Şimdi Ara

Bazen düşünüyorum bu karakter/film buradan mı esinlenilmiş diye... [SPOİLER UYARISI]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Örneğin Arka Sokaklar'daki Mesut Komiser, birçok şeyiyle tipik Dirty Harry'e benziyor.
    Şimdi Eşkiya filmini izliyorum, en yakın dostu eski arkadaşı, hem parasını hem kız arkadaşını hem de hayatından yılları çalmış, bunun da konusu Once Upon a Time in America'ya benziyor sanki.

Aklıma geliyor bazen bunlar.

• Aynı konuda zaten zilyon tane film bulunabilir. Zilyon tane aşk filmi var hepsinde birine aşık olan kavuşan kavuşamayan birileri var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umix353

Aynı konuda zaten zilyon tane film bulunabilir. Zilyon tane aşk filmi var hepsinde birine aşık olan kavuşan kavuşamayan birileri var.

Yani örneğin Mesut Komiser için örnek vereyim, ortak özellikleri çok fazla:
    Amirini çok dinlemiyor
    Olayları kendi yöntemiyle çözmeye çalışıyor
    Tüm diğer polislerden farklı olarak şarjörlü değil revolver tabanca kullanıyor (hatta Dirty Harry'de birisi bu adamın polis olduğunu anlamıyordu, hangi polis revolver kullanır ki diyordu)
    Suçluları dövüyor gerekirse
    Karısı vefat etmiş

felan felan diye liste uzar gider, uymadıkları 1-2 özellik anca var mesela. Yoksa konu sınırlı ama sanki bunlar direk aynen alınmış gibi duruyor.
  • Türk Film-Dizilerinde özgün şeyler bulmak zor zaten kardeş 170 bölüm süren diziler bile alıntı avrupadan veya farklı yapımlardan, o yüzden ordan alınmışta olabilir
  • türk dizi filmlerin çoğu uyarlama ki zaten arkasokaklar CSI nın uyarlaması
     Bazen düşünüyorum bu karakter/film buradan mı esinlenilmiş diye... [SPOİLER UYARISI]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asosyal adam -- 29 Temmuz 2014; 18:33:20 >
  • Clint Eastwood'un yanına kimse yaklaşamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jim Carrey

Clint Eastwood'un yanına kimse yaklaşamaz

+1
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.