Şimdi Ara

başarı not 2.50 geçer ise iki zayıf var sorumluluk sınav kalkarmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • başarı not 2.250 geçer ise iki zayıf var sorumluluk sınav kalkarmı

9.sınıf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amonyak22 -- 21 Nisan 2008; 21:12:47 >

• 3.00 dan düşük olduğu sürece sorumluluk sınavına girmek zorundasınız
    D.N:Bu dediğim zayıfı olan öğrenciler içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Isbara ALP -- 21 Nisan 2008; 21:13:45 >
  • Ama sanırım düz liselerde 2.50 idi bu sınır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: omerf

Ama sanırım düz liselerde 2.50 idi bu sınır.

Bilmiyorum Anadolu lisesinde okuyorum 2 zayıfım vardı Rehberlikle irtibata geçtim bana 3.00 dediler direk sınıf geçmek için :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: FearFroMe

quote:

Bilmiyorum Anadolu lisesinde okuyorum 2 zayıfım vardı Rehberlikle irtibata geçtim bana 3.00 dediler direk sınıf geçmek için :)

bende anadolu lisesindeyim bi dersim 1 olursa kalıyormuyum
  • quote:

Orjinalden alıntı: YalnızEnes

quote:

quote:

bende anadolu lisesindeyim bi dersim 1 olursa kalıyormuyum

Tabi ki hayır.Ortalamanız 3'ün üstünde olup zayıfınız varsa o dersten kalırsınız sınıfı geçersiniz se sorumluluk falan olmaz.
    Ortalamanız 3'ün altında ise zayıfınız varsa zayıfınızın sayısına göre ya sınıf geçersiniz yada kalırsınız geçerseniz ise borçlu geçersiniz umarım anlatabilmişimdir.

• düz lisede 2.50 2 zayıf var şimdi ben borçlu geçtim ne demek boçlu yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: amonyak22

düz lisede 2.50 2 zayıf var şimdi ben borçlu geçtim ne demek boçlu yani

Benim bilgi eksikliğinin başladığı nokta bu işte :).Lise 1'im daha bende pek birşey bilmiyorum.Büyüklere sormak lazımAmann borç morç bi sınıfı geçelimde sonra bakarız
    Buarada sen 2.50 üzerindesin direk geçceksin borcun falan yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Isbara ALP -- 21 Nisan 2008; 21:39:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: amonyak22

düz lisede 2.50 2 zayıf var şimdi ben borçlu geçtim ne demek boçlu yani

Doğrudan Sınıf Geçme
    Madde 33 — Ders yılı ya da ortalama yükseltme sınavları sonunda, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler doğrudan sınıfını geçer.
    Okul türlerine göre Kurulca belirlenen dersler dışındaki derslerden başarısızlığı bulunan öğrencilerden yıl sonu başarı ortalaması;
    a) Fen liseleri ve sosyal bilimler liselerinde 3.50,
    b) Anadolu türü liseler ile önünde yabancı dil hazırlık sınıfı bulunan liselerde 3.00, (RG.19/10/2005-25971)
    c) Genel lise, spor lisesi ile meslekî ve teknik liselerde 2.50
    olan öğrenciler ortalama ile sınıflarını geçer.

Kaynak:meb
  • Düz lise isen.

not ortalaman 2.50 'nin üstündeyse. gerisini boşver direk geçersin isterse 5 tane 0 'ın olsun. önemli olan 2.50'yi geçmek
  • 2.64 ortalamam 2 zayıfım var nası geçebiliyo muyum?
  • sen çok yaşa.
  • Şimdi benim diğer bütün derslerim 5-4-3 bi tek pc 1 gelecek büyük ihtimalle hoco bütün yazılı ve sözlülere 1 verdi

şimdi ben bu dersten kaldım diğelim yazın bunların sınavlarını verecekmiyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: YalnızEnes

Şimdi benim diğer bütün derslerim 5-4-3 bi tek pc 1 gelecek büyük ihtimalle hoco bütün yazılı ve sözlülere 1 verdi

şimdi ben bu dersten kaldım diğelim yazın bunların sınavlarını verecekmiyim

Sınıfı geçeceksin.
    Sınava girme gibi bir zorunluluğun yok.Sorumlu değilsin.
    Ortalamanı yükseltmek Öss de daha başarılı olmak istiyorsanda yazın bilgisayar dersi sınavlarına girebilirsin

• quote:

3.00 dan düşük olduğu sürece sorumluluk sınavına girmek zorundasınız
    D.N:Bu dediğim zayıfı olan öğrenciler içindir.

Hayır değil. Benim geçen sene Kimya dersim zayıftı ama not ortalamam 2.70 di... Sınıfı ortalama ile geçtim.
  • Onlar sorun değilde yaz tatilinin ortasında herkes tatil yaparken sen okul üniformanla okula gidiyorsun..Gözler senin üzerinde oluyor.Adama koyuyor bu.
  • arkadaşım hangi okul eğer düz lise veya meslek lisesisen 2.50 u geç(yıl sonu not ortalaman) istersen 5-6 tane 1 in olsun farketmez ortalama ile geçersin anadolu lisesisen 3.00 ı geçmen lazım 3.00 ı geç 5-6 tane 1 olsun farketmez.Ama atyıroum düz liselisin 2.40 ortalaman var 2 dersin 1 gelirse sorumlu geçersin 3 dersin 1 gelirse sınıf tekrarı yazar yazın sınavalara girersin 1 tanesini kurtarırısın 2 dersten sorumluı geçersin yada az daha çalışrsın ortalmanı 2.50 yi geçersin ortalama ile geçip 1 gelen derslerden sorumlu olmassın

özetliyorum 2.50 veya anadolu lsiesisen 3.00 ı geç 1 gelen derslerinden sorumlu falan olmasssın direk geçersin ama 2.50 veya 3.00 aşardasan en fazla 2 dersin 1 gelmesi lazım ve sorumlu geçersin
  • hangi lise düzmü düz lise ise sana 0.25 puan daha lazım ki ortama ile geçip o 1 gleen derslerinden sorumlu olmayasın ama 2 tane 1 in varsa sorumlusun..3 tane 1 getirme sınfı tekrar yazar o zaman 1 tanesinin kurtarmak zorunda kalırsın .Benim 3 senedir alt sınfıtan 2 tane sorumlıu dersim var seneye son daha kurtarmadım :D sınavalara girmiyorum bu sene giricem ama

sana şunları önericem: not kredisi yüksek derslerine çalış 0.25 puan daha yap yada 1 olan derslerini düzelt ama emin 0.25 yüksek bir puan dğeil 2 tane dersini 1 not yükseltsen ortalama ile geçersin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.