Şimdi Ara

Başlangıç seviyesi makine seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar fotoğrafçılık işine merak sardım ve başlangıç seviye bir makine almak istiyorum biraz araştırdım ve 3 makine arasında kararsız kalıyorum.Acaba görüşlerinizi bildirerek yardımcı olabilir misiniz ?

1-) nikon d3100 18-55 lens bu makinede af özelliği yokmuş sanırım bunun bir dezavantaj olduğunu düşünüyorum.Ve dots değeri düşük 230k dots

2-)canon eos 1100d 18-55 lens bu makinede de full hd video çekim özelliği yokmuş.

3-)canon eos 550d 18-55 lens bu makineninde pixel boyutu oldukça düşük kalıyor 18.6 mikron metrekare

sizce bu cihazlardan hangisini seçmeliyim hangi eksi yönü gözardı etmeliyim.

değerli yorumlarınız için teşekkürler...

• Öncelikle af özelliği tabiki de yok değil sadece gövde içinde AF motoru dahili değil, bu yüzden lens alırken size ekstra af motoru maliyeti çıkar. Örneğin en basit şekilde 50mm düşünürsek canonda 200 liraya alabiliyorken nikonda 500 600 tl lira civarı sanırım.

Yazdıgın cihazların fotoğraf kaliteleri arasında fark yok denecek kadar az. Ama en kaliteli body 550D'de
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.