Şimdi Ara

BASİT AĞ KURULUMU problemi, bi el atalım arkadaşlar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İş yerinde 3 bilgisayar var. Tek portlu modem+ switch yardımı ile interneti paylaşıyorlar. Tüm bilgisayarların basit ağ ile D: sürücülerini ve yazıcıyı paylaştırdım. Sıkıntı yok.
    Sorun şurada , modemi yeniden başlattığımda ağdaki ip numaraları değişiyor. Örneğin benim bilgisayar ağda 192.168.2.40 ip iken modem yeniden başladığında ip no değişiyor. Yazıcıyı filan erişim uzuyor. Tcp-ip ayarlarından her bilgisayara ardışık İP no'lar atadım, ama bu sefer internet gidiyor. Bu bilgisayarların ağdaki ip numaralarını sabitlemenin bir yolu yok mu ?

• İp leri el ile ver

ağ geçidi ve dns ye modemin ip adresini yaz, veya modeminde ip rezerv özelliği varsa ip modem den ayar yapabilirsin
    modemin marka modelini yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.
  • zyxel p-660 ru Bu Telekomun abonelik sırasında verdiği tek portlu modemlerden.
  • Kullanma kılavuzunu internette bulamadım,

Sen ip leri el ile ver Dns ve ağ ceçidine modem in ip adresini yazmayı unutma olacaktır.
  • http://img293.imageshack.us/my.php?image=capture1jx0.jpg
    Yukarıda modemin ip numaraları vs yazıyor . Sanırım burası gerekli. Burada modemin ip numarası 192.168.1.1 sanırım.
    Tcp/ip ayarlarında varsayılan ağ geçidi yazan yere ve DNS adreslerine ne yazmam gerekiyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drtr2 -- 21 Ocak 2008; 11:57:28 >
  • Evet 192.168.1.1

Ağ geçidi ve dns ye bu ip adresini yaz tek dikkat etmen gereken bilgisayarların hepsine farklı ip adresi vereceksin, ama dns ve ağ geçitleri aynı olacak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.