Şimdi Ara

Battlefield 4 Türkçe gelsin mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biliyorsunuz artık Türkiye oyun lokalizasyonu konusunda ciddi adımlar atıyor. Daha dün Sony Türkiye ile yeni PS3 ve PS Vita oyunu Sly Cooper: Thieves in Time'ın Türkçe dublaj yapımı için Melodika stüdyosuna gitmiştik ki bugün de sizlere onun videosunu sunduk.

Elbette gerek Sony, gerek Crytek ve diğer firmaların bu çabaları oyun camiasından takdir görüyor lakin bütün işi de onlardan beklememek lazım. Biz oyuncuların da üzerimize düşen görevler var. Bunlardan bir tanesi de yurt dışındaki yapımcı şirketlere baskı kurarak belli oyunları Türkçe olarak ne kadar istediğimiz hissettirmek. Hepsi başarılı olmasa da aradan bir iki tane bile çıksa bu hepimizin kazancı olacaktır.

İşte Emir Uluğ adlı okurumuz da bu tarz bir çaba içerisine girişmiş. Şu sıralar yeni yeni haberleri çıkmaya başlayan Battlefield 4'ün Türkçe lokalizasyonunun yapılması için gerek EA'ya gerek DICE'a baskı kurmak. Bakın Emir bu konuda ne diyor:

"Arkadaşlar biliyorsunuz ki Battlefield 3 çıkışı ile ülkemizde hayli bir Battlefield oyuncusu arttı. Artık bize de DICE'a sesimizi duyurma zamanı. Eğer 1.100 kişiye ulaşırsak, DICE bu konuda hakkında bir şeyler yapabilir."

"Artık DICE ve EA'ya sesimizi duyurma vakti geldiğini düşündüm. DICE'a bundan 1 ay önce Türkçe seslendirmeler gelecek mi hakkında mesaj atmıştım.Bana 'Bunu şu anlık yapmak imkansız ama ilerde olabilir' diye döndüler. Ben de bunu fırsat bildim ve Battlefield.com'u ile Battlelog'u Türkçe görmek için imza kampanyası başlattım. Şu an 226 destekçi var ve git gide artıyor. Çok güzel yorumlar atılıyor. Artık size de başvurma gereği duydum destek çıkmak ister misiniz diye. Eğer amacımıza ulaşırsak, DICE ve EA'ya mesaj atacağım."

Her ne kadar şu anki çaba Battlefield.com'u ile Battlelog için olsa da neden Türkçe bir Battlefield 4 de gelmesin?

Biz Emir'e sonuna kadar destek vermeye hazırız. Olay sadece Battlefield olup olmaması değil sadece yabancı bir yapım firmasına ülkemizde oyunlara ne kadar değer verdiğimizi göstermek ve akıllardaki o "Bunlar korsan kullanıyor zaten" imajını silmek.

Destekte bulunmak isteyenler http://www.change.org/tr/kampanyalar/ea-dice-please-translate-battlefield-com-to-turkish adresinden katılım yapabilirler.

Şimdiden destek çıkan herkese Merlin'in Kazanı adına teşekkürler.

Alıntı.

• arkadaşlar Merlinin Kazanında bu konuyu gördüm ve forumdan daha çok kişiye ulaşabileceğimizi düşünürek paylaşmak istedim.
  • Hep Destek Tam Destek Gs Forumu Totem Konusundaki Adamlar Gelse Yapmıyacakları Türkçe Oyun Kalmaz
  • Bu grub'u ilerde türkçe olacak oyunlar için kurmuştum, hala aktifitir.

Buraya da gönderi yapıp destek alabilirsiniz.Grubuda daha fazla kişiye önerip, ilerde çıkacak oyunlar için firmalara baskı yapılabilir.

https://www.facebook.com/groups/155395071137517/?ref=ts&fref=ts
  • Bende imzaladım, olur veya olmaz, küçükte olsa sesimizi duyuralım...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar ben daha degisik bir dusunce icerisindeyim madem bizler turkce dublaj istiyoruz turkiyeden bir ekip kuralim ve bu ekip seslendirmeleri yapsin kimsenin bu konuda fazla maliyet isteyecegini dusunmuyorum ben sahsen amator bir tenor olarak hem kalin seste hemde ince seste ucretsiz seslendirme yaparim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlık çok komik olmuş. Yok gelmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Blacktree

Başlık çok komik olmuş. Yok gelmesin.

Konu martta açılmış

• quote:

Orijinalden alıntı: YusufTaziM.

quote:

Konu martta açılmış

ee?
  • quote:

quote:

quote:

Konu martta açılmış

ee?

Sırf başlığı elestirdigin için hortlatmana gerek yok..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Konu martta açılmış

ee?

Sırf başlığı elestirdigin için hortlatmana gerek yok..

Başlığa olan eleştirimizi ifade etmek için konuya mesaj atmamız gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxpashaxx

Biliyorsunuz artık Türkiye oyun lokalizasyonu konusunda ciddi adımlar atıyor. Daha dün Sony Türkiye ile yeni PS3 ve PS Vita oyunu Sly Cooper: Thieves in Time'ın Türkçe dublaj yapımı için Melodika stüdyosuna gitmiştik ki bugün de sizlere onun videosunu sunduk.

Elbette gerek Sony, gerek Crytek ve diğer firmaların bu çabaları oyun camiasından takdir görüyor lakin bütün işi de onlardan beklememek lazım. Biz oyuncuların da üzerimize düşen görevler var. Bunlardan bir tanesi de yurt dışındaki yapımcı şirketlere baskı kurarak belli oyunları Türkçe olarak ne kadar istediğimiz hissettirmek. Hepsi başarılı olmasa da aradan bir iki tane bile çıksa bu hepimizin kazancı olacaktır.

İşte Emir Uluğ adlı okurumuz da bu tarz bir çaba içerisine girişmiş. Şu sıralar yeni yeni haberleri çıkmaya başlayan Battlefield 4'ün Türkçe lokalizasyonunun yapılması için gerek EA'ya gerek DICE'a baskı kurmak. Bakın Emir bu konuda ne diyor:

"Arkadaşlar biliyorsunuz ki Battlefield 3 çıkışı ile ülkemizde hayli bir Battlefield oyuncusu arttı. Artık bize de DICE'a sesimizi duyurma zamanı. Eğer 1.100 kişiye ulaşırsak, DICE bu konuda hakkında bir şeyler yapabilir."

"Artık DICE ve EA'ya sesimizi duyurma vakti geldiğini düşündüm. DICE'a bundan 1 ay önce Türkçe seslendirmeler gelecek mi hakkında mesaj atmıştım.Bana 'Bunu şu anlık yapmak imkansız ama ilerde olabilir' diye döndüler. Ben de bunu fırsat bildim ve Battlefield.com'u ile Battlelog'u Türkçe görmek için imza kampanyası başlattım. Şu an 226 destekçi var ve git gide artıyor. Çok güzel yorumlar atılıyor. Artık size de başvurma gereği duydum destek çıkmak ister misiniz diye. Eğer amacımıza ulaşırsak, DICE ve EA'ya mesaj atacağım."

Her ne kadar şu anki çaba Battlefield.com'u ile Battlelog için olsa da neden Türkçe bir Battlefield 4 de gelmesin?

Biz Emir'e sonuna kadar destek vermeye hazırız. Olay sadece Battlefield olup olmaması değil sadece yabancı bir yapım firmasına ülkemizde oyunlara ne kadar değer verdiğimizi göstermek ve akıllardaki o "Bunlar korsan kullanıyor zaten" imajını silmek.

Destekte bulunmak isteyenler http://www.change.org/tr/kampanyalar/ea-dice-please-translate-battlefield-com-to-turkish adresinden katılım yapabilirler.

Alıntı.
    quote:

hocam bende imzamı attım. 299 imza daha gerekiyor diyor 299 imzadan sonra oyun Türkçe olarak çıkma ihtimali yüksek mi oluyor.

• gelmesin bf mp oynanan bir oyun single çöpün önde gideni onun yerine gta 5 gelsin
  • Neyin ne olduğunu biliyoz...
  • Sonuna Kadar Destek !
  • Başlığı görünce Hayri Gülle geldi aklıma...
  • BF3 çok Türkiye de çok sattıysa eminim Türkçe gelecektir artık oyun firmaları Sony , Crytek ve Diablo 3 sayesinde Türkiyenin potansiyelini anladılar.Diablo 3 çıktığı gün Taksimde ki kalabalığı görünce gözlerim yaşardı costplay bir bayan vardı evlenme teklif edecektim baya binlerce kişi vardı.
  • Gta 5 için yapılan kampanya aşırı fiyaskoboldu ya.. O kadar destek aldığı halde bir anlık olması çok kötü oldu. Yaz boyu bu kampanya az ama düzenli olarak devam etseydi belki Türkçe olabilirdi Gta, kim bilir

• quote:

Orijinalden alıntı: 2K

BF3 çok Türkiye de çok sattıysa eminim Türkçe gelecektir artık oyun firmaları Sony , Crytek ve Diablo 3 sayesinde Türkiyenin potansiyelini anladılar.Diablo 3 çıktığı gün Taksimde ki kalabalığı görünce gözlerim yaşardı costplay bir bayan vardı evlenme teklif edecektim baya binlerce kişi vardı.

Hayatında ilk defa gordugun kadına evlenme teklifi edenide ilk defa görüyorum
    bu arada adı ceyda doğan :D
    resmi cosplayer merlinin kazanında işe başadı diablo 3 tanıtımından sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxpashaxx

Biliyorsunuz artık Türkiye oyun lokalizasyonu konusunda ciddi adımlar atıyor. Daha dün Sony Türkiye ile yeni PS3 ve PS Vita oyunu Sly Cooper: Thieves in Time'ın Türkçe dublaj yapımı için Melodika stüdyosuna gitmiştik ki bugün de sizlere onun videosunu sunduk.

Alıntı.

Sadece battlefield.com ve... İçin daha oyun için değilmiş yani

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.