Şimdi Ara

Bayilere araba gelme ihtimali?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hocalarım, youtube da bazı kanallarda 2023 yılında çip krizinin çözüleceği bayilere araba geleceği gibi videolar var. Tersini diyen de var temmuza vs. sıradayız gibi. Öyle bir şey olma ihtimali var mı? Rengini paketini umursamadan ne geldiyse alma devrinin bitmesini dört gözle bekliyorum cidden.

• daha bugün ankaradan samsuna giderken; çorumu geçtikten sonra tam neresi hatırlamıyorum ama kdenize doğru 8 adet sıfır Renault marka otomobil tır üstünde taşınıyordu.

• mahmut_emmi kullanıcısına yanıt
    Vay be 8 araba. Çip sıkıntısı bitmiş demek. Helal olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9 arabada ben gördüm yolda

• Gaziantep Citroen bayisi bugün sıfır araçları tırdan indirdi. İki gün önce Renault araçlar tırdan bayiye indi. İçeri girip sormadım bile, cevap belli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wv bulabilen yok sanırım ama. Golf özellikle

• mahmut_emmi kullanıcısına yanıt
    Renoda büyük stok var sanırım
    Yada düşen bu satışları tekrar arttırmak için harekete geçtiler

• Sahsi görüşümdür...
    Arkadaslar bence sifir arac bayilere artik uzun sure gelmeyecek gelsede sinirli sayida neden mi? Bence tum ureticiler suan elektrikli araclara yöneldiler. Çip ne kadar dogru ise o kadar da hikaye gibi.Yakin zamanda elektrik teknolojisi icin dönüşüm calismalari bence coktan basladi ve artik firmalarda benzinli-dizel motorlarda gerek arac uretimi gerek yedek parca uretiminde daralmaya gitmek icin uretimi kıstılar.Cunku herkes elektrikli arac icin yarista iken kimse 5-10 yil sonrasi icin günümüz motorlarindaki yedek parcalar icin vakit harcamaz diye düşünüyorum.Dedimya bnm fikrim belkide yanlis dusunuyorumdur...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Oxygen__ kullanıcısına yanıt

Teoride doğru ama avrupadaki sıfır araç satışlarıyla çelişiyor. Ne hikmetse onlar benzinli araç bulabiliyor :) Bize gelince yok

• Parça tedariğin sıkıntılar devam ediyor, geçen seneye nazaran daha iyi durumda sadece.

• Türkiyede ekonomi stabil gitmedikçe böyle devam edecek, çip krizi ile alakası yok. Net talebi kestirmeyen üretici arzı düşük tutuyor.

Avrupada 10bin satar dediği aracı 10bin üretiyor, sahiden de yaklaşık bu kadar talep oluyor. Biz de ise 10bin satar diyor, kur, vergi, piyasa şartları sabit olmadığı için talep 5bine iniyor, oradan bir anda 20bine çıkıyor.

• chip krizi, tedarik sorunu falan varsa nasıl oluyor da

aralık 2022 son 5 yılın rekoru,

ocak ve şubat 2023'de tüm yılların satış rekoru kırılıyor.

araba sana yok, karaborsacıya, galericiye var.

• 19can84 1 kullanıcısına yanıt

Size katılıyorum hocam ama şöyle bir durum da var. En çok satılan araç egea  

• Bayiler araba dolu hala çip krizine inananlar var yazık. Etrafında demek ki bir dayın yok ya da söz sahibi değilsin ki sana araç yok deniyor.

• berkay_53 kullanıcısına yanıt

Maalesef hocam benim dayım yok söz sahibi de değilim.

• Ne diyorsun başkan sen. Bu kadar araç tüm ortadoğunun araç sıkıntısını çözer. Fiyatlar düşecek demekki.

• Son üç aracımı da sıfır aldım. Genelde orta halli sıfır araç alıp 3-4 yaşında satıyorum. Şu an elimde 3 yaşında egea var. Yine sıfıralma niyetim var, 600-800 arası geniş skalada marka takıntısı olmadan c sınıfı araç bakıyorum ama bayilerde araç yok. Ben takıntılı adamım, bayi dışında araba almam. Sonuna kadar beklerim.

• Bayilere sürekli olarak araç geliyor. Gelmeseydi yukarıdaki arkadaşın dediği gibi satış rekorları kırılmazdı. Ancak Siz parayı cebinize koyup bayiye giderseniz bulamazsınız!

Ülkemizde olmasa da özellikle avrupa'da kamyon şöförü sıkıntısı var! Limanlara gidecek yada limandan gelecek malları taşıyacak kamyon-tır sürücüsü sıkıntısı cip sıkıntısının önüne geçmiş durumda. Ayrıca üretilen araçların satışa sunulacağı pazar sıralamasında Türkiye (ne yazıkki) en alt sırada! Bizde satılan araçlar tüm avrupadan daha ucuz fiyatla ithal ediliyor. Durum böyle olunca gelen az aracı; yüksek kapora veya fiyatın tamamını ödeyenler ile kullandığı aracı takasa verenlere öncelikli olarak satılıyor. Geriye elinde kalanı da ister aksesuarlı yada açıktan (araç fiyatına göre) 50-100-200 bin liralık ekler ile satışa sunuluyor.

Yani diyeceğim; paranızın yettiği aracı nerede bulursanız hemen alın ;)

• haziran, temmuz, ağustos, eylül ayında üretim biraz daha fazla oluyor. yaz gelince pusuya yatın.

• Yeter artik gelsin dunyanin hicbir yerinde yoktur boyle birsey.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.