memur sağolsun bana böyle bi akıl verdi. Bugün bu işlemleri yaptım. Ve her hafta sadece cuma günü dilekçelerin Bakanlığa gittiğini ve Cuma gününden itibaren 10 gün içinde paranın hesabıma yatıcagını söyledi. Çünki yarım yamalak görevini umursamayan memurlar yüzünden bir buçuk yıl içinde yaklaşık 10-15 kere bu işlemler için şubeye gidip geldim. Aynı günde sizle paylasıyorum umarım yardımcı olmuşumdur..

• NeferianN N kullanıcısına yanıt

Merhabalar birkaç sorum olacaktı.

1) Bedelli askerlik başvurusu yapıp (yoklama,muayene,hizmet tercihi) bedelli ücretini ödedikten sonra herhangi bir sebepten ötürü bedelliden vazgeçmem durumunda en son ne zamana kadar vazgeçip ödediğim ücreti geri alma hakkım var?

2) Ben 2022 yılı içerisinde birkaç eğitim alacağım. Bedelli sevk tarihim bu süreç ile çakışırsa sevk tarihimi ileri bir celb dönemine erteleme (eğitimsel sebeplerden ötürü) talebinde bulunabiliyor muyum, değerlendirirler mi?

Daha az göster

1) Bedelli askerlik başvurusu yapıp (yoklama,muayene,hizmet tercihi) bedelli ücretini ödedikten sonra herhangi bir sebepten ötürü bedelliden vazgeçmem durumunda en son ne zamana kadar vazgeçip ödediğim ücreti geri alma hakkım var?

2) Ben 2022 yılı içerisinde birkaç eğitim alacağım. Bedelli sevk tarihim bu süreç ile çakışırsa sevk tarihimi ileri bir celb dönemine erteleme (eğitimsel sebeplerden ötürü) talebinde bulunabiliyor muyum, değerlendirirler mi?

Daha az göster

• Burhan kullanıcısına yanıt

Daha az göster

• NeferianN N kullanıcısına yanıt

merhablar hocam bulundugum ildeki askerlik şubesine 11/12/2022 tarihinde 3 adet bedelli askerlikten vazgeçtiğime dair belge verdim. 26/12/2022 tarihinde kütüğümün bulunduğu askerlik şubesini aradığımda ellerine evrağın geçtiğini ve bakanlıga gonderdiklerini soylediler. işlemleri hızlandırmak adına nereyi aramalıyım ?

• omer9205 O kullanıcısına yanıt

hocam basvuruyu ıkamet ettiğiniz ildeki askerlik şubesine yapıyorsunuz lakin siz bastan soyleyin eğer basvuru yaptıgınız kurum kutuğünüzün bağlı oldugu kurumla aynı malmudurluğüne bağlı değilse odeme yaptıgınız bırıme gondermelerini isteyin benim evrak türkiye turu atmıs sizinkisi atmasın.

• Merhaba arkadaşlar bedelli askerlik başvurusunda bulundum şimdi iptal etmek istiyorum 18 ocakta yerler belli olacak bu tarihten önce iptal edersek tekrar başvuru hakkımız oluyormuş. İptal işlemi aynı gün oluyor mu süreç uzayıp o arada yerler açıklanırsa bir sorun olur mu? Daha önceden iptal işlemi yapan arkadaşlar varsa bilgilendirirmisiniz
  • slckdnz94 S kullanıcısına yanıt

hocam sizin başınızdan geçmiş sanırım iptal işlemi. Aynı gün iptal işlemi tamamlanır mı süreci anlatırmısınız

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.