Şimdi Ara

BAYMAK & BRÖTJE NOVADENS EXTRA (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.751
Cevap
24
Favori
167.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayret ben ıspartada ki telefonunun verdiğim servisi ne zaman arasam her seferinde ulaştım.
    artık kış geldi işler sıkıştı önüne gelen arıyor diye veya başka bir drdi var da açmıyorsa bilemiyorum.
    daha 3-4 gün önce aradım hemen cevap vermişti.
  • Evet ARKADAŞLAR AYNEN YAZIYORUM BENİM KOMBİNİN PARAMETRELERİNİ

CH SL :45
    CH 0: 33.5 Değişiyor
    CH FL:---- Böyle yazıyor
    CH SP: 29 değişiyor
    CH MX : 80
    CH MİN :20
    CH25R :20
    CH25F: 80
    HW 0 : 32 Değişiyor
    HW SP : 38
    HW RD : 35
    HW MX : 60
    HW MİN : 35

PWR : 0
    S FAN : 0
    K EXH : 16

BUILD: .5
    KORR: 5
    AMBON : 1
    SDR : .5

HW PR : .1
    OFF LR : 0.0
    OFFL1 : 0
    L FCT : 0
    LT IME : 1
    LTEMP : 60

COOL: 0
    LMU34 : 1
    ST BY :1
    R MOD : 1

EVET ARKADAŞLAR OLAY BUDUR FARKLI OLAN VARSA YAZARSA SEVİNİRİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASRIN32

Evet ARKADAŞLAR AYNEN YAZIYORUM BENİM KOMBİNİN PARAMETRELERİNİ

CH SL :45
    CH 0: 33.5 Değişiyor
    CH FL:---- Böyle yazıyor
    CH SP: 29 değişiyor
    CH MX : 80
    CH MİN :20
    CH25R :20
    CH25F: 80
    HW 0 : 32 Değişiyor
    HW SP : 38
    HW RD : 35
    HW MX : 60
    HW MİN : 35

PWR : 0
    S FAN : 0
    K EXH : 16

BUILD: .5
    KORR: 5
    AMBON : 1
    SDR : .5

HW PR : .1
    OFF LR : 0.0
    OFFL1 : 0
    L FCT : 0
    LT IME : 1
    LTEMP : 60

COOL: 0
    LMU34 : 1
    ST BY :1
    R MOD : 1

EVET ARKADAŞLAR OLAY BUDUR FARKLI OLAN VARSA YAZARSA SEVİNİRİM

Bendede chsl 55 gerisi ayni. ama soyledigim problem var neden bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar servis sonunda geldi.biraz inceledi bakti.ben parametre ayarlarinda bir yanlisluk olabilir dedim.biz param. ayar. degistiremiyoruz dedi. En sonunda abi dediklerin gibiyse paneli degisrirelim bakalim ne olucak dedi.siparis girecekmis 1 haftaya gelir dedi bakalim ne olucak durum. umarim sonuca ulasiriz.

sorunum buydu: Arkadaşlar benimde kombim novadens extra 330 olanından.Problemim şu: Kombi çıkış sıcaklığım 55 olarak ayarlı.Oda termostatım 20 derece gösteriyor, ben dereceyi 21 gelmesini istediğim zaman sıcaklık 55 oluyor fakat 0.1-0.2 vb. artış olduktan sonra 55 olarak çıkan değer 38-40 olarak düşüyor.Bu sebeblede ayarladığım 21 dereceye ulaşmıyor.Sürekli olarakda o dereceye gelmesi için kombi kendini çalıştırıyor.Böylelikle ne o dereceye ulaşabiliyorum nede randımanlı bir şekilde verim alabiliyorum.Sonuç olarak ta kombi süreklii çalışır durumda.Kafayı sıyırmak üzereyim:)Ne servis nede genel merkez'ede ulaşamıyorum.Yardımcı olurmusunuz.Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByElektro32 -- 30 Kasım 2012; 13:55:21 >

• arkadaşlar hiç farklılık yokmu ayarlarda sizin ayrıca problemi olanlar çözdümü bi yardımcı olsanız
  • benim sorunumda aynı byelektro32 ile aynı çözüm arayışlarımız devam ediyor cihazdan alırken 2 adet almıştık ötekinde sorun yok servis fazla diretemiyor sağlam diye hemen öteki cihazı gösteriyorum şimdi kontrol panelini gönderdik yenisini bekliyoruz ben hala kart değişelim diyorum ama servis bu laf anlamıyor kontrol paneli gelsin bakalım sonucu paylaşırım gene bu arada 200 m3 devirdik bu ayda helal olsun bana geçen sene kara kışta 350 m3 yakmıştım :)
  • @Mdemir67 @Byelektro32 sizin yazılım kartlar değişti mi? Eğer kartlar değişti ise sorun sonradan başlamış olabilirmi ? Acaba gelen kart panel ile uyumsuz olabilirmi ?
  • Baymak novadens extra 28 fi nin motoru bu, manuel olarak ayar yeri göremedim. yazılımdan da motor kademesi ayar yeri yok sanırım.

BAYMAK & BRÖTJE NOVADENS EXTRA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

@Mdemir67 @Byelektro32 sizin yazılım kartlar değişti mi? Eğer kartlar değişti ise sorun sonradan başlamış olabilirmi ? Acaba gelen kart panel ile uyumsuz olabilirmi ?

benim kart hiç değişmedi cihazıda 15.08.2011 yılında alındı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiko_cmax

Baymak novadens extra 28 fi nin motoru bu, manuel olarak ayar yeri göremedim. yazılımdan da motor kademesi ayar yeri yok sanırım.

Motorun daha yakından çekilmiş resmini eklemek mümkünmü sanki ayar var gibi, ok işareti görür gibiyim ama resim net değil

• evet var ama ben motorun dönüş yönü müdür diye düşündüm. bir de geniş bir vida var. motordan anlayan arkadaşlar varsa yorum yapabilirler belki. kombi yeni, garanti belası olmasa çok şey deniyeceğimde....

• quote:

Orijinalden alıntı: ByElektro32

Arkadaslar servis sonunda geldi.biraz inceledi bakti.ben parametre ayarlarinda bir yanlisluk olabilir dedim.biz param. ayar. degistiremiyoruz dedi. En sonunda abi dediklerin gibiyse paneli degisrirelim bakalim ne olucak dedi.siparis girecekmis 1 haftaya gelir dedi bakalim ne olucak durum. umarim sonuca ulasiriz.

sorunum buydu: Arkadaşlar benimde kombim novadens extra 330 olanından.Problemim şu: Kombi çıkış sıcaklığım 55 olarak ayarlı.Oda termostatım 20 derece gösteriyor, ben dereceyi 21 gelmesini istediğim zaman sıcaklık 55 oluyor fakat 0.1-0.2 vb. artış olduktan sonra 55 olarak çıkan değer 38-40 olarak düşüyor.Bu sebeblede ayarladığım 21 dereceye ulaşmıyor.Sürekli olarakda o dereceye gelmesi için kombi kendini çalıştırıyor.Böylelikle ne o dereceye ulaşabiliyorum nede randımanlı bir şekilde verim alabiliyorum.Sonuç olarak ta kombi süreklii çalışır durumda.Kafayı sıyırmak üzereyim:)Ne servis nede genel merkez'ede ulaşamıyorum.Yardımcı olurmusunuz.Teşekkürler. 

şu anda benimde aynı 55 ayarlı kombi ama 40-42 dolaşıyor anlamadım gitti bende ıspartadayım ama benimki eski versiyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASRIN32 -- 1 Aralık 2012; 20:01:29 >

• quote:

evet var ama ben motorun dönüş yönü müdür diye düşündüm. bir de geniş bir vida var. motordan anlayan arkadaşlar varsa yorum yapabilirler belki. kombi yeni, garanti belası olmasa çok şey deniyeceğimde....

Onlar değilmiş zaten biraz araştırdım, genelde siyah kutunun üzerinde anahtar gibi bişey var I - II - III kademeleri var.

• quote:

quote:

evet var ama ben motorun dönüş yönü müdür diye düşündüm. bir de geniş bir vida var. motordan anlayan arkadaşlar varsa yorum yapabilirler belki. kombi yeni, garanti belası olmasa çok şey deniyeceğimde....

Onlar değilmiş zaten biraz araştırdım, genelde siyah kutunun üzerinde anahtar gibi bişey var I - II - III kademeleri var.

Slm arkadaslar artik biliyorsunuz hem ben kombimi degiscem hem de annemler seneye dogalgaza gececek bu sene mantolama yapildi pimapen takildi bu sene son kez komurle isiniyorlar.sivas gibi inanilmaz soguk bir yerde yasiyoruz o sebeple kombi arastirmasi yapiyorum yavas yavas.ilk sirada novadens vardi ikinci siarada ise nitromix vardi ama soguyorum novadensten .

• quote:

@Mdemir67 @Byelektro32 sizin yazılım kartlar değişti mi? Eğer kartlar değişti ise sorun sonradan başlamış olabilirmi ? Acaba gelen kart panel ile uyumsuz olabilirmi ?

Yok kart degismedi. panelide zorla bir degiselim dedi yeni panel bwkliyorum suan icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ASRIN32

quote:

Orijinalden alıntı: ByElektro32

Arkadaslar servis sonunda geldi.biraz inceledi bakti.ben parametre ayarlarinda bir yanlisluk olabilir dedim.biz param. ayar. degistiremiyoruz dedi. En sonunda abi dediklerin gibiyse paneli degisrirelim bakalim ne olucak dedi.siparis girecekmis 1 haftaya gelir dedi bakalim ne olucak durum. umarim sonuca ulasiriz.

şu anda benimde aynı 55 ayarlı kombi ama 40-42 dolaşıyor anlamadım gitti bende ıspartadayım ama benimki eski versiyon

Hocam kombinin sicakligini artirmayi denermisin.panelin bulundugu ortam petekleri yetersiz kaliyor olabilir. 60 yap hocam sen istersen.

• quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

quote:

quote:

Slm arkadaslar artik biliyorsunuz hem ben kombimi degiscem hem de annemler seneye dogalgaza gececek bu sene mantolama yapildi pimapen takildi bu sene son kez komurle isiniyorlar.sivas gibi inanilmaz soguk bir yerde yasiyoruz o sebeple kombi arastirmasi yapiyorum yavas yavas.ilk sirada novadens vardi ikinci siarada ise nitromix vardi ama soguyorum novadensten .

Soğumak için henüz erken, önce bu kışı bir atlatalım kronik sorunları çıkarsa doğal olarak soğursunuz. Daha çok yeni ufak tefek problemler illaki olacak. Acele etmenize gerek yok. Sizin iyi kötü bir kombiniz var, annenleriniz seneye geçiyor en azından bir 6 ay var önünüzde. Bana sorarsanız izleme listesine Aristonun EVO serisini de ekleyin.

• Arkadaşlar bende Novadens extra 330 var. tripleks dairenin 2 katını çalıştırıyorum. Yerden ısıtmalı. Kontrol panelini salona aldım ve ambon değerini 1 yaparak oda termostatı olarak çalıştırıyorum. gidiş suyu sıcaklığını 50 dereceye ayarladım. yerden ısıtma sistemlerinde oda sıcaklık değeri çok geç değiştiğinden (geç ısınma geç soğuma) çalışma ve durma süres çok uzun oluyor o nedenle haftalık program yaparak kullanıyorum. Ev güneş aldığından gündüzleri çalışmadığı halde sıcaklık artıyor. 16:30 da çalışmaya başlıyor, 02:00 de duruyor. çalışıyor dediğim zamanda comfort sıcaklık (20 derece ama 2 derece eksik gösteriyor, ayarlamadım), duruyor dediğim zamanda economi (17 derece) devreye giriyor. Bu yıl yakıt tasarrufu için ikinci katın yer ısılarını kapattım. Sadece 2 yatak odasına panel taktım. 16:30 - 02:00 arasında kombi devrede olduğundan bu süre içerisinde odalar ısınıyor ve bu sıcaklık sabaha kadar yeterli oluyor. tüketimde düşme oldu. Alt katta 22-23 derecenin altına düşmüyor. Bu kombilerde çok fazla parametre ve ayar var, kullanım kılavuzundan herşeyi anlamak çok zor. Sadece Türkçeye tercüme edilip konulmuş, açıklama yok. Aslında konuyyu bilen uzman kişilerin anlaşır şekilde Türkçeleştirmesi gerekir. Şimdi parametre ayarlarındaki şu ayrdan kim ne anlayabilirki; SDR : Oda histerezsizi 0.5 den 4 değerine kadar ayarlanır . Yanına küçük bir açıklama koysan işte kombinin durma çalışma sıcaklık farkını ayaralar, örneğin 1 değeri, ayarladığın oda sıcaklığının 1 derece üzerinde durdurur, 1 derece altında çalıştırır diye. Adı üzerinde kullanıcı kılavuzu. Bu kılavuzu kullananlar muhtemelen ilk defa bir kombi alıyorlar sıfır bilgiye sahip. Haftalık programlama yaparken (ben 7 gün seçip tek seferde haftanın bütün günlerine aynı ayarı yapıyorum) günlük 4 ayar yapabiliyorsunuz. İlk ayar 00:00 dan başlayarak çalışma ve durma saatini ayarlıyorsunuz. 2. ayar birinci ayardan sonraki bir zamandan başlamalıdır. örneğin benimki; 1. ayar 00:000 da başlıyor. 00:02 de duruyor. 2. ayar 16:30 da başlıyor 24:00 te duruyor. 3. ve 4. ayarlar 24:00 te başlıyor 24:00 te duruyor (başlangıç ve durma saatleri aynıysa bir sonrakine geçer, bir sonraki ertesi günün 00:00 saati olduğundan 16:30 da çalışmaya başlayan kombi 02:00 ye kadar devam ediyor). Bu programlamada sadece başlama ve durma saatlerini ayarlayabiliyorsun, çalıştığı zaman zarfında comfort oda sıcaklığını, durma anında economi aoda sıcaklığını baz alıyor. (durma anında economi oda sıcaklığının altına düşülürse yine çalışıyor, economi sıcaklık değerine ulaşıncaya kadar. eğer bu saatlerde hiç çalışmasın diyorsan economi sıcaklık değerini düşüreceksin.) ama şu saatler arası kombi çıkış suyu sıcaklığı şu kadar olsun, şu saatler arasında bu kadar olsun diye bir ayar yok. (mesela buderus'ta var) Havalar biraz daha soğuyunca ben örneğin gece 2'den sonra sabah 7'ye kadar 40 derecede çalışmaya devam etsin isterim. Bunu yapamıyorum. (veya ben bilmiyorum). Bunu niye istiyorum, salonda oda termostadı var sorun yok ama diğer yatak odalarında yer ısıyı kapatınca 02:00 den sonra hızla soğuyor. O yüzden düşük sıcaklıkta bir müddet daha çalıştırma ihtiyacı olabiliyor. Artık mecburen çalışma süresini uzatıp belki dereceyi 45'e filan düşüreceğiz. Ama en iyi yoğuşmayı gidiş suyu sıcakılığı 50 drecede yaptığı söyleniyor (telefonda konuştuğum Baymak Servislere bakan yetkilisi söylemişti).

Genel olarak Kombiden memnunum, kombyi girişteki kapalı alana monte ettiğim için ben sesini duymuyorum, o yüzden sesli çalışıyor diyenlere birşey diyemem ama kardeşimin de aynı kombiden var ve mutfakta ondan da bir şikayet duymadım. Diğer kombilereden daha fazla yakmıyor hatta az yakıyor. Servisler çok eğitimsiz, kesinlikle hiçbirşey bilmiyor. Bütün yoğuşmalı kombilerin gidiş suyu sıcaklığını 70 dereceye ayarlayıp gitmiş. aslında bu bilgisiz servisler firmaya büyük zarar veriyor. bozuk ayar veya ayarlayamamaktan dolayı çok yakıyor, durmuyor v.s şikayetler müşterileri üründen soğutuyor. kullanma kılavuzunun anlaşılır olmaması da bu şikayetleri gideremiyor. Aslında bütün ayarları tam düzgün yapabilsek (örneğin yanma eğrisi, dış hava sensörü ve bilmediğimiz birçok parametre ayarları. hepsininde bir önemi olmalı herhalde. ister istemez fabrika ayarlarında kullanıyoruz) çok daha ekonomik bir kombi olduğuna inanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: baykep

Arkadaşlar bende Novadens extra 330 var. tripleks dairenin 2 katını çalıştırıyorum. Yerden ısıtmalı. Kontrol panelini salona aldım ve ambon değerini 1 yaparak oda termostatı olarak çalıştırıyorum. gidiş suyu sıcaklığını 50 dereceye ayarladım. yerden ısıtma sistemlerinde oda sıcaklık değeri çok geç değiştiğinden (geç ısınma geç soğuma) çalışma ve durma süres çok uzun oluyor o nedenle haftalık program yaparak kullanıyorum. Ev güneş aldığından gündüzleri çalışmadığı halde sıcaklık artıyor. 16:30 da çalışmaya başlıyor, 02:00 de duruyor. çalışıyor dediğim zamanda comfort sıcaklık (20 derece ama 2 derece eksik gösteriyor, ayarlamadım), duruyor dediğim zamanda economi (17 derece) devreye giriyor. Bu yıl yakıt tasarrufu için ikinci katın yer ısılarını kapattım. Sadece 2 yatak odasına panel taktım. 16:30 - 02:00 arasında kombi devrede olduğundan bu süre içerisinde odalar ısınıyor ve bu sıcaklık sabaha kadar yeterli oluyor. tüketimde düşme oldu. Alt katta 22-23 derecenin altına düşmüyor. Bu kombilerde çok fazla parametre ve ayar var, kullanım kılavuzundan herşeyi anlamak çok zor. Sadece Türkçeye tercüme edilip konulmuş, açıklama yok. Aslında konuyyu bilen uzman kişilerin anlaşır şekilde Türkçeleştirmesi gerekir. Şimdi parametre ayarlarındaki şu ayrdan kim ne anlayabilirki; SDR : Oda histerezsizi 0.5 den 4 değerine kadar ayarlanır . Yanına küçük bir açıklama koysan işte kombinin durma çalışma sıcaklık farkını ayaralar, örneğin 1 değeri, ayarladığın oda sıcaklığının 1 derece üzerinde durdurur, 1 derece altında çalıştırır diye. Adı üzerinde kullanıcı kılavuzu. Bu kılavuzu kullananlar muhtemelen ilk defa bir kombi alıyorlar sıfır bilgiye sahip. Haftalık programlama yaparken (ben 7 gün seçip tek seferde haftanın bütün günlerine aynı ayarı yapıyorum) günlük 4 ayar yapabiliyorsunuz. İlk ayar 00:00 dan başlayarak çalışma ve durma saatini ayarlıyorsunuz. 2. ayar birinci ayardan sonraki bir zamandan başlamalıdır. örneğin benimki; 1. ayar 00:000 da başlıyor. 00:02 de duruyor. 2. ayar 16:30 da başlıyor 24:00 te duruyor. 3. ve 4. ayarlar 24:00 te başlıyor 24:00 te duruyor (başlangıç ve durma saatleri aynıysa bir sonrakine geçer, bir sonraki ertesi günün 00:00 saati olduğundan 16:30 da çalışmaya başlayan kombi 02:00 ye kadar devam ediyor). Bu programlamada sadece başlama ve durma saatlerini ayarlayabiliyorsun, çalıştığı zaman zarfında comfort oda sıcaklığını, durma anında economi aoda sıcaklığını baz alıyor. (durma anında economi oda sıcaklığının altına düşülürse yine çalışıyor, economi sıcaklık değerine ulaşıncaya kadar. eğer bu saatlerde hiç çalışmasın diyorsan economi sıcaklık değerini düşüreceksin.) ama şu saatler arası kombi çıkış suyu sıcaklığı şu kadar olsun, şu saatler arasında bu kadar olsun diye bir ayar yok. (mesela buderus'ta var) Havalar biraz daha soğuyunca ben örneğin gece 2'den sonra sabah 7'ye kadar 40 derecede çalışmaya devam etsin isterim. Bunu yapamıyorum. (veya ben bilmiyorum). Bunu niye istiyorum, salonda oda termostadı var sorun yok ama diğer yatak odalarında yer ısıyı kapatınca 02:00 den sonra hızla soğuyor. O yüzden düşük sıcaklıkta bir müddet daha çalıştırma ihtiyacı olabiliyor. Artık mecburen çalışma süresini uzatıp belki dereceyi 45'e filan düşüreceğiz. Ama en iyi yoğuşmayı gidiş suyu sıcakılığı 50 drecede yaptığı söyleniyor (telefonda konuştuğum Baymak Servislere bakan yetkilisi söylemişti).

Genel olarak Kombiden memnunum, kombyi girişteki kapalı alana monte ettiğim için ben sesini duymuyorum, o yüzden sesli çalışıyor diyenlere birşey diyemem ama kardeşimin de aynı kombiden var ve mutfakta ondan da bir şikayet duymadım. Diğer kombilereden daha fazla yakmıyor hatta az yakıyor. Servisler çok eğitimsiz, kesinlikle hiçbirşey bilmiyor. Bütün yoğuşmalı kombilerin gidiş suyu sıcaklığını 70 dereceye ayarlayıp gitmiş. aslında bu bilgisiz servisler firmaya büyük zarar veriyor. bozuk ayar veya ayarlayamamaktan dolayı çok yakıyor, durmuyor v.s şikayetler müşterileri üründen soğutuyor. kullanma kılavuzunun anlaşılır olmaması da bu şikayetleri gideremiyor. Aslında bütün ayarları tam düzgün yapabilsek (örneğin yanma eğrisi, dış hava sensörü ve bilmediğimiz birçok parametre ayarları. hepsininde bir önemi olmalı herhalde. ister istemez fabrika ayarlarında kullanıyoruz) çok daha ekonomik bir kombi olduğuna inanıyorum.

Kesinlikle servis ve kullanım klavuzu hakkında söyledikleriniz doğru. bende de aynı kombinin 28 i var dublex evde kullanıyorum. servis geldi kurdu, 65 dereceye ayarladı ve gitti. dijital gösrege 10 gün boyuca üzerindeydi ve tesisat ısısına göre yandı. göstergeyi içeri almak için servis 50 tl istiyor. iş başa düşünce herşeyi kendimiz yapıyoruz. önce göstergeyi içeri aldım. yine forumlardan araştırıp AMBON değerinin nerede olduğunu kendim buldum (serviste bilmiyordu sanırım) bizimki Türkiye'de üretilen model olduğundan AMBON denilen menü hemen görünmüyor. PARAM menüsünde iki tuşa aynı anda basıp önce ambon değerini görüyorsun sonra oda termostatı şeklinde kullanabiliyorsun. neyse kötü komşu insanı mal sahibi yaparmış misali biz de neredeyse kombi uzmanı olacaz bu gidişle

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

quote:

quote:

Soğumak için henüz erken, önce bu kışı bir atlatalım kronik sorunları çıkarsa doğal olarak soğursunuz. Daha çok yeni ufak tefek problemler illaki olacak. Acele etmenize gerek yok. Sizin iyi kötü bir kombiniz var, annenleriniz seneye geçiyor en azından bir 6 ay var önünüzde. Bana sorarsanız izleme listesine Aristonun EVO serisini de ekleyin.

Haklisiniz.ariston evo aklimdaki kombilerden ama ne cevremde ne de forumda tek bir kullaniciya rastlayamadim

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.