Şimdi Ara

Bankayla 48 ay vade ile araç aldım ama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bankadan 48 ay vade ile taşıt kredi çektim . Ben 36 ay istiyordum banka 48 ay verdi . Ben hatta 24 ayda bunu ödeyebilirim fakat 48 ay olunca kafam karıştı . Ben bunu 24 ayda tamamını ödesem diğer 24 ayın faizini ödemek mi zorundayım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Taksit tablosunu önüne açın, orada taksitin ne kadarı faiz ne kadarı anapara yazar, banklar faizin tamamını genelde ilk 12-24 ay arasında alır, anaparayı sona bırakır, lafın özü faizi baştan alır ki sonradan kapatmak isteyenlerden faz parası alabilsin. Sizin sorunuza gelecek olursak faizi ilk talsitlerde zaten sizden alacağı için sonradan kapattığınızda bir karınız olmaz, olsa da çok az bir karınız olur.
  • Ana para ödemesini fazladan yaptığınız için ödeyeceğiniz faizin de orantılı olarak düşmesi lazım. Yine de bankanızla görüşün tabi en doğru bilgiyi onlar verirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Ana para ödemesini fazladan yaptığınız için ödeyeceğiniz faizin de orantılı olarak düşmesi lazım. Yine de bankanızla görüşün tabi en doğru bilgiyi onlar verirler.
    öyle birşey olcağını düşünmüyorumda hocam

• Erken kapatmada kalan ana paraya faiz uygulanmadan hesap ediliyor fakat her bankanin bir kurali var kimisi kapatma cezası kimisi indirimi yapiyor. Bankayla yeniden masaya oturup konusacaksiniz.

Simdi bir kredi aldığımızda ilk onceki odemelerin büyük orani paranin faiz kismidir anapara ödeme olarak daha sonra kademe kademe artar.
    Kalan ana para borcunu verip ustune banka ceza keserse onuda verip çıkıyorsunuz diye biliyorum
    Tabi 2 ci cumlemde yazan yüzünden ana para borcunuz belli bir aya kadar cok azalmıyor.

Erken kapatinca faizi nasil hesapliyor ne degisiyor onu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 22 Mayıs 2020; 3:44:57 >
  • Taşıt kredisinde balon ödeme olmuyor.

yani 48 ayda ödemeniz 3.000TL olsun siz 5.000TL - 5.000TL ödediğinizde, 2.000TL'yi anaparadan düşmüyor.

normal taksitleri ödeyin, madem erken kapatabilirsiniz bir yandan da para biriktirin, biriktirdiğiniz rakam, kalan anaparaya ulaştığında 1 günde kapatırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lifeblood6

Taşıt kredisinde balon ödeme olmuyor.

yani 48 ayda ödemeniz 3.000TL olsun siz 5.000TL - 5.000TL ödediğinizde, 2.000TL'yi anaparadan düşmüyor.

normal taksitleri ödeyin, madem erken kapatabilirsiniz bir yandan da para biriktirin, biriktirdiğiniz rakam, kalan anaparaya ulaştığında 1 günde kapatırsınız.
    Merakimdan soruyorum peki 2000 liraya ne oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Erken kapatmada kalan ana paraya faiz uygulanmadan hesap ediliyor fakat her bankanin bir kurali var kimisi kapatma cezası kimisi indirimi yapiyor. Bankayla yeniden masaya oturup konusacaksiniz.

Simdi bir kredi aldığımızda ilk onceki odemelerin büyük orani paranin faiz kismidir anapara ödeme olarak daha sonra kademe kademe artar.
    Kalan ana para borcunu verip ustune banka ceza keserse onuda verip çıkıyorsunuz diye biliyorum
    Tabi 2 ci cumlemde yazan yüzünden ana para borcunuz belli bir aya kadar cok azalmıyor.

Erken kapatinca faizi nasil hesapliyor ne degisiyor onu bilmiyorum.
    Taşıt veya tüketici kredilerin de erken kapatma cezası kaldırıldı Hocam istenildiği zaman kapatılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lifeblood6

Taşıt kredisinde balon ödeme olmuyor.

hocam allah aşkına ne alakası var 2 bin tl yi bankaya mı hediye ediyoruz

• banka ödeme gücünüze kredi verir oda 48 aya tekabbül etmiştir erken kapatın faydanıza isterseniz 2 taksit taksit yatırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: triger

banka ödeme gücünüze kredi verir oda 48 aya tekabbül etmiştir erken kapatın faydanıza isterseniz 2 taksit taksit yatırın
    zararım olmuyor anladığım kadarıyla hocam ? faiz ödeme yükümlülüğümden kurtuluyorum

• Adorer kullanıcısına yanıt
    sonraki taksitten düşülüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackAvrupa

hocam allah aşkına ne alakası var 2 bin tl yi bankaya mı hediye ediyoruz

Alıntıları Göster
    öncelikle bir sonraki taksitinin faiz kısmından sonra da kalan kısmından düşüyor, bu yüzden vadesi gelmeden kapama yapmanın yegane yolu kalan anaparayı komple yatırmak.
  • Ara ödemeler yaparak ana parayı devamlı azaltın cezası falan yok mesela bu ay ki taksidi ödediniz kısaca bu ayki faizide ödemiş oldunuz 5000 tl ara ödeme yaparsanız ana para dan düşer ve takistler azalır. Bu şekilde her ay bir taksit tutarı ara ödeme yaparak 24 ayda bitirirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çift çift öde kardeş ozaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartipi

Ara ödemeler yaparak ana parayı devamlı azaltın cezası falan yok mesela bu ay ki taksidi ödediniz kısaca bu ayki faizide ödemiş oldunuz 5000 tl ara ödeme yaparsanız ana para dan düşer ve takistler azalır. Bu şekilde her ay bir taksit tutarı ara ödeme yaparak 24 ayda bitirirsiniz
    faizin büyük kısmını ilk 24 aya yıkmışlar hocam . ilk 12 ay 1100 faiz 24 ayak kadar 900 sonra 400-500 tl ye düşürmüşler .

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartipi

Ara ödemeler yaparak ana parayı devamlı azaltın cezası falan yok mesela bu ay ki taksidi ödediniz kısaca bu ayki faizide ödemiş oldunuz 5000 tl ara ödeme yaparsanız ana para dan düşer ve takistler azalır. Bu şekilde her ay bir taksit tutarı ara ödeme yaparak 24 ayda bitirirsiniz
    Para artırabiliyorsanız fazladan kredi ödemek yerine döviz veya altın almak daha kârlı olabilir. Bir hesaplama yapın bence.

• JackAvrupa J kullanıcısına yanıt
    Her zaman önce faizi alırlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.