Şimdi Ara

Battlefield 3 Xfire Tanımlama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilindiği gibi Xfire programı bizlere oyunlarda ekran görüntüsü,video ve canlı yayın gibi bir çok özellik sunmakta ancak battlefiel 3 te Xfire programının oyunu görmesine rağmen oyun içerisinde Xfire bir türlü aktif olmamakta,ben sizlere Xfire programını battlefield 3 te nasıl aktif edeceğinizi anlatmaya çalışacağım.

1. C:\ProgramData\Xfire dizinindeki xfire_games.ini dosyasını buluyoruz ve notepad ile açıyoruz. (Bu Dizin Gizli Dosyadır !!)
    2. Dosyamızı açtıktan sonra CTRL+F tusuna basarak Battlefield 3 yazıyoruz ve enter basıyoruz.
    3
    . Daha sonra aşağıda vermiş olduğum metni bulmuş olduğunuz kısımla değiştiriyoruz.

Bulmanız Gereken Metin
    LongName=Battlefield 3
    ShortName=bf3
    LauncherDirKey=HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\EA Games\Battlefield 3\Install Dir
    LauncherUrl=http://battlelog.battlefield.com/bf3/
    DetectExe=bf3.exe
    Launch=%UA_LAUNCHER_URL% %UA_LAUNCHER_EXTRA_ARGS% %UA_LAUNCHER_NETWORK_ARGS%
    ;InGameRenderer=D3D11
    ;InGameFlags=USE_WINDOWS_INPUT
    RunElevated=1

Kopyalamanız Gereken Metin
    LongName=Battlefield 3
    ShortName=bf3
    LauncherDirDefault=F:\GAME SETUP 2\Battlefield 3
    LauncherUrl=http://battlelog.battlefield.com/bf3/
    DetectExe=bf3.exe
    Launch=%UA_LAUNCHER_URL% %UA_LAUNCHER_EXTRA_ARGS% %UA_LAUNCHER_NETWORK_ARGS%
    InGameRenderer=D3D11
    InGameFlags=USE_WINDOWS_INPUT
    ;InGameInfoWindow.DisplayTime=0
    ;InGameInfoWindow.HideTime=1
    ;RunElevated=1

4. Yukarda kırmızı ile yazan yeri siz oyunu nereye kurduysanız oranın yolunu gösteriyorsunuz ve dosyayı kaydedip çıkıyorsunuz.
    5. Daha sonra Xfire programını kapatıp açıyoruz ve sırasıyla tools+options+game+install games başlığı altındaki battlefield 3 tıklayıp sağ taraftaki Automatically Detect yazısını Manual Detect seçerek alttaki Browse tıklayıp Bf3.exe dosyasını gösterip ok basıyoruz ve oyuna giriyoruz.

Not: Canlı yayın yapabilmeniz için ağ ayarlarınızdan dns olarak 8.8.8.8, 8.8.4.4 olarak değiştirmeniz gerek.

Hepsi bu kadar bu işlemlerden sonra artık Scroll Lock+V ile video Scroll Lock+B tuşu ilede canlı yayını aktif edebileceksiniz İyi Oyunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bumperracerz -- 14 Ocak 2012; 11:40:18 >

• eline saglık
  • çalışıyor mu yani bu yolla multipalyer oynanabiliyor mu oyun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Empleador

çalışıyor mu yani bu yolla multipalyer oynanabiliyor mu oyun ?

korsan ile multiplayer oynayamazsınız xfire derken yayın yapmak ekran görüntüsü almak için.
  • Hiç umutlanmayın bu oyunun multisi korsana düşmeyecek . Oyundaki her istatistik silah vs. oyunun içinde değil Ea nin serverlarında hesaplanıp kaydediliyor . Yani hayale devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -berkay-

Hiç umutlanmayın bu oyunun multisi korsana düşmeyecek . Oyundaki her istatistik silah vs. oyunun içinde değil Ea nin serverlarında hesaplanıp kaydediliyor . Yani hayale devam

zaten cd key almaya karar verdim 25 tl aslında 5 tl yede varmış bi zamanlar kampanya olmuş ama kaçırdık neyse bu oyuna değer ama kafamın takıldığı bi yer var bf4 çıkıyor çok oyunda bf3 ün multisini nasıl etkiler acaba bu durum yani multi oynayanlarda çok azalma olur mu yoksa her türlü oynanır mı ?
  • Arkadaşlar bu anlattığım crackli multiplyer oynamak için değildir.xfire canlı video yayınlama programıdır orj.aldığınız BF3 oynunu arkadaşlarınıza canlı olarak izletmenize yarar.
  • quote:

quote:

Hiç umutlanmayın bu oyunun multisi korsana düşmeyecek . Oyundaki her istatistik silah vs. oyunun içinde değil Ea nin serverlarında hesaplanıp kaydediliyor . Yani hayale devam

zaten cd key almaya karar verdim 25 tl aslında 5 tl yede varmış bi zamanlar kampanya olmuş ama kaçırdık neyse bu oyuna değer ama kafamın takıldığı bi yer var bf4 çıkıyor çok oyunda bf3 ün multisini nasıl etkiler acaba bu durum yani multi oynayanlarda çok azalma olur mu yoksa her türlü oynanır mı ?

Her türlü oynanır dostum rahat ol

• quote:

Orijinalden alıntı: Bumperracerz

quote:

quote:

AMD A8-4500M APU with Radeon HD Graphics 1.90 GHz , 4GB RAM , AMD Radeon HD 7640G + 7650M Dual Graphics

yukarıda yazdığım özelliklerdeki pc de bf3 oynanır mı hocam yardımcı olur musunuz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

AMD A8-4500M APU with Radeon HD Graphics 1.90 GHz , 4GB RAM , AMD Radeon HD 7640G + 7650M Dual Graphics

yukarıda yazdığım özelliklerdeki pc de bf3 oynanır mı hocam yardımcı olur musunuz?

Oynanır ancak full oynayamazsın muhtemelen grafik ayarlarını biraz kısman gerekebilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Oynanır ancak full oynayamazsın muhtemelen grafik ayarlarını biraz kısman gerekebilir.

cevap için teşekkür ederim oyunu açıyorsa sorun yok grafik ayarlarını kısıveririz :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.